lancia zaparowane szyby

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: kretekpodnietek » 15 lis 2007, 18:34

wiem od czego jest ten filtr, siedze w mechanice samochodowej od dziecka. nie mam klimy, ale raczej tak zostawie, ponieważ na srubach jest nieruszony lakier.. czyli od nowości go nie było. ewentulanie, ma ktoś zdjęcia tego filtra i jak jest mocowany do samochodu? może spróbuje dorobić mocowanie jak zobacze.

Panowie, jeszcze taka sprawa, mam zaparowane szyby w tylnych drzwiach i klapie, choć by w środu sauna była to i tak nie odparują, to jest normalne?
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: matias21 » 15 lis 2007, 18:44

wez do bagażnika pliczek starych gazet powinny pochłonąć wilgoć ;D
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


trk0
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: trk0 » 15 lis 2007, 19:06

witam
sprawa moze wydaje sie blaha, ale mi wcale nie jest do smiechu. juz mnie to meczy, siedze calymi dniami przy samochodzie w taka pogode i szperam i grzebe i jak narazie nie wiele to dalo.
tak jak juz pisalem gdy wlanczam nawiew na szybe to wieje mi tylko po srodku i wlasnie zastanawialem sie czy cos nie jest zatkane, ale sam nie wiem.....
tak sobie mysle, ze sam z tym nic nie zrobie i oddam go gdzies do jakiegos serwisu. jesli to bedzie cos malego i blahego to nie zaplace duzo, a gdy cos powaznego to i tak bym sam tego nie zrobil.
a i jeszcze cos....... tak jak Jerzy sie pytal, nie czuje nic, ale ta para jest taka jakby tłusta, ciezko jest ja zmyc scierka z szyby.
a deski mi sie nie bardzo chce rozbierac, raz ze niemam garazu ani zadnego miejsca, a dwa, ze samochod codziennie jezdzi.
gdy sie z tym uporam to na pewno dam znac co i jak. pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc.

greguar_2000
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Piotrków Tryb. woj. łódzkie

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: greguar_2000 » 15 lis 2007, 19:44

Witam! Ja tez walcze z tym problemem, u mnie para az sie skrapla w srodku na tylnej i bocznych szybach. Z nawiewami raczej ok. Mam klimatronik i wg mnie on tu troche miesza, a mianowicie padl czujnik temp zewnetrznej (pokazuje -30st). Bycmoze zablokowany jest dostep powietrza dla tak niskiej temperatury, sam niewiem. Jutro jade do jakiegos speca od dlubania w takich sparawach. I tu pytanie do was, czy klime (jej sterowanie) to mozna podłaczyc pod jakis komputer i sprawdzic co z nia, bo chyba ma jakis sterownik?? Zaznaczam ze filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) wymieniłem

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: bassman » 15 lis 2007, 20:23

Jakbyś skorzystał z opcji 'szukaj' to byś znalazł jak na wyświetlaczu klimy odczytać błędy bez speca...

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

greguar_2000
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Piotrków Tryb. woj. łódzkie

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: greguar_2000 » 25 lis 2007, 13:32

Czy ktos jest w stanie podac mi DOKLADNA lokalizacje otworow wentylacyjnych z tylu samochodu (podobno takowe sa, w kilku watkach było o nich).
Wczoraj dobrałem sie jeszcze raz do filtra przeciwpyłkowego i odkryłem ze klapka do zamykania obiegu powietrza (tak mysle ze to ona - wielkosci okolo 15cmx15cm, gąbkowa) wisi swobodnie i wcale sie nie rusza po nacisnieciu przycisku zamkniety/otwarty obieg. Czy ktos dobierał sie kiedys do tego, co musze rozkrecic zeby moc zobaczyc cały mechanizm i go zrobic?
Bardzo prosze o ponowne głębokie wypowiedzi gdyz temat ten niedaje mi spac no i jezdzic przede wszystkim.

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: jerzy » 26 lis 2007, 20:06

witam
najpierw muszę powiedzieć,że mam pierwsze auto z klimą nie umiałem się nią posługiwać przynajmniej w zimie /dokładnie klimatronik/ dlatego podjąłem ten temat z zaparowanymi szybami

ktoś na w tym forum napisał włacz klimę - i wtym problem,że ja włączałem zawsze ekonomik dmuchało ale bez efektu para nadal była

po kilku próbach włączyłem najwyższy przycisk gdzie jest symbol samochodu i napis auto i wtedy zauważyłem, że oto chodziło para z szyb bocznych znikła a nawet i z tyłu też znika ....... ale trzeba dłużej pojeżdzić bez otwierania samochodu

nastawiam temp.19 stopni włanczam nawiew na szybę nawet gdy jest jedna kreska on sam zwiększa obroty przechodzi na dół spenetruje całe autko i sam zmniejsza obroty i jest ok - więc dziękuję za radę - klima ma być włączona bez ekonom -

tylko od czasu do czsu mam jakiś przysiad jakby napięcia bo z obrotów ok 900 potrawi spaść nawet do 600 muszę go przygazować i czasami robi się normalnie a czasami jakiś czas tak jest i niewiem dlaczego tak się dzieje?

pozdrawiam
_______________________________
lancia dedra 19td 1995[/url]

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: jerzy » 10 gru 2007, 20:06

witam
ale przy większej ilości osób mam trudności zniwelowania zaparowaniw mi mo zwiększenia obrotów - przypuszczam.że chyba jeszcze lekko puszcza nagrzewnica

pozdrawiam
_______________________
lancia dedra 19td 1995

trk0
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kielce

zaparowane szyby cdn.

Post autor: trk0 » 10 gru 2007, 20:19

witam po dlugiej przerwie.
a wiec zaczne od tego, ze zaczelo mi wiac na calosc przedniej szyby..... nie wiem co i jak, mialem jechac do serwisu, ale nie bylo kiedy i pewnego dnia samo sie naprawilo. tak samo jak samo sie naprawil zamek bagaznika i w koncu moglem go otworzyc. i wlasnie o to tez mi chodzi, otworzylem go i zobaczylem pelno skroplonej pary na klapie i wszystko w srodku bylo mokre. para na szybach odparowywuje, jeszcze na tylnych szybach cos sie osiada, ale to mi juz nie przeszkadza, za to wszystko leci do bagaznika i tam jest chyba koniec drogi. tzn wydaje mi sie, ze jednak bedzie chodzilo o te otwory.i znowu moja prosba, czy ktos moglby mi wytlumaczyc dokladnie gdzie tego szukac, albo przyslac zdjecia? bylbym bardzo wdzieczny.
pozdrawiam bardzo serdecznie.

dawidson

Walnieta nagrzewnica

Post autor: dawidson » 03 sty 2008, 19:02

Pozwole sobie odgrzac kotleta.
Szyby mi paruja i wiem, ze to nagrzewnica. Wali plynem chlodniczym pod nogi kierowcy i pasazera :/
Czy wymiana nagrzewnicy jest mozliwa bez wyjmowania deski?
Czy nagrzewnica pasuje od dedry, tipo, tempry?

Chodzo naturalnie o N.Delta ;)

greguar_2000
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Piotrków Tryb. woj. łódzkie

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: greguar_2000 » 11 sty 2008, 17:56

dzisiaj pozbyłem sie parowania w mojej dedrze. W wiekszosci wypadków pewnie jest to wina klapki zamykajacej dopływ powietrza. U mnie wisiała sobie zupełnie bezwładnie i nie reagowala na przycsk zamkniety otwarty. Wiec dzis ja zablokowalem kawalkiem plastiku w poz otwartej. Pary po chwili nie było, nawet na tylnej szybie :D . Sposob jak ze sredniowiecza ale coz. Wczesniej probowalem sie dobrac do silnika sterujacego ta klapka, ale bezskutecznie. Odkrecilem schowek i w tym etapie utknąlem.

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Dedra - zaparowane szyby

Post autor: jerzy » 11 sty 2008, 18:55

witam

mam inny sposób na odparowanie szyb bo klima ciągnie trochę prądu co się równa z zwiększeniem zużycia paliwa a na dodatek teraz trzeba jeżdzić na światłach co dodatkowo mnoży zużycie paliwa a jak jeszcze dojdzie dmuchawa chłodnicy?...................... a może się mylę

otóż teraz włączam ekon tylko nadmuch ciepłego powietrza ale lekko uchylam szyby z przodu i z tyłu - to wystarczy by nie parowały szyby

a po wyjściu z samochodu otwieram przynajmniej dwoje drzwi na ok.1 min by sie wyrównała temperatura i jet ok.................. co wy na to ?

pozdrawiam
__________________________
lancia dedra 19td 1995

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”