Lancia Code - immobilizer

Raziel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Raziel » 21 sie 2010, 21:10

Witam.
Temat od dziś dla mnie aktualny, a jeszcze wczoraj nic się złego nie działo. Dziś próbuję odpalić Lancie ( Y 1.2 16V 98r) i nie słyszę pompy paliwa. Patrzę więc na lampki, a one nie gasną. Lampka CODE i wtrysku. Z tym, że ta od wtrysku mignęla po chwili, ale świeciła dalej. Zmieniłem kluczyk-to samo. Nie wiem jak na to wpadłem, ale wcisnąłem gaz do dechy i tak przekręciłem kluczyk po czym puściłem pedał gazu. Wszystko zadziałało poprawnie. Pompę paliwa było słychać, lampki pogasły i silnik udało się uruchomić. Pojechałem. W mieście po powrocie do samochodu to samo. Ta sama procedura uruchomiła samochód. Po powrocie do domu poćwiczyłem trochę i było to samo. Na konieć zaś zrobiłem ostatnią próbe i nagle wszystko działało bez zarzutu. Jednak nie wiem czy samo sie naprawiło. Co to mogło być i jakie znaczenie miało trzymanie wcisniętego gazu przy przekręcaniu kluczyka?

o-w-c-a
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krakow

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: o-w-c-a » 23 sie 2010, 23:59

Witam.

Mam kappe z 1995 roku z silnikiem 2.0 20V w której ostatnio coś się psuje. Auto jest dla mnie niewiele warte i szkoda mi powiększać koszty jego utrzymania tym bardziej że nie przewiduje dłuższej jego eksploatacji.

Jednak ostatnio zmartwił mnie fakt że po odpaleniu auta kluczyk wypadł mi ze stacyjki w pozycji uruchomienia silnika, więc uznałem że kluczyk się wytarł za bardzo i może dlatego ma małe opory i ma szanse wypaść w pozycji uruchomionego silnika (co utrudnia jego gaszenie bo najpierw trzeba znaleźć kluczyk na dywaniku).
Dodatkowo ostatnio coraz częściej mam problemy że po włożeniu kluczyka do stacyjki nie gaśnie zielona dioda i dopiero kilkukrotke przekręcenie w pozycję zapłon za którymś razem pomaga.

Coś widzę problemy z immobilazerem w aucie dlatego chciałem się go pozbyć i dorobić sobie zwykły (przez co tańszy) kluczyk bez transpondera (bo jak pytałem koszt w krakowie dorobienia to ok 150zl) bo mam tylko jeden ten czarny ze znaczkiem lanci i dioda do podświetlania dziurki na kluczyk...

Da się jakoś "łopatologicznie" ominąć immobilizer przez "dosztukowanie" jakiegoś kabla... - bo ewidentnie gdy immo nie zadziała to pompa jest "martwa" więc pewnie ją wyłącza - więc gdzie szukać i co zewrzeć żeby go ominąć?

Z góry dzięki za pomocne info.
Pozdrawia

Awatar użytkownika
laminiarz
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 286
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: laminiarz » 06 wrz 2010, 11:21

"Łopatologicznie" można ominąć immo, instalując wewnątrz komputera specjalny układ elektroniczny. Montaż tylko dla zaawansowanych elektroników. Układ można kupić przez internet ale jest dość drogi. Tańszym rozwiązaniem jest program immokiller, ale jego skutecznośći jeszcze nie sprawdziłem.

Awatar użytkownika
vierov
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: vierov » 20 wrz 2010, 0:08

grzole pisze:
robak pisze:mi tez nie działa - w ogóle zauważyłem że 3/4 linków podawanych na forum nie działa.
Niestety tak jest, że po zamieszczeniu postu linki ulegają skróceniu automatem do czegoś takiego jak np. to >http://www.forum.lanciapolska.org/viewt ... 7&start=15 ale są aktywne. Podczas poprawiania postu w dowolnym momencie następuje przekształcenie tego linku z aktywnego a nieaktywny albowiem taki skrócony link zaczyna być traktowany jak dowolne słowo. Należy wtedy ponownie go wklejać aby był aktywny. Wszystkiemu zaradza stosowane na wstępie funkcji . Sam nieraz mam problem z tym automatem likwidującym aktywność linku, no cóż taka mała niedogodność. Nie wiem czy jesteśmy to w stanie poprawić sami swoimi siłami.
Kolego "grzole", czy możesz napisać pełną, poprawną formę skróconego i niedziałającego linka, bo niestety obawiam się, że nie ja jeden nie zrozumiałem Twojego wytłumaczenia. Próbowałem różnie i nie działa. :-?

hakus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: hakus » 26 paź 2010, 20:36

czy do mojej lybry z 2000r powinienem dostać "lancia code"? dostałem tylko dwa kompl. kluczyków i to wszystko!!!

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: sel » 27 paź 2010, 7:11

Było o tym pisane.Lybra powinna mieć kartę kodową.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

Awatar użytkownika
wujaszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 16 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Wołomin

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: wujaszek » 05 gru 2010, 12:17

Witam! Immobilizer w mojej Kappie odmówił posłuszeństwa. Po przekręceniu kluczykiem w pozycję
"zapłon" zielona dioda od immo nie gaśnie. Silnik nie odpala.
Po wpisaniu na Alledrogo hasła "immobilizer kappa" wyskoczył mi "emulator immobilizera"
Ustrojstwo kosztuje 100zł,jest wielkości pudełka od zapałek i ma trzy przewody do podłączenia
(jak się domyślam:masa,zasilanie i sygnałowy do ECU)
Moje pytanie brzmi: Czy ktoś z Was kiedyś podłączał coś takiego lub słyszał o tym?
Co o tym myślicie? Będzie to działać? :roll:
Lancia Kappa 2.0 20V 1996r LPG

Awatar użytkownika
laminiarz
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 286
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: laminiarz » 05 gru 2010, 14:02

Jak już wcześniej napisałem, emulator wpina się do ECU i jest to robótka dla zaawansowanego elektronika. Te trzy kable to nie jest tylko +-i sygnał

Awatar użytkownika
wujaszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 16 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Wołomin

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: wujaszek » 05 gru 2010, 15:56

Te trzy kable podłączam do kabli wychodzących z komputera czy otwieram obudowę i wlutowuję
je w odpowiednie ścieżki? I to wszystko? Będzie działać bez dalszego jakiegoś tam programowania czy ustawiania komputera?
Na elektronice trochę się znam myślę,że dałbym radę :wink:
Lancia Kappa 2.0 20V 1996r LPG

Awatar użytkownika
laminiarz
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 286
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: laminiarz » 06 gru 2010, 8:36

To pytanie raczej do producenta urządzenia.
Opis instalacji jest dostępny w internecie na stronach producenta (adresu nie pamiętam).
Ale to jest ten 2-gi wariant o którym piszesz cyt.: " otwieram obudowę i wlutowuję
je w odpowiednie ścieżki..."

Franki23
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 06 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Franki23 » 24 gru 2010, 15:20

Witam wszystrkich,

mam pytanie ponieważ nie mogłem tego nigdzie znaleźć więc postanowiłem napisać tutaj. Poszukuję pomocy, jak zakodować kluczyk? ponieważ kluczyk był uszkodzony po naprawie założyłem baterię i .... nic lampka miga ale żadnej reakcji ze strony auta. Czytzałem, że potrzebne są kluczyk Czerwony, brązowy, niebieski lub czarny, ale niestety ja posiadam 3 czarne klucze jedynie tylko różne kolory mają same emblematy na kluczykach (jeden ma jasne tło, drugi takie żułtawe a trzeci brązowawe) mam w dokumentacji do samochodu katre na której pisze Lancia Code ale słyszałem również że przy lusterku jest przycisk którym taką czynność można wykonać. Bardzo proszę o pomoc jak można wykonać takie kodowanie w moim przypadku. Moja Lucy jest z 2000r 1.6L 16V. Błagam o pomoc

argenta67

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: argenta67 » 24 gru 2010, 20:36

Franki23 pisze:Witam wszystrkich,

mam pytanie ponieważ nie mogłem tego nigdzie znaleźć więc postanowiłem napisać tutaj. Poszukuję pomocy, jak zakodować kluczyk? ponieważ kluczyk był uszkodzony po naprawie założyłem baterię i .... nic lampka miga ale żadnej reakcji ze strony auta. Czytzałem, że potrzebne są kluczyk Czerwony, brązowy, niebieski lub czarny, ale niestety ja posiadam 3 czarne klucze jedynie tylko różne kolory mają same emblematy na kluczykach (jeden ma jasne tło, drugi takie żułtawe a trzeci brązowawe) mam w dokumentacji do samochodu katre na której pisze Lancia Code ale słyszałem również że przy lusterku jest przycisk którym taką czynność można wykonać. Bardzo proszę o pomoc jak można wykonać takie kodowanie w moim przypadku. Moja Lucy jest z 2000r 1.6L 16V. Błagam o pomoc
Piszesz kolego, że coś czytałeś ale te czytanie tak jak i informacje jakie podałeś jest nie kompletne. Zwrot Lucy z 2000r może to być Kappa a i może być Lybra dobrze, że na napisałeś 1,6 16V bo z takim motorem była tylko Lybra i tak Lybra miała oryginalnie tylko dwa kluczyki(tylko czarne) i Lybra ma system code2 i żadne kodowanie przy lusterku nigdy nie dotyczyło Lybry, Lybra tylko wyspecjalizowane zakłady potrafią to zrobić i to bez możliwości otwierania drzwi z pilota, tylko immo.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Polej » 24 gru 2010, 21:08

argenta67 pisze: Lybra ma system code2 i żadne kodowanie przy lusterku nigdy nie dotyczyło Lybry, Lybra tylko wyspecjalizowane zakłady potrafią to zrobić i to bez możliwości otwierania drzwi z pilota, tylko immo.
Monter-wymieniacz-kamikaze u mnie za rogiem też potrafi :lol: :lol:

Kolega Franki23 ma chyba Lybre, ale instrukcję od Kappy :-P
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Praptax » 19 mar 2011, 20:39

Czy w Kappach bez alarmu powinna się świecić dioda między kratkami nawiewu.
Ponieważ u mnie nie świeci, planuje zakupić diodę led.
I mam następujące pytanie.Czy u mnie dioda będzie jedno kolorowa czy dwu kolorowa ?
Jest to Kappa z 2000r po lifcie
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Kozi » 20 mar 2011, 11:15

U mnie też się nie świeci. Alarmu nie mam, tylko oryginalny central.
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”