Jak wyczyścić wtryskiwacze w JTD?

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Jak wyczyścić wtryskiwacze w JTD?

Post autor: spoker » 04 sie 2007, 18:35

witam
po pewnym fatalnym tankowaniu paliwa uszkodzil mi sie wtryskiwacz, tzn "leje" miedzy 2500 a 2800 obrotów, odczuwalne jest wieksze spalanie paliwa.
Na allegro sa aukcje gdzie oferuja czyszczenie wtryskiwaczy metodą "myjki ultradzwiekowej" potym zabiegu przywracany jest stan pierwotny wtryskiwaczy.
Szczesliwym zbiegiem okolicznosci moj sasiad posiada profesjonalna myjke ultradzwiekowa, moglbym u niego takie czyszczenie wykonac, teraz tylko pytanie czy ktos juz cos podobnego robił? chodzi tylko o to jaki czas czyszczenia ustawic zeby "nieprzedobrzyć" wtryskiwacza.?
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

czyszczenie wtryskiwaczy JTD jak?

Post autor: prezesjm » 04 sie 2007, 21:18

Można i tak. Proponuje dobre paliwo plus preparaty ogólnodostępne plus pogonienie auta na autostradzie tak minimum 50 kilometrów i wszystko wróci do normy. Jeśli nie wróci do wtrysk do wymiany i żadna myjka ultradźwiękowa mu nie jest w stanie pomóc.

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Re: czyszczenie wtryskiwaczy JTD jak?

Post autor: makek » 04 sie 2007, 21:41

"spoker" pisze:witam
po pewnym fatalnym tankowaniu paliwa uszkodzil mi sie wtryskiwacz, tzn "leje" miedzy 2500 a 2800 obrotów, odczuwalne jest wieksze spalanie paliwa.
Kto określił taki właśnie przedział obrotów? Chyba najbardziej da się odczuć nietrzymające wtryski na niskich obrotach, czy to znaczy, że na obrotach jałowych jest OK?

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

czyszczenie wtryskiwaczy JTD jak?

Post autor: spoker » 04 sie 2007, 23:10

juz wyjasniam, na poczatku faktycznie wtryskiwacz "przelwał" paliwo na biegu jałowym, objawiało sie to białym dymem i smrodem z wydechu porownywalnym do jakiegos przechodzonego kamaza : yesyes : , silnik po zapaleniu pracował w zasadzie na 4 gary bo ten 5 był zalewany, pokolei wyciagalem z wtryskiwaczy zasilanie i tym sposobem doszedlem do tego ktory przelewa, po wejsciu na obroty było wszystko ok, wyjalem ten pechowy wtryskiwacz rozebrałem przedmuchalem sprezarka, przemyłem w ropie pod wysokim cisnieniem założyłem i wszystko jest ok, znikł smród oraz biały dymek z nieprzepalonej ropy, jednak czuje ze cos sie dalej z tym wtryskiem dzieje z zakresie miedzy 2500 a 2800 obrotów
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Jak wyczyścic wtyrskiwacze w JTD

Post autor: redy19 » 22 wrz 2012, 15:01

A jak by je odkrecić i wyczyścić jakimś preparatem ? można tak ?

Używał ktoś tego http://moto.allegro.pl/wynn-s-25240-czy ... 36171.html ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”