Beta HPE - nagłośnienie czyli jakie głośniki wybrać?

Awatar użytkownika
KrissEB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 753
Rejestracja: 01 kwie 2012, 0:55
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków, Bełchatów

Beta HPE - nagłośnienie czyli jakie głośniki wybrać?

Post autor: KrissEB » 15 cze 2014, 19:54

A więc sytuacja wygląda następująco:
W Becie są dwa miejsca na głośniki - po lewej i po prawej stronie pod deską rozdzielczą. Dziury nie są głębokie a średnica głośników to 160 mm. Na dodatek głośniki są przykryte materiałem z dziurkami.
Mam już radio Beckera (jakoś do tej pory korzystałem z tej marki i jest super a poza tym ma ma nierzucający się w oczy wygląd i wyświetlacz) i teraz potrzebuje całej reszty na której się kompletnie nie znam:)

Mam prośbę czy ktoś mógłby mi polecić jakieś fajne rozwiązanie przy założeniach:
- wykorzystać tylko 2 głośniki
- bez żadnych skrzyń, boom-boxów itd :)
- może być jakiś wzmacniacz jeśli miałby pomóc ale nie za dużych rozmiarów i tak żeby można go było gdzieś schować

Nie chodzi o to żeby czuć się jak w filharmonii, ale żeby nie trzeszczało jak podkręcę przy ulubionej piosence:)

Może byście mogli podać jakieś parametry, którymi się kierować przy wyborze głośników żebym wiedział jak szukać?
Były: Skoda Favorit 1.3 92'
         Skoda Felicja 1.3 95'
         Lancia Kappa 2.0t 16v 96'
         Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 IE 82'- w trakcie remontu
  Lancia Zeta 2.0 Turbo - 147 KM 95'

Awatar użytkownika
lukasdeopalenica
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 298
Rejestracja: 14 wrz 2011, 18:44
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Melbourne/Kraków/Poznań

Re: Beta HPE - nagłośnienie czyli jakie głośniki wybrać?

Post autor: lukasdeopalenica » 17 cze 2014, 9:15

Niestety bety nie wdzięczne dla amatorów car audio. Na dobrą sprawę poza fabrycznym miejscem na mini głośniczki nie ma miejsca na montaż czegokolwiek sensownego. W drzwiach nie mna miejsca, a z tyłu nie masz półki. Druga sprawa, że montaż ciężkiego radia w fabrycznym miejscu skutkuje pękaniem elementów deski w okolicy przestrzeni na radio... słowem polecam słuchać silnika a radio traktować jako raczej tło muzyczne ;)
Ja u siebie mam zainstalowanego kaseciaka z cyfrowym tunerem Pioneer KE-5000 z epoki (2x5w) głośniki pioneer 160, 20W w fabrycznych miejscach i mi to całkowicie wystarcza. Najważniejsze że radio komponuje się estetycznie z całą resztą ;)

Jako ciekawostkę dodam, że w betach fabrycznie montowano instalację pod sprzęt radio - przewody antenowe, zasilanie radia zakończone kostkami oraz przygotowane punkty mocowania głośników i przewody głośnikowe.
LANCIA Beta HPE 2000 I.E. '82 rosso corsa
SAAB 900i Aero '92
Subaru Outback 3.0R H6
HONDA CB400F '75 x2
HONDA CB125K6 '76
Romet Pony 50M2 '81
Specialized Epic & Stumpjumper
były:
VOLVO V70 D5 AWD Summum
VOLVO C30 1.8 Sport R-Design
SAAB 9-3 TiD SE turbo anniversary
Mitsubishi Magna SW 2.6
Opel Vectra 2.0 16V
FSO 1500ME/2000TC
Fiat 131 Panoramasuper 2000TC
Fiat 125p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”