Lancia Code - immobilizer

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Skalniak71 » 03 sty 2010, 10:55

Dzięki, wczoraj Grzole pomógł mi no i poradzilem sobie, kostki od alarmu były wypięte...
zastanawia mnie tylko tak słaba czułość tego alarmu...mogę biegać po aucie, a on nie włączy się...łapię za klamki to samo,nawet przy otwartej szybie wyciągam cb radio z tunela srodkowego i nic. Dopiero przy odpalaniu lub otworzeniu drzwi/klapy/maski coś się dzieje :/
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

argenta67

Odp: Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: argenta67 » 03 sty 2010, 11:11

Skalniak71 pisze:Dzięki, wczoraj Grzole pomógł mi no i poradzilem sobie, kostki od alarmu były wypięte...
zastanawia mnie tylko tak słaba czułość tego alarmu...mogę biegać po aucie, a on nie włączy się...łapię za klamki to samo,nawet przy otwartej szybie wyciągam cb radio z tunela srodkowego i nic. Dopiero przy odpalaniu lub otworzeniu drzwi/klapy/maski coś się dzieje :/
Masz w podsufitce dwa oczka koło lampki,może są odłączone, bo włączały alarm np.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5036
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Bichoń » 03 sty 2010, 21:34

Mam jeszcze jedno pytanie - jak właściwie działa immobiliser? Czy on jest potrzebny tylko do odpalenia, czy do pracy silnika też?

argenta67

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: argenta67 » 03 sty 2010, 21:48

bichon pisze:Mam jeszcze jedno pytanie - jak właściwie działa immobiliser? Czy on jest potrzebny tylko do odpalenia, czy do pracy silnika też?
Tylko do odpalenia, potem możesz go w kieszeń wsadzić ale następne uruchomienie :nono: , anty-napad działa tak, że gdy wysadzą kierowce z furki to motorek zgaśnie :cry:

Gość

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Gość » 03 sty 2010, 21:52

bichon pisze:Mam jeszcze jedno pytanie - jak właściwie działa immobiliser? Czy on jest potrzebny tylko do odpalenia, czy do pracy silnika też?

Tak na szybko :
Imo łączy się z sterownikiem silnika i wysyła zezwolenie na rozruch silnika.W code1 był kod stały /nie kroczączy/mozliwość skanowania/podsłuchania dialogu pomiędzy transponderem zawartym w kluczyku a puszką imo.W przypadku code2 ,tu już mamy kod kroczączy-teoretycznie niemożliwy do podsłuchu/tylko w teorii/
W praktyce wygląda to tak w code1 wystarczy zczytac kość transpondera do rozwalenia imo.Natomiast w code2 trza napierw dobrac się do imo zczytać kod generujący wymazanie transpondera i potem w miejsce wymazanego podstawić drugi-lub???????????

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Odp: Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Skalniak71 » 04 sty 2010, 11:44

argenta67 pisze:Masz w podsufitce dwa oczka koło lampki,może są odłączone, bo włączały alarm np.
Czyli w przypadku grzebania przez otwartą szybę alarm powinien się włączyć? Nie wiem czy taka czułość jest normą czy muszę coś w moim aucie poprawić.
Mam wrażenie, że klamki mogę pourywać i wybić szybę i tego gada to nie ruszy... a najważniejsze dla mnie jest to, żeby bronił się "przed aktami wandalizmu" które w weekendy są popularne na mojej ulicy (Dyskoteka). Drugi samochód mam poważnie na masce przerysowany przez właśnie jakiegoś ***** który butem po masce sie przejechał. Dlatego też dobrze by było aby na wstrząsy alarm również odpowiadał...
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Gronibart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 29 gru 2009, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Gronibart » 11 sty 2010, 11:32

Może trochę nie na temat ale ja dostałem do swojej K tylko 2 "czarne" kluczyki.
Dzwoniłem do ASO i informacje mam rozbieżne:
Pol-Car w Poznaniu twierdzi, że nie ma możliwości "dorobienia" kluczyka master - jedyna możliwość to zakup kompletu kluczyków, wkładek zamków... cena kosmiczna
ADF Auto z Wrocławia twierdzi, że kluczyk matser dorobią za 52 PLN i nie ma z tym żadnego problemu.
Oba serwisy twierdzą, że do mojej K z 1998 nie ma karty kodów?

Awatar użytkownika
Gronibart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 29 gru 2009, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Gronibart » 11 sty 2010, 14:43

dalsze poszukiwania możliwości dorobienia czerwonego kluczyka uświadomiły mi fakt, że 52pln to chyba cena surówki, którą trzeba zakodować - tak twierdzą w większości ASO.

argenta67

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: argenta67 » 11 sty 2010, 18:09

Gronibart pisze:Może trochę nie na temat ale ja dostałem do swojej K tylko 2 "czarne" kluczyki.
Dzwoniłem do ASO i informacje mam rozbieżne:
Pol-Car w Poznaniu twierdzi, że nie ma możliwości "dorobienia" kluczyka master - jedyna możliwość to zakup kompletu kluczyków, wkładek zamków... cena kosmiczna
ADF Auto z Wrocławia twierdzi, że kluczyk matser dorobią za 52 PLN i nie ma z tym żadnego problemu.
Oba serwisy twierdzą, że do mojej K z 1998 nie ma karty kodów?
A do czego ci czerwony kluczyk, on jest zbędny tak samo jak karty. Code1 już nie wymaga niczego.

Awatar użytkownika
Gronibart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 29 gru 2009, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Gronibart » 14 sty 2010, 18:48

argenta67 pisze:A do czego ci czerwony kluczyk, on jest zbędny tak samo jak karty. Code1 już nie wymaga niczego.
hmm... w takim razie czegoś chyba nie rozumiem...
w ASO w Poznaniu powiedzieli mi, że bez tego kluczyka to kaplica jakby "coś" się stało???

argenta67

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: argenta67 » 14 sty 2010, 19:25

Gronibart pisze:
argenta67 pisze:A do czego ci czerwony kluczyk, on jest zbędny tak samo jak karty. Code1 już nie wymaga niczego.
hmm... w takim razie czegoś chyba nie rozumiem...
w ASO w Poznaniu powiedzieli mi, że bez tego kluczyka to kaplica jakby "coś" się stało???
Serwis ma prawo powiedzieć ci wszystko ale życie dopiero mówi prawdę. Ja kupiłem Kappę z jednym kluczykiem, tylko jednym czarnym z nie działającym pilotem a teraz mam i działający pilot i kluczyków więcej : yesyes : , wszystko bez karty i mastera.

Awatar użytkownika
Gronibart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 29 gru 2009, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Gronibart » 14 sty 2010, 19:52

argenta67 pisze:
Gronibart pisze:
argenta67 pisze:A do czego ci czerwony kluczyk, on jest zbędny tak samo jak karty. Code1 już nie wymaga niczego.
hmm... w takim razie czegoś chyba nie rozumiem...
w ASO w Poznaniu powiedzieli mi, że bez tego kluczyka to kaplica jakby "coś" się stało???
Serwis ma prawo powiedzieć ci wszystko ale życie dopiero mówi prawdę. Ja kupiłem Kappę z jednym kluczykiem, tylko jednym czarnym z nie działającym pilotem a teraz mam i działający pilot i kluczyków więcej : yesyes : , wszystko bez karty i mastera.
W ASO straszyli mnie jakąś blokadą nie do zdjęcia bez tego mitycznego czerwonego kluczyka hehehe.
czyli jak rozumiem mogę spać spokojnie...
dzięki

argenta67

Odp: Lancia Code - immobilizer

Post autor: argenta67 » 14 sty 2010, 20:54

Gronibart pisze:
argenta67 pisze:
Gronibart pisze:
argenta67 pisze:A do czego ci czerwony kluczyk, on jest zbędny tak samo jak karty. Code1 już nie wymaga niczego.
hmm... w takim razie czegoś chyba nie rozumiem...
w ASO w Poznaniu powiedzieli mi, że bez tego kluczyka to kaplica jakby "coś" się stało???
Serwis ma prawo powiedzieć ci wszystko ale życie dopiero mówi prawdę. Ja kupiłem Kappę z jednym kluczykiem, tylko jednym czarnym z nie działającym pilotem a teraz mam i działający pilot i kluczyków więcej : yesyes : , wszystko bez karty i mastera.
W ASO straszyli mnie jakąś blokadą nie do zdjęcia bez tego mitycznego czerwonego kluczyka hehehe.
czyli jak rozumiem mogę spać spokojnie...
dzięki
Dobre bajki dla grzecznych dzieci :lol: :lol: :lol:

Monika
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 20 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Świdnik

Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: Monika » 22 sty 2010, 21:14

witam wszystkich :D .ja kupiłam Lancię Librę z jednym kluczykiem i to z nie działającym pilotem.znalazłam fachmana co doro : yesyes : bi mi klucz ale nie naprawi pilota,koszt z immobilizerem 250zł,a co z pilotem?

argenta67

Odp: Re: Lancia Code - immobilizer

Post autor: argenta67 » 22 sty 2010, 21:25

Monika pisze:a co z pilotem?
: cenzura :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”