Oleje Selenia

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Oleje Selenia

Post autor: adamM20 » 25 sty 2014, 17:45

ThemADI_NS pisze: I tutaj moje pytanie: Dlaczego?! Skoro dorównuje najlepszym.
.... kiedyś w jednym z laboratoriów zrobiliśmy małe doświadczenie polegające na przebadaniu kilku podstawowych prametrów jakościowych dla trzech lub czterech olejów silnikowych. Wszystkie spełniały normy z dużą nadwyżką ale po rozkodowaniu próbek okazało się, że Lotos był na drugim miejscu z minimalną stratą do lidera. To, że Lotos jest dobry wynika z wielu powodów ale należy pamiętać, że to iż jest przy tym dość tani (na tle konkurencji) to wynik tego, że całkowicie jest produkowany w Polsce przy tym koszty jego produkcji biorąc pod uwagę jej dużą skalę (Lotos jest dostawcą olejów bazowych do wielu producentów olejów smarowych) są stosunkowo niskie. Oleje Lotosa zawsze miały/mają świetne własności myjące o czym wielu świadomie lub nie, przekonali się oddając silnik do remontu.
Adamie w przypadku Twojego Szwagra (gdyby chodziło o mojego napisałbym przez małe "s") wydaje mi się, że mógł to być jednak niewłaściwy gaunek oleju (lepkość). Jeśli jednak jego specyfikacja była właściwa to ..... niestety nie potrafię tego wytłumaczyć.
BogdanA pisze: Kamil :D powiem tak -kilka zim temu byłem w głębokiej Rosji i bardzo dalekiej :D heheh tam auta jeżdżą i też JTD maja dobre paliwo zimowe ,a nie jak nasze chrzczone. Co prawda wiekszość jest PB i na pewno nikt nie jeździ tam na gazie no chyba że na "dwóch gazach"JAKOŚ SOBIE RADZĄ :D

... rosyjski/białoruski olej napędowy jest bardzo dobrej jakości : ok2 :
Zdarza się, że niektórzy z nas mają czasem szczęście zatankować go do swoich aut choć oczywiście o tym nie wiedzą :D
Pozdrawiam

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Oleje Selenia

Post autor: bassooner » 17 paź 2016, 15:03

no i odświeżę temat bo czeka mnie wymiana. czy ktoś ma doświadczenia z olejem Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40? nie żebym sugerował się opisem w stylu "zmniejsza zużycie paliwa" ale bardziej chodzi mi o jakość/oryginalność a nie lanie z beczki nie wiadomo czego u mechanika...

https://sklep-oleje.pl/pl/p/Liqui-Moly- ... -5W-40/288

a propos: piątka wystarcza czy może zabraknąć no i jak radzicie sobie (zawsze robił to mechanik) z wykręceniem filtra oleju - przecie tam wszystko gorące jest... ;-(
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Oleje Selenia

Post autor: volf » 17 paź 2016, 15:30

Jak gorące to czekasz aż ostygnie-proste :lol:
Problem z filtrem jest wtedy, gdy nie daje się go odkręcić ręką i wtedy trzeba kombinować, bo ciasno tam jest i każdym kluczem do filtrów nie podejdziesz.
Co do samego oleju to nie doradzę, mojej kappie starcza lotos i 5 litrów jest ok, choć max. stanu może nie być, bo podają zdaje się 5,4 :?: A nigdy przecież wszystko nie zleci i jeszcze kwestia pojemności olejowej filtra-są mniejsze i większe...
KAPPA TDS & JTD

pääkäyttäjä

Re: Oleje Selenia

Post autor: pääkäyttäjä » 17 paź 2016, 15:51

bassooner pisze:no i odświeżę temat bo czeka mnie wymiana. czy ktoś ma doświadczenia z olejem Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40? nie żebym sugerował się opisem w stylu "zmniejsza zużycie paliwa" ale bardziej chodzi mi o jakość/oryginalność a nie lanie z beczki nie wiadomo czego u mechanika...

https://sklep-oleje.pl/pl/p/Liqui-Moly- ... -5W-40/288
Fjateł Ugly jest tym zalewany i olej jest OK (co prawda, nie mam diesla ale to przecież prawie ten sam olej, co "do benzyny") ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”