Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Codee

Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: Codee » 21 sie 2010, 21:13

Miałem ostatnio trochę dziwną sytuację. Pojechałem sobie na działkę, poodkurzałem i umyłem Lancię, przywróciłem blask alumką ( gąbka do naczyń plus CIF ) i przez przypadek użyłem tej gąbki do usunięcia asfaltu z karoserii poniżej listew. Jak wyschło wyglądało jak po papierze bez polerki, oczywiście nie wyczyściłem jak trzeba tego asfaltu.
Pomysł natychmiastowy pasta lekko ścierna AUTO-MAX za 3,70 pln w asyście skarpetki frotowej ( używam dziurawe skarpety jako czyściwo ). Powiem krótko ryski zniknęły, asfalt też, auto nabrało połysku jak nigdy, więc poświęciłem kciuki ( trzeba jednak robić te ruchy półkoliste i trochę docisnąć ) i zrobiłem całe autko ręcznie pastą. Efekt niesamowity, jednak podczas tej akcji wykryłem też u siebie dużo ubytków lakieru i innych niedociągnięć. Lekcja polerki zajęła mi 8 godzin, ale na prawdę warto. Przyklejony asfalt nie odchodzi podczas mycia na myjni, szybko kleją się do niego drobinki i auto pod listwami zawsze wygląda na brudne.
Sposób za 3,70 pln wydaje się być chyba najtańszym na podniesienie wyglądu autka.

W między czasie brat przyjechał i śmiał się że poleruję jak Bentley'a na co ja mu że prestiż to prestiż, ale jak po 4 godzinach zobaczył efekty, potem na koniec też to swoją Corsę zaczął pindrzyć :lol:

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: mac1us » 21 sie 2010, 21:47

Czyli polecasz najpierw porysować auto cifem, a później męczyć się 6 godzin autamaxem?

Do usunięcia wystarczy np. benzyna ekstrakcyjna lub nitro. Przed operacją trzeba dobrze umyć auto i usuwać asfalt czystą szmatką.

Codee

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: Codee » 21 sie 2010, 21:53

mac1us pisze:Czyli polecasz najpierw porysować auto cifem, a później męczyć się 6 godzin autamaxem?

Do usunięcia wystarczy np. benzyna ekstrakcyjna lub nitro. Przed operacją trzeba dobrze umyć auto i usuwać asfalt czystą szmatką.
Opisałem całą sytuację bo na błędach się człowiek uczy :!: Polecam ci jeszcze raz przeczytać co napisałem :!:
Żadna benzyna ekstrakcyjna czy nitro nie zostawi takiego połysku jak dopieszczona karoseria/ręczna robota :!:
Nitro czy ekstrakcyjna zostawi matowy biały nalot - z autopsji lakierownia :!: Więc po tym zabiegu trzeba i tak co najmniej wypastować auto jakimś woskiem czy czymś podobnym

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: fotisk » 21 sie 2010, 22:05

A ja dorzucę kopalnię wiedzy w temacie:
link

bardzo fajne i pomocne forum
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: Heathen » 21 sie 2010, 22:11

Ja tam tempo + polerke używam 2x w sezonie...bród schodzi niemiłosiernie:)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: mac1us » 22 sie 2010, 15:37

Codee pisze: Nitro czy ekstrakcyjna zostawi matowy biały nalot - z autopsji lakierownia :!: Więc po tym zabiegu trzeba i tak co najmniej wypastować auto jakimś woskiem czy czymś podobnym
I tak będzie to szybsze niż Twoja metoda. Jeżeli chce się usunąć bezinwazyjnie asfalt, żywice to najlepsza do tego jest glinka, przeznaczona specjalnie do tego celu do kupienia chociażby na allegro.

Awatar użytkownika
pamaj
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2009, 16:37
Lokalizacja: Wrocław/J-L

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: pamaj » 22 sie 2010, 16:02

Ja asfalt "zabiłem" terpentyną i jest : ok2 :

Awatar użytkownika
Wala
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:08
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: Wala » 04 cze 2012, 15:53

Do usuwania asfaltu i innych pozostałości po drogach nie używa się Cifa..... To najlepsza droga do zniszczenia lakieru.

Służą do tego pewne środki, którymi spryskujesz lakier (np. środek marki Wurth - około 30 pln), czekasz chwilę, a następnie delikatnie ścierasz szmatką z mikrofibry ( dla oszczędnych można kupić taką z Biedronki za 3 pln). Można też posłużyć się glinką, którą jednocześnie nawilżając karoserię - ściera się nieczystości z auta.

Oto przykład glinki tylko po jednym przednim błotniku:

Obrazek

Jeśli kochacie swoje auta - nie używajcie Cifu, Pronto i tym podobnych specyfików....

Jakby co służę pomocą :)
GLOSS FABRIKA - polerowanie maszynowe - korekta lakieru - autodetailing

Warszawa i okolice

mobile: 516 444 894 lub PW

Komak250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:26

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: Komak250 » 13 cze 2012, 23:14

Witam. Mam parę "plam" żywicy (chyba sosna) macie może jakieś sugestie jak to usunąć, pasta tempo nie daje rady ale resztę lakieru "czyści" aż miło, a i macie jakiś pomysły na wrzerke po ptasim g****e(u poprzedniego właściciela autko stało pod blokiem i lakier dostał po d**ie) . mac1us piszesz "...glinka..." możesz rozwinąć bo nie mam pojęcia czego szukać.

trybi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 21 gru 2009, 0:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Karoseria auta - polerka/usuwanie drobnych rys i asfaltu

Post autor: trybi » 13 cze 2012, 23:33

Komak250 pisze:Witam. Mam parę "plam" żywicy (chyba sosna) macie może jakieś sugestie jak to usunąć, pasta tempo nie daje rady ale resztę lakieru "czyści" aż miło, a i macie jakiś pomysły na wrzerke po ptasim g****e(u poprzedniego właściciela autko stało pod blokiem i lakier dostał po d**ie) . mac1us piszesz "...glinka..." możesz rozwinąć bo nie mam pojęcia czego szukać.
co to glinka?:
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=23
jak to użyć:
http://www.youtube.com/watch?v=9beU4h_0m8w

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”