Sonda Lambda

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Sonda Lambda

Post autor: wujek » 27 paź 2005, 23:52

Poniżej link do dobrego opisu działania i usterek sondy Lamba. Polecam.
Sonda lambda - informacje ogólne
Sonda lambda - Opis działania i typowe objawy uszkodzenia

Anonymous

Sonda Lambda

Post autor: Anonymous » 06 sty 2006, 11:02

Nooo, to prawie to samo co w moim przypadku - czarny dym z rury wydechowej, nierówna praca silnika na benzynie.
Dodatkowo jeszcze dochodzi dławienie motoru podczas jazdy na paliwie (prawie niemożliwa jest wtedy jazda:-( :cry:

Anonymous

Sonda Lambda

Post autor: Anonymous » 14 sty 2006, 16:34

Czy kto z was wymieniał sonde w dedrze, chodzi o wymiary, gwint i dł, dziekuje i pozdrawiam :wink:

Anonymous

Sonda Lambda

Post autor: Anonymous » 01 lut 2006, 11:05

znajdzie się osoba która pomoże mi zinterpretować wyniki analizy spalin? nie chcę zostawiać tego mechanikowi, bo wiadomo... "wyanalizuje" że silnik do remontu pewnie :)
Na analize jade dzisiaj.

Anonymous

Sonda Lambda

Post autor: Anonymous » 22 mar 2006, 18:56

w kappiszonie 3,0 V6 są ponoć dwie sondy i są umieszczone w korpusie katalizatora. W związku z tym pytanko: czy ktoś zamieniał katalizator w tym modelu na strumienicę? No i jak to działa po zamiance!

Awatar użytkownika
michał_kappa
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk Rydułtowy

Sonda Lambda

Post autor: michał_kappa » 23 mar 2006, 10:02

"arkadius" pisze:w kappiszonie 3,0 V6 są ponoć dwie sondy i są umieszczone w korpusie katalizatora. W związku z tym pytanko: czy ktoś zamieniał katalizator w tym modelu na strumienicę? No i jak to działa po zamiance!
według mnie jest jedna, strumienicy nie zakładałem ale byłem zmuszony "wytłuc" resztę katalizatora i od ponad roku jeżdżę z pustą puszką - bez żadnych zmian w zachowaniu silnika

voy

Sonda Lambda

Post autor: voy » 03 sie 2007, 14:54

Jesli V6 ma OBD 2 to rzeczywiscie musza byc dwie sondy ale jedna jest przed a druga za katalizatorem. Druga sonda mierzy sprawnosc katalizatora. Nie wiem czy w takim przypadku wytluczenie katalizatora jest dobrym pomyslem...

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sonda Lambda

Post autor: prezesjm » 03 sie 2007, 17:40

"voy" pisze:Jesli V6 ma OBD 2 to rzeczywiscie musza byc dwie sondy ale jedna jest przed a druga za katalizatorem. Druga sonda mierzy sprawnosc katalizatora. Nie wiem czy w takim przypadku wytluczenie katalizatora jest dobrym pomyslem...
Jest jedna sonda, bez wkładu V6 jeździ całkiem dobrze.

Awatar użytkownika
orzec_h
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 25 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa - Włochy

Sonda Lambda

Post autor: orzec_h » 11 gru 2007, 23:02

u Mnie tez było objawy z nierowna praca silnika (skakanie na obrotach lub przestanie ciagnac) i wieksze spalanie. Na szczęście to wina poluzowane kostki i bład został skasowany ;-)
Jedyna słuszna marka! => Lancia!
Kappa LX 3.0
Thesis 2.0T EMBLEMA :)

trk0
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Sonda Lambda

Post autor: trk0 » 12 lip 2008, 21:44

witam.
mam takie pytanie od laika, odnosnie tych objaw uszkodzonej sondy, czy one wystepuja wszystkie razem, czy moga pojedynczo?!?
bo u mnie silnik pracuje nie rowno, ale nie kopci na czarno, nie widze wiekszego spalania, ani innych oznak (moze sprawdze jeszcze te spaliny?).
i czy te objawy sa caly czas nie zaleznie czy jezdzi sie na gazie czy benzynie?!

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Sonda Lambda

Post autor: Krzys » 14 lip 2008, 6:53

To nie koniecznie objawy są wszędzie takie same. A do stwierdzenia czy sonda jest sprawna powinien wystarczyć zwykły miernik.
Lancia Lybra Intensa 1,9 JTD + virus Ramzesa

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Odp: Sonda Lambda

Post autor: pawcio1 » 24 mar 2009, 23:17

Chcę odświeżyć ten temat! Mam problem z nierówną pracą motoru,a i kopcenie też czasami występuje!
Pytanie; czy jak odepnę,rozłączę sondę powinienem zauważyć różnice w pracy silnika,ewentualnie wywala jakiś błąd?
Mam intalke lpg,ale i na benzynce i gazie występuje nierówna praca,przy czym nieznacznie większe wahania silnika są na lpg.

radek82
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 105
Rejestracja: 17 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Odp: Sonda Lambda

Post autor: radek82 » 25 mar 2009, 8:30

po odłączeniu sondy lambda powinieneś zauważyć wyraźne wahania obrotów. Jeśli nic się nie zmienić oznacza to w 50% uszkodzoną sondę. Napisałem w 50%, bo ja już 3 wymieniłem i dalej nie działa - nie wiem co może być tego przyczyną.
ehh

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Odp: Sonda Lambda

Post autor: pawcio1 » 25 mar 2009, 14:19

radek82 pisze:po odłączeniu sondy lambda powinieneś zauważyć wyraźne wahania obrotów. Jeśli nic się nie zmienić oznacza to w 50% uszkodzoną sondę. Napisałem w 50%, bo ja już 3 wymieniłem i dalej nie działa - nie wiem co może być tego przyczyną.
ehh
Tak już robiłem nie ma żądnej różnicy,jak falował tak faluje...?
Jutro sprawdzę miernikiem,ale coś mi się wydaje że sonda jest do bani... :-?

xdydekx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2009, 15:39
Lokalizacja: krasne

Odp: Sonda Lambda

Post autor: xdydekx » 05 lis 2009, 8:59

Witam kupiłem dedrre 2.0 i.e niestety poprzedni właściciel zdemontował sonde i teraz niemam pjęcia gdzie powina być zamontowana ani podłączona czy ktoś mugłby udzielić jakiś wskazówek? z góry thx

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”