Wycinanie szyby przedniej

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Wycinanie szyby przedniej

Post autor: Watazka » 13 kwie 2013, 11:26

Ponuraka niemiła przygoda spotkała-szyba do wymiany.

Obrazek

Z czego wyciąć i specjaldrut/mikrokwadrat/mam, pojęcia natomiast żadnego.
Robił to kto kiedy ?

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Wycinanie szyby przedniej.

Post autor: Lukasz_TG » 13 kwie 2013, 11:47

Sprawa jest bardzo prosta, nie da się całego procesu dokładnie opisać. Tego się uczysz podczas samego wycinania. Jesteś w dobrej sytuacji bo wycinasz uszkodzoną szybe, więc do nauki idealna :) Robimy tak. Wyciągamy wszystkie uszczelki. Dach i słupki najlepiej okleić taśmą, żeby przypadkiem nie porysować lakieru drutem. Zaczynamy od dachu w górnym rogu. Przebijamy klej, ja używam zaostrzonego drutu 2,5mm2. Przewlekamy drut do wycinania do kabiny. Bierzemy piwo, sąsiada. Jeden wsiada do środka, drugi jest na zewnątrz. I jedziemy moja - twoja na początku nie będzie łatwo trzeba się wczuć i obie osoby muszą ciągnąć równomiernie inaczej drut się urwie, lub skręci w świński ogon :) Osoba na zewnątrz napręża drut w kierunku szyby, żeby po lakierze nie jechać. Tarcie jest znaczne więc drut się grzeje a klej pali, dlatego robimy przerwy w momencie jak klej zaczyna dymić :) Jak się drut urwie to przeciągamy nowy tą dziurą zrobioną na początku.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

mirkos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 18:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Wycinanie szyby przedniej

Post autor: mirkos » 14 wrz 2015, 18:21

kiedyś na tvn turbo pokazywali w "kup i zrób". Raczej do tego potrzebne są 2 osoby. Myślę że na ich vod można by znaleźć tutorial. Tam fajnie to pokezywali.

Jurek K.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 28 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Staszów

Re: Wycinanie szyby przedniej

Post autor: Jurek K. » 15 wrz 2015, 21:25

Młodzież pewnie nigdy nie używała piły "moja - twoja"
ale ta sama zasada przy wycinaniu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”