Kamera na szybę. Rejestrator jazdy.

Olsztynianie
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 15 cze 2011, 20:50
Imię: Kasia & Łukasz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Olsztynianie » 15 sie 2011, 13:09

A my zamontowalibyśmy taki bajer do nagrywania frajerów i idiotów pędzących na złamanie karku, wpychając się bez namysłu, wyprzedzając na ciągłych lub poboczem (miałem taki przypadek!!). Niestety POLICJA nie uznaje takiego materiału jako dowodu :x
LYBRA SW Emblema, 2.4 20V Sto i więcej źrebaków - SreberkO z czarnym dachem

Było: UNO 1.4 - "Błękitna strzała"

Łukasz:"Między chcieć a mieć najczęściej stoi zapracować"
Kasia:"Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombi zombi zombi"

argenta67

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: argenta67 » 15 sie 2011, 14:25

Olsztynianie pisze:A my zamontowalibyśmy taki bajer do nagrywania frajerów i idiotów pędzących na złamanie karku, wpychając się bez namysłu, wyprzedzając na ciągłych lub poboczem (miałem taki przypadek!!). Niestety POLICJA nie uznaje takiego materiału jako dowodu :x
Policja może sobie nie uznawać, ale musi wtedy skierować sprawę do Sądu, a tam na pewno będzie inne zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Sebastian » 15 sie 2011, 14:30

Ja swego czasu zrobiłem mocne rozeznanie rynku pod tym kątem - sam chciałem sobie coś takie zamontować u siebie w aucie.
Niestety - żadne z urządzeń (czy to tanich, czy drogich) nie oferowało akceptowalnej jakości w słabszych warunkach oświetleniowych (zmierzch czy noc - nie wspominając o np. deszczu).

Nawet GS600 (oferujący chyba na chwilę obecną najlepszą jakość w tym segmencie rynku) poległ podczas testów "zmierzchowych" - a tak nagrywa w ciągu dnia:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OnJUYkVr ... tu.be&hd=1[/youtube]

A tak w gorszych warunkach oświetleniowych:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=parUNfo3 ... tu.be&hd=1[/youtube]
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Jarek_Lu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 427
Rejestracja: 05 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Jarek_Lu » 17 sie 2011, 13:50

Ok pół roku jeździłem z kamerą taką a dlaczego pół o tym niżej .
Patrząc na ceny tzw rejestratorów i "podstawowych" kamer wybrałem kamerę , + kartę 4G + ,+zasilacz (jak do navi), uchwyt adoptowany od telefonu komórkowego .
Zaletą kamery jest cena (ok.300,-) , o dziwo bdb jakość obrazu + stabilizacja (nigdy nie wybierałem opcji HD) i w dzień i w nocy też o dziwo , wady: mały kąt "widzenia" , no taki jak się chwalą 120 stopni to tak naprawdę nie łaska moja także tak "zbierała", ale za szeroki kąt trzeba dużo więcej zapłacić .
Nagrywała tak jak na przykładowych filmach które pokazuje Sebastian w rozdzielczości VGA .
Posiadanie zarejestrowanego obrazu może być dodatkowym argumentem w ew. swojej obronie , oczywiście trzeba pamiętać że i nasze wykroczenia (jeśli są ) będą uwidocznione na filmiku .
I oczywiście niestety należy pamiętać o zabieraniu urządzenia z uchwytem , będąc u córki w Niemczech straciłem kamerę i navi , chętny na te przedmioty zobaczywszy gołe uchwyty doszedł do wniosku iż resztę trzymam w samochodzie , wybił boczną szybę i zrujnował autko kradnąc co cenniejsze rzeczy .
Policjanci pouczyli mnie współczując szkód iż to nie pierwszyzna i koniecznie także należy zabierać wszystkie uchwyty , ładowarki , drobne itd.
Obecnie rozglądam się także za kamerą .

Boorek

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Boorek » 23 sie 2011, 21:34

i ja zaciekawiony programem AutoGuard postanowiłem go wypróbować... oto efekty

nagrywane na najniższych ustawieniach Motorolką Defy+oryginalny uchwyt...moim zdaniem na pokazanie jakiejś fajnej trasy czy tego typu spraw wystarczający, żeby udokumentować jakieś zdarzenie, to chyba trochę mało.

P.S. aaa i po nagraniu tego jednego filmiku program zaczął się zawieszać i restartować telefon, ale jeszcze z tym nie walczyłem.

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Duch-Dziadka » 23 sie 2011, 21:56

Ja też wgralem ten program i będę go testował. Przyznam szczerze ze jestem pod wrażeniem jakości nagrywania telefonem. :)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: aro » 23 sie 2011, 22:07

Kiedys widziałem film własnie z takiej kamerki jak komus uratowała dupe za spowodowanie "niby" kolizji, jak sie później okazało winną była osoba przez siebie nazywana "poszkodowana":) sam sie nad tym zastanawiam, bo tylu idiotów można spotkac na drogac...

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Saleen » 23 sie 2011, 23:51

Nagrywanie własnej jazdy ostatnimi czasy zrobiło się bardzo popularne.
Tutaj filmik z rosji, najciekawszy moment od 7:35, jedno zdarzenie z dwóch kamer.
Rosyjskie w(y)padki

@Boorek, jeśli będziesz miał możliwość wgrania Androida 2.2 to polecam, ma mieć/ma obsługe video w 720p.
Pozdrawiam, Michał


Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Saleen » 24 sie 2011, 8:08

^^^ Nie, a awet gdyby to co ?
Sorki, ale nie przeglądam forum od deski do deski, zwłaszcza tematów które nie mają dla mnie interesującego tytułu.
Pozdrawiam, Michał

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: lulu85 » 24 sie 2011, 10:26

Saleen pisze: @Boorek, jeśli będziesz miał możliwość wgrania Androida 2.2 to polecam, ma mieć/ma obsługe video w 720p.
DEFY ma możliwość aktualizacji do 2.2 Froyo ale to (przy polskim sofcie, podejrzewam że GB też) nie niesie za sobą nagrywania w HD
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Boorek

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Boorek » 24 sie 2011, 12:58

Dokladnie... mam u siebie froyo, ale nagrywac w hd nie moge.. ponoc jest jakis patch do tego na forum xda ale nie bardzo mam czas szperac. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Duch-Dziadka » 24 sie 2011, 14:34

Chciałem dzisiaj coś nagrać, ale pogrzebalem w ustawieniach i program zaczał sie wywalac. Dziwne...czyżbym przesadził z parametrami??
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Duch-Dziadka » 25 sie 2011, 19:50

Nagrałem właśnie filmik, ale nie kumam. Zadnego formatu nie moge obrobić w movie makerze.
Co lepsze nawet jak nagrywam w avi a wczesniej moglem to zrobić.
Ktoś wie jak mi pomoc??? :D
Giulietta Veloce 2016r

Boorek

Re: Kamera na szybę.Rejestrator jazdy.

Post autor: Boorek » 25 sie 2011, 20:15

w trakcie nagrywania nie zawiesił się program, albo nie zrestartował? ja u siebie nagrałem jeden filmik który się odtwarza i 2 które są choć ich nie można otworzyć i właśnie wtedy zawiesił mi się program. Ogólnie moim zdaniem jest on dość niedopracowany... ja szukam czegoś lepszego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”