Polerka - pasta lekkościerna.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: wega » 14 maja 2008, 10:52

Wega, Ty też głupoty piszesz. pewnych rys nawet g3 nie usunie a papier owszem.
Przecież my mówimy o polerowaniu auta na "błysk" a nie naprawach lakieru i usuwaniu głębokich rys.
Takie rzeczy to mogą robić wprawione w tym osoby, które przynajmniej kilkanaście razy miały w rękach polerkę elektryczną.
Obrazek

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: evand » 14 maja 2008, 10:54

Lepiej zlecić polerkę w zakładzie blacharsko-lakierniczym. Zrobią to profesjonalnie ( nie spala lakieru) i zapłacisz w granicach 150-250 zł (kombi). :D
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: kretekpodnietek » 14 maja 2008, 13:04

popieram przedmówce. poza tym, jest przy tym troche roboty, więc to nie jest dużo, zwłaszcza że macie auto pieknie błyszczące i wymyte.

uczyłem sie polerką mechaniczną na starej ładzie, przypaliłem na początku w kilku miejscach, poza tym, trzeba mieć parę w łapach do tego, nie jest tak lekko jak sie wydaje :D

a ostatnio polerowalismy z kumplem auto, robiliśmy to G3 i ręcznie, tak wyszło bo to była spontaniczna akcja, a auta nie mył z pół roku i zapuszczone było. ale efekty były nawet bardziej niż zadowalające, lustereczko :D tylko najważniejsze, jak polerujecie G3 spryskajcie cały element wodą, w kilku miejscach pociapajcie pastą i szmatka i jazda, jak wytrzecie do sucha powinien sie porządnie błyszczeć. później wosk i jest lusterko.

a wieczorem nie możecie rękami ruszać :D
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: Windforce » 14 maja 2008, 16:41

"wega" pisze:Głupoty piszesz. Takie cuda z papierem wodnym robi się po przemalowaniu jakiegoś elementu żeby zrównać go z całością karoserii. Po prostu sztucznie go postarzeć. Jakbyś chciał matowy samochód w ten sposób wypolerować to doszedłbyś do podkładu, a nie uzyskał połysku.
Hmm nie zgadzam sie takie rzeczy z pastą g3 gruboziarnistą tak jak mowisz robi sie aby odnowic lakier a nie postarzec.

drobne rysy itp zchodza odrazu. Robilem juz tak... efekt jest zadowalajacy lecz u mnie nie mialo to sensu bo po paru myjniach wyszedl podklad na polowie autka :( ktos probowal litrem lakieru pomalowac caly samochod i niestety musze takim jezdzic bo kasy brak na malowanie calej themki.

Pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: grzole » 14 maja 2008, 17:42

"Windforce" pisze:
Hmm nie zgadzam sie takie rzeczy z pastą g3 gruboziarnistą tak jak mowisz robi sie aby odnowic lakier a nie postarzec.

drobne rysy itp zchodza odrazu. Robilem juz tak... efekt jest zadowalajacy lecz u mnie nie mialo to sensu bo po paru myjniach wyszedl podklad na polowie autka :( ktos probowal litrem lakieru pomalowac caly samochod i niestety musze takim jezdzic bo kasy brak na malowanie calej themki.

Pozdrawiam
Dlatego bez wiedzy i doświadczenia lepiej nie robić tego samemu. Doświadczenie można zyskać biorąc wóz sąsiada/wujka przeznaczony na złomowanie i na takim uczyć się. Obawiam się jednak, że nie wystarczy jednorazowa zabawa w polerkę aby nam już dobrze wychodziło. Takie jest moje zdanie ale każdy może mieć swoją własną, odmienną opinię. jak by co to zawsze tylko damy zarobić lakiernikowi... :wink:
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: wega » 14 maja 2008, 17:49

Hmm nie zgadzam sie takie rzeczy z pastą g3 gruboziarnistą tak jak mowisz robi sie aby odnowic lakier a nie postarzec.
Jeżeli nie zrozumiałeś to jeszcze raz napiszę.
Pisałem o postarzeniu lakieru PAPIEREM ŚCIERNYM a nie pastą G3.
Przeczytaj uważnie.
a ostatnio polerowalismy z kumplem auto, robiliśmy to G3 i ręcznie, tak wyszło bo to była spontaniczna akcja, a auta nie mył z pół roku i zapuszczone było. ale efekty były nawet bardziej niż zadowalające, lustereczko Very Happy tylko najważniejsze, jak polerujecie G3 spryskajcie cały element wodą, w kilku miejscach pociapajcie pastą i szmatka i jazda, jak wytrzecie do sucha powinien sie porządnie błyszczeć. później wosk i jest lusterko.
Tu kretek... ma całkowitą rację.
Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: skyblu » 14 maja 2008, 18:02

"grzole" pisze:Do stosowania samodzielnego preparatów polerskich jest potrzebna pewna wiedza oraz doświadczenie w ich użyciu. Farecla, jeden z wiodących producentów środków polerskich, ma sporą gamę wyrobów a każdy z nich ma nieco inne zastosowanie (polecam ogląd ich strony www). Same preparaty ścierne mają gradację od 1 do 10 a są jeszcze środki uzupełniające.
http://www.farecla.pl/pliki/product/au_automotive.jpg[/img]
Zastanówcie się czy na pewno uzyskacie zamierzony efekt czy czasem nie wręcz odwrotny od zamierzonego... Kto jest odważny niech ryzykuje samodzielną polerkę.
grzole wiesz gdzie można zrobic polerkę?, i jaka jest cena? kolor ciemny niebieski, kappa,
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: Windforce » 14 maja 2008, 18:32

"grzole" pisze:
Dlatego bez wiedzy i doświadczenia lepiej nie robić tego samemu. Doświadczenie można zyskać biorąc wóz sąsiada/wujka przeznaczony na złomowanie i na takim uczyć się. Obawiam się jednak, że nie wystarczy jednorazowa zabawa w polerkę aby nam już dobrze wychodziło. Takie jest moje zdanie ale każdy może mieć swoją własną, odmienną opinię. jak by co to zawsze tylko damy zarobić lakiernikowi... :wink:
wiadomo przeciez szpecem nie jestem ale wybralem ta paste bo polecali mi ja inni.Czytalem w internecie, pytalem znajomych ale pan w sklepie byl jeszcze bardziej przekonywujacy :P

Aha dla scislosci lakier mi zszedl nie po pascie... duzo wczesniej.
G3 sie bawilem na jednym elemencie.

Pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: mikaeltdi » 14 maja 2008, 18:43

Hi! Jeżeli mogą wtrącić swoje 3 grosze to polecam Compound -renowacja lakieru mocna, Intensiv lakreninger renowcja czyszczenie przed parfect-em,perfect polish jak nazwa wskazuje efekt koncowy :wink: ,firmy CARTEC stosuję je i jeżeli chodzi o zadbanie i delikatną renowację lakieru to są OK ...perfect polish-em czyszcze też felgi i jest lusterko..prawie :wink: .
pozdro
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

maciejasty
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: maciejasty » 14 maja 2008, 21:07

To ja też coś dopiszę. Na co dzień nadzoruję m.in. polerowanie .Srednio ok.300 aut w ciągu 8 godz..Oczywiscie nie jest to polerowanie całopowierzchniowe ale i tak sporo. Wypolerować można tylko rysy które są w lakierze nawierzchniowym - bezbarwnym. Jeżeli rysa jest do bazy ,lub głebiej to tylko lakierowanie. Rysy wyczuwalne -najpierw papier ścierny gradacj 1800-2000 mikr. nastepnie pasta średniościerna i twardy pad polerski najczęściej filcowy ,lub twarda gabka , na koniec delikatnie ścierna pasta i miękka gabka lub futerko ,ale bez zbytniego dociskania.
W przypadku rys niewyczuwalnych a widocznych wystarczą tylko dwa ostatnie kroki (bez użycia papieru ).Tu gdzie pracuję tosujemy materiały 3M ,zresztą jak wiekszość europejskich producentów samochodów.W warunkach domowych można to wszystko wykonać ,należy tylko pamiętać że pozostałości pasty powchodzą za wszystkie uszczelki itp. w przypadku ciemnych aut jest to niestety mocno widoczne i sporo czasu trwa pozbycie się tego efektu ubocznego ,warto przed polerowaniem zabezpieczyć taśmą co się tylko da.Na koniec oczywiście wosk żeby efekty naszej pracy były trwalsze.Wbrew pozorom lakieru nie jest tak łatwo "przypalić"za to jak nie mamy wyczucia co do jego grubości to łatwo przepolerować ,zwłaszcza na wypukłościach czy załamaniach wtedy naprawa u lakiernika jest nieodzowna i niestety kosztowna. Miejsca trudnodostępne opracowujemy ręcznie.

Awatar użytkownika
bobby123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 413
Rejestracja: 21 sie 2005, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Wrocław

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: bobby123 » 14 maja 2008, 21:49

Wiertarki, szlifierki i inne narzędzia dla morderców lakieru ;-)
Może coś takiego z ruchem posuwisto obrotowym
POLERKA
Brat ma podobną i jest jedwabista ;-)
605-365-315 od świtu do zmierzchu :-)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: grzole » 14 maja 2008, 23:29

"skyblu" pisze: grzole wiesz gdzie można zrobic polerkę?, i jaka jest cena? kolor ciemny niebieski, kappa,
Jeszcze nie mam jakiegoś wypracowanego punktu ale sądzę, ze w każdym dobrym zakładzie lakierniczym to wykonają. Popatrz na gotowe auta po lakierowaniu, zwłaszcza częściowy. Wszędzie tam gdzie picują auta na handel dobrze znają technikę polerowania. Swoją drogą zapytam znajomego komisanta gdzie dobrze wykonują takową usługę.
BTW
Twój lakier jest niemetaliczny i to dobrze mi znany - mam taki sam na Themie. Trudny w utrzymaniu ale za to jaki piękny i szlachetnie brzmiąca nazwa Blue Lord.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: skyblu » 14 maja 2008, 23:48

"grzole" pisze:
"skyblu" pisze: grzole wiesz gdzie można zrobic polerkę?, i jaka jest cena? kolor ciemny niebieski, kappa,
Jeszcze nie mam jakiegoś wypracowanego punktu ale sądzę, ze w każdym dobrym zakładzie lakierniczym to wykonają. Popatrz na gotowe auta po lakierowaniu, zwłaszcza częściowy. Wszędzie tam gdzie picują auta na handel dobrze znają technikę polerowania. Swoją drogą zapytam znajomego komisanta gdzie dobrze wykonują takową usługę.
BTW
Twój lakier jest niemetaliczny i to dobrze mi znany - mam taki sam na Themie. Trudny w utrzymaniu ale za to jaki piękny i szlachetnie brzmiąca nazwa Blue Lord.
zgoda ale .....jadę do warsztatu...lakierniczego gdzie....zrobiono na nim odkurz..... :evil: już po raz trzeci go odwiedzę, ale autko chcę przepolerować jak by co to daj info , dzięki :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: Pingvin » 22 kwie 2010, 17:56

Odgrzewam temat (nie chcę zakładać nowego, skoro częściowo będzie się pokrywał z tym).

Otóż - zachodzę ja dzisiaj do mojej pięknej i widzę... Okoliczności nie znam, więc opowiadał nie będę. Nie znam się na lakiernictwie i domyślam się, że na podstawie zdjęć ciężko będzie coś powiedzieć na 100%, ale może jednak:
Obrazek
Obrazek
Ta pierwsza to błotnik, ta druga to róg zderzaka (odkrywcze, co? ;) ). Jakieś pomysły lub sugestie czym się tego pozbyć? Wygląda to na dość solidne obtarcie, przejeżdżając ręką czuć chropowatość, ale na moje niewprawne oko chyba obejdzie się bez lakierowania. Foty klikalne dla większej rozdzielczości.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polerka - pasta lekkościerna.

Post autor: dunin » 22 kwie 2010, 20:00

obejdzie się bez lakierowania całego elementu, takie przynajmniej moje zdanie. ewentualnie wiem, gdzie w Wawie możesz dowiedzieć się na 100% czy da radę zrobić z tego nówkę, tylko nie wiem, czy wypada reklamować..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”