Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: Tomzik » 13 wrz 2011, 16:24

Jako, że ten typ materiału ma w środku wiele modeli zdecydowałem się wątek umieścić tutaj.

Noszę się z zamiarem zakupu kawałka tzw. "oryginalnej" alcantary i ponownego obszycia foteli przednich zarówno w Kappie jak i Delcie.

Znalazłem tapicera, ale stwierdził, że takiej nie ma, jedynie "pseudo" za jakieś 3 dychy za mb. Z tego co czytałem na naszym forum to jest warte swych pieniędzy- czytaj dziadostwo. Oczywiście obszyje mi fotele jak zorganizuję sobie materiał.

Zmierzając do sedna- czy ktokolwiek zamawiał gdzieś oryginalną, porządną alcantarę najlepiej w kolorze takim jak mają w większości Kappy po lifcie (beżowy)? Potrzebuję namiarów.

Znalazłem hurtownię w Łodzi i jeszcze gdzieś, jednak przysłane próbki nie wpasowały mi się kolorystycznie ani do alcantary w Delcie ani w Kappie :(

A ponieważ materiał ten jest cholernie drogi a tylne kanapy w obu autach mam dobre to potrzebuję zrobić tylko przód, zatem kolor musi być ten sam co oryginalnie..

Przerabiał ktoś taki temat?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2011, 16:31 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłem do Pozostałych ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: mikaeltdi » 13 wrz 2011, 20:10

Hej ..ja swego czasu szukałem alkantary org i znalazłem na zamówienie cena od 200zł ,wydaje mi się że trochę przesadzili ale taką cenę dostałem za oryginał i to wcale nie w kolorze idealnym bo ciężko było dopasować z wzornika ,a to też dlatego że myślałem o wymianie całej tapicerki więc i kolor nie bardzo musiał identyko,jednak tapicer doradził :roll: mi materiał al'a alkantara za około 40 zł, z materiału który jest bardzo dobrze zrobiony jak bardzo chcesz mogę jutro podjechac i się dowiedzieć jaki producent i cena ...za Kapiszona krzyknął około 2 -2,5 tyś i tydzien pracy .
Pozdro
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: Tomzik » 13 wrz 2011, 20:25

Spoko, nie fatyguj się.

Całości nie bedę zmieniał na pewno, bo nie ma to sensu.

Wiem, ze jest kłopot ze znalezieniem koloru jak oryginał, dlatego zapodałem temat, bo może ktoś już to przerabiał.

Ale widzę, że najlepszym i pewnie najtańszym wyjściem będzie zakup kanapy jako dawcy i zrobienie z tego foteli i podłokietnika- o ile tylko kompletna kanapa starczy na 2 fotele...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Codee

Re: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: Codee » 13 wrz 2011, 22:24

Według strony firmy która jako jedyna jest producentem oryginalnej alcantary
przedstawiciel jest w Łodzi firma LEDERPOL
Cena 270 zł netto za metr bieżący ( szerokość 142 cm )
pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: grzole » 13 wrz 2011, 23:11

Tomzik pisze:Spoko, nie fatyguj się.

Całości nie bedę zmieniał na pewno, bo nie ma to sensu.

Wiem, ze jest kłopot ze znalezieniem koloru jak oryginał, dlatego zapodałem temat, bo może ktoś już to przerabiał.

Ale widzę, że najlepszym i pewnie najtańszym wyjściem będzie zakup kanapy jako dawcy i zrobienie z tego foteli i podłokietnika- o ile tylko kompletna kanapa starczy na 2 fotele...
Jeżeli zniszczony jest tylko front siedzeń to po co zmieniać tylne strony oparcia? Może wtedy wystarczy 1 szt. kanapy na obszycie foteli.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: Tomzik » 14 wrz 2011, 9:33

Własnie zniszczony jest front i boczki w Kappie, i tylko to chcę naprawić, pytanie czy kompletna kanapa wystarczy na to.

A w Delcie tylko siedziska i oparcia przednie, bo boczki ze skóry i taki materiał ma każdy tapicer ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

dawidson

Odp: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: dawidson » 27 lis 2012, 0:29

Moje fotele w tym tygodniu idą do szycia. Tapicer który się za to bierze polecił ten materiał:
http://www.artykulytapicerskie.pl/produ ... ka-orginal

Do szycia idą boki jednego z przednich foteli. Boki i tylko boki. Mam też do wymiany bok w fotelu ze skórą - dolną część, tę obok lewego uda. Mam nadzieję na wiosnę to wymienić.
Liczę, że uda się dobrać pasujące kolory. Dobrze byłoby by znać fabryczne ich kody. W sumie nie było ich aż tak dużo montowanych..
Może w oparciu o numer VIN?
"... I guess it's just the way I'm wired."

intuos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 06 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: intuos » 27 lis 2012, 10:45

Będziesz miał problem, lancia zastrzegła kolory alcantary. Przynajmniej jest tak np z lancia kappa coupe, gdzie kolor arctic ice - jasna alcantara jest nie do dostania i tylko z innego dawcy można coś połatać. Nie wiem jak jest z innymi kolorami ale ten konkretny nie występuje w sieci dystrybucji alcantary
k Coupe 20vt
Thesis 20vt

dawidson

Re: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: dawidson » 27 lis 2012, 14:49

intuos pisze:Będziesz miał problem, lancia zastrzegła kolory alcantary. Przynajmniej jest tak np z lancia kappa coupe, gdzie kolor arctic ice - jasna alcantara jest nie do dostania i tylko z innego dawcy można coś połatać. Nie wiem jak jest z innymi kolorami ale ten konkretny nie występuje w sieci dystrybucji alcantary
Ja na szczęście jeżdżę tylko Deltą, więc może sie uda. W każdym razie mam już kilka kompletów foteli - może akurat uda sie coś uratować :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Alcantara tzw. "oryginalna" - gdzie kupić?

Post autor: Tomzik » 27 lis 2012, 19:03

Przerabiałem Deltę i Kappę - kolory w obu nie do dobrania... Chyba nawet też tam uderzałem.

Prawdopodobnie jak pisał kolega wyżej - zastrzeżone kolory przez Lancię...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”