Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: Bartek-Lodz » 30 kwie 2016, 22:42

A ja myślałem, że przesadzam z polerkami i technologią nano 8-O a tu proszę - okazuje się, że ja cienki Bolek jestem : gafa :
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: Helios » 01 maja 2016, 10:30

Pogratulować całego zakresu prac 8-O
Efekt powalający :!:

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: OKOwiec » 01 maja 2016, 12:58

Dudi pisze:Nic tylko postawić, żeby stała i pachniała :roll: 8-O 8-O 8-O
Ja na razie zaopatrzyłem się w środek Tenzi od czyszczenia felg i powiem, że robi robotę : yesyes :
Przymierzam się teraz do zamówienia kilku środków z listy, którą mi przesłałeś. Szczególnie do smoły i asfaltu i do wyczyszczenia wnętrza.
Masz może specjalny odkurzacz do prania środka???
Co do cząsteczek smoły i asfaltu to przy białym lakierze i nie tylko Prick Bort to obowiązek,polecam też przy zakupach w markecie budowlanym wrzucić do koszyka mały pędzel z średnio twardym włosiem,bardzo pomaga przy starszych zaschniętych zabrudzeniach i bez niego chemia może sobie nie dać rady w 100%.
Jeśli natomiast Chodzi o odkurzacz piorący to jak najbardziej posiadam Karchera i nawet używam od czasu do czasu przy "fuchach" :)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: marceli » 08 maja 2016, 17:27

Podpytam w temacie bo muszę z felg usunąć taki jakby spieczony pył,takie kropki czarne,mocno przyczepione do felgi.
Zamówiłem Gyeon Q2M Iron da temu radę??
Myślałem jeszcze nad tenzi np Tenzi Prix,ale czy to nie to samo??Jest jeszcze Tenzi Alux ale to jakiś kwas to może za mocny....
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: OKOwiec » 08 maja 2016, 19:09

marceli pisze:Podpytam w temacie bo muszę z felg usunąć taki jakby spieczony pył,takie kropki czarne,mocno przyczepione do felgi.
Zamówiłem Gyeon Q2M Iron da temu radę??
Myślałem jeszcze nad tenzi np Tenzi Prix,ale czy to nie to samo??Jest jeszcze Tenzi Alux ale to jakiś kwas to może za mocny....
Jeśli masz w miarę nowe felgi lub niedawno odnawiane to sam Q2M da rade bez problemu,to bardzo dobry środek lecz jeśli felgi "zawalone" to polecam ich umycie wstępne wysuszenie jakąś szmatką i dopiero jazda gyeonem i wspomaganie go twardym pędzlem lub szczoteczką a efekt będzie odpowiedni.
Co do tenzi to jeśli już masz Gyeona to odpuść sobie zamienniki.
Jako APC do wstępnego mycia felg polecam http://www.shinygarage.pl/shiny-garage- ... no-1l.html bardzo dobra skuteczność,bardzo wydajny (koncentrat) i niezła cena a do tego nie żrący ale mimo wszystko przestrzegaj stężeń podanych na etykiecie ;)

Pzdr!

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: marceli » 08 maja 2016, 21:45

Nie,nie są czarne od brudu ale ktoś ich nie mył regularnie albo no nie wiem ,gdzie jeździł lub co mu leciało spod kół i z klocków ale mają takie wżarte jakby czarne kropki które są trudne do wymycia....
Spróbuję Gyeonem....
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: OKOwiec » 09 maja 2016, 18:17

Daj znać jakie efekty,ciekaw jestem czy sobie poradzi...

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: marceli » 14 maja 2016, 22:27

Jak na razie miałem czas tylko na szybką próbę ale nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem test.

Gyeon daje radę spokojnie tym zabrudzeniom,a są nieźle zespojone z felgą.Więc jest : ok2 :

Na dniach ogarniemy te kółka na błysk ;)
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: marceli » 18 maja 2016, 23:07

Już nie mogę edytować poprzedniego....

Felga czysta

Felga czysta cała zdj.

Nie mam zdjęcia przed,ale był brud zespolony z felgą i w zakamarkach ,więc warto.Nie wiem jak inne środki ale ten użyłem i polecam.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

gawior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Częstochowa

Czyszczenie oraz regeneracja skóry, oraz całego auta ogółem

Post autor: gawior » 24 maja 2016, 21:56

Witam zainteresowanych tematem.

Wcześniej posiadałem auta z elementami ze skóry i dbanie o nie było proste, ale teraz mam Lybrę w skórze ( nie lubię skóry, ale jak auto mi pasowało, to nie wybrzydzałem ;) ).
Jest to ciemno granatowa skóra i pytanie mam o jej czyszczenie.
Widzę, że jest gdzie nie gdzie nie do końca czysta, przede wszystkim w zagięciach/załamaniach. Mleczka wypadające średnio cenowo i droższe nie bardzo sobie z tym radzą. Szmatka robi się brudnawa, ale fotele nie bardzo czystsze. Spróbuję metodę na porządne mydło i szczoteczkę do usunięcia tych zabrudzeń w wolnej chwili, ale czy jest środek, który Macie sprawdzony organoleptycznie pod względem czyszczenia ?

Tak samo chodzi mi o coś sprawdzonego do czyszczenia na szybko. Przerobiłem kilka chusteczek do skóry, ale każda powodowała barwienie skóry ( chusteczka się barwiła na granatowo, na szczęście skóra się nie odbarwia ). Czy jest coś w formie chusteczek, to szybkiego czyszczenia, ale nie zbierającej koloru ze skóry ?


Co do czyszczenia od siebie mogę polecić, to środek do felg środek firmy K2 ( mało co mają dobrego, ale to naprawdę rewelacja cenowa i działania ) pod "tytułem" ROTON
Środek usuwa naprawdę ciężkie zabrudzenia ze smoła włącznie. Barwi się na kolor krwisty/fioletowy wchodząc w reakcję z pyłem z klocków hamulcowych. Podobne środki kosztują naprawdę sporoooooo... więcej, bo przerabiałem inne. Ja płaciłem bardzo delikatnie powyżej 10zł i jak rano w sklepie chciałem kupić 3szt. to jeszcze nie przywieźli, a przed zamknięciem byłem tego samego dnia, to ostatnią sztukę z całego kartonu kupiłem.

Kolejna rzecz, to szampon "SONAX Xtreme - Szmpon 2 w 1 Koncentrat"
Bardzo dobrze radzi sobie z zabrudzeniami i cięższymi np. zaciekami z jakichś kanałów odpływowych ( nie zmywa smoły itp. ). Zaschnięte owady, z lekką siła trzeba zmyć, ale i tak idą lekko w porównaniu z konkurencją. Ogólnie bardzo dobrze myje, a jego zapach ubóstwiam.
Latem dolewam, zakrętkę/półtora do kranówki wlanej do płynu do spryskiwaczy. Ogólnie aż sama przyjemność z mycia.

Następny środek, to winyl w płynie firmy CARTEC TP-49 ( bezbarwny ).
Nie jest drogi i nie najtańszy w zakupie, ale biorąc pod uwagę sporą butelkę, to jest tani.
Idealnie nadaje się do opon i elementów gumowych. Nie powoduje świecenia się jak psu jajc..., ale wyciąga czerń ( jak ktoś lubi połysk, to trzeba po tym środku czymś poprawić ). Idealnie nadaje się do użycia pod maską do pokryw silników, węży gumowych itp. Ostatnio użyłem 3 miesiące temu pod maską w aucie po zakupie i efekt utrzymuje się do dzisiaj.
Tak samo nadaje się świetnie do plastików na zewnątrz i wewnątrz auta, ale np. plastiki na progach robią się czarne, ale lekko matowe. Jak ktoś lubi, to można polecieć PLAK-iem, lub czymś podobnym.
Lancia Lybra 2.0 LX

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: marceli » 11 cze 2016, 22:41

Co polecacie na lakier do usunięcia tzw hologramów po polerce,widocznych pod słońce najbardziej.Nieładnie to wygląda.
Jest sporo środków ale może ktoś ma sprawdzony??

Druga sprawa, jest do zamaskowania rysa,dokładnie na drzwiach,pod palcem jej nie czuć aczkolwiek rysa jest biała a drzwi zielone.
To chuligańska parkingowa sprawa jakby co... : cenzura :

Jakieś dobre sposoby i środki?Pewnie coś koloryzującego??
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: FXX » 31 sty 2017, 15:57

Przewertowałem jeszcze raz ten temat i widzę, że mamy tu kilka osób znających nieco tajniki detailingu :)
W związku z tym mam pytanie - potrzebuję dobrego środka do czyszczenia i konserwacji tapicerki skórzanej w mojej Alfie. Oczywiście na rynku jest sporo środków do tapicerek skórzanych w niemal pełnej rozpiętości cenowej.

Problem w tym, że zdecydowana większość z nich nie nadaje się za bardzo do mojej tapicerki, ponieważ wnętrze mojej AR159 było obszywane indywidualnie i zostało obszyte skórą anilinową, a ta jak znający temat wiedzą, charakteryzuje się otwartymi porami (wchłania wodę).
Dlatego też szukam kogoś bardziej obeznanego w temacie.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
wojtek50510
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:03
Imię: wojtek
Lokalizacja: żyrardów

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: wojtek50510 » 01 lut 2017, 14:53

witam
ja swoją lancie 1998r polerowałem pastami tenzi polish2 i polish3,naprawdę świetny efekt, maska miała jakby utleniony lakier duże prawie białe przebarwienia po polerce znów jest czarna błyszcząca

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: OKOwiec » 02 lut 2017, 21:09

FXX pisze: 31 sty 2017, 15:57 Przewertowałem jeszcze raz ten temat i widzę, że mamy tu kilka osób znających nieco tajniki detailingu :)
W związku z tym mam pytanie - potrzebuję dobrego środka do czyszczenia i konserwacji tapicerki skórzanej w mojej Alfie. Oczywiście na rynku jest sporo środków do tapicerek skórzanych w niemal pełnej rozpiętości cenowej.

Problem w tym, że zdecydowana większość z nich nie nadaje się za bardzo do mojej tapicerki, ponieważ wnętrze mojej AR159 było obszywane indywidualnie i zostało obszyte skórą anilinową, a ta jak znający temat wiedzą, charakteryzuje się otwartymi porami (wchłania wodę).
Dlatego też szukam kogoś bardziej obeznanego w temacie.
Skóra anilinowa powiadasz...baaardzo ciężki temat do utrzymania,nie miałem jeszcze przyjemności "macać" tego typu poszycia w samochodzie.
Za dużo o technikach utrzymania tego rodzaju poszyć nie wiem ale firma colourlock specjalizująca się w skórach zna temat.
Podrzucam info https://colourlock.pl/czyszczenie-skor-anilinowych/
Szczerze polecam ich produkty bo są po prostu bardzo dobre i sam do pewnego czasu gdy posiadałem auto z skórzaną tapicerką ich używałem,jednak ja posiadałem skórę licową poltrony frau łatwą do utrzymania.
Pozdrawiam i proponuję odwiedzić forum kosmetykaaut.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Jak utrzymać auto w czystości i ładnym lakierze

Post autor: marceli » 02 mar 2018, 23:02

Jaką pianę aktywną polecacie do pianownicy ręcznej Gloria??
Zalecane jakie stężenia do niej?

Zakupiłem taką (nie wiem dobrze?) i póki wiosna nie rozkręciła się muszę dokupić jakaś pianę i jakiś szampon już do ręcznego mycia.
Oczywiście myjkę mam.
Aha ,a lepsza taka czy pianownicę na myjkę np PA kupić??
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”