Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazania

Toommek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazania

Post autor: Toommek » 12 maja 2016, 12:45

Cześć!
Mam taki sporawy dość problem z moją alfą. Mianowicie przy wymianie filtra powietrza zachciało czyścić mi się przepływkę no i umarła. Zamówiłem drugą "nówkę" używkę założyłem? to samo. Jedyna różnica że moja stara przepływka wyrzucała błąd napięcie stało na 1V nie zmieniało się podczas wciskania gazu. Druga przepływka nie wywala ani jednego błędu, napięcie dochodzi do 3.85V ale jednak masa powietrza mierzona maksymalna wynosi 650. Jak odepnę przepływomierz to następuje poprawa dołu ale jakby góra była słabsza. Dodatkowo dziś robiłem logi obroty, masa powietrza, ciśnienie turbo sprężarki i zauważyłem że dmucha te 2000.. ale dopiero przy 3k obrotów. Czy możliwe jest że turbina tak świruje przez przepływomierz? Czy po prostu tak złożyło się że nałożyły się na siebie dwa problemy? ew może oba problemy wnikają z tej samej przyczyny? Maksymalna dawka paliwa to 43mg. Przy ok 1.4k obrotów mam 1400 na turbinie, 550 mg na masie mierzonej wraz ze wzrostem obrotów rośnie masa mierzona do 650 i ciśnienie turbosprężarki do 2000. Logi mogę zrobić troszkę później ale co dokładnie logować póki co mam oberwanie chmury :D

Adrian.

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Adrian. » 12 maja 2016, 15:03

u mnie jak padł przepływomierz to auto nie potrafiło jechać więcej jak 160 km/h i to z wielką biedą.
Z wypiętym 170 km/h i też z biedą.

Z nowym 160km/h jest praktycznie zaraz i spokojnie osiąga prędkość maksymalną i można jeszcze......

Tyle z "teorii" w praktyce wektorowej na logach widać dokładnie jak to działa i niedomaga.

Nówkę przepływkę kupiłem po zniżkach w intercarsie za 315 zł. Już raz kupiłem używkę i tylko zamulała mi auto.

Toommek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Toommek » 12 maja 2016, 15:17

no ale czy przez przepływkę turbo dopiero wstawało przy 3k obrotów ?

Adrian.

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Adrian. » 12 maja 2016, 15:25

kurcze turbo było nowe i nie pracowało więc możliwe że było jak napisałeś ale nie chcę skłamać.

Toommek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Toommek » 12 maja 2016, 15:29

no to kamień z serca, jutro pojadę na próbę inną przepływke podłącze i zloguje czy coś się zmieniło i czy pompuje to powietrze gorzej jak znowu będzie pokazywać 650 bo to będzie już chyba wtedy grubsza sprawa :D

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: FXX » 12 maja 2016, 18:18

Ta nowa przepływka to oryginał czy zamiennik?
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Toommek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Toommek » 12 maja 2016, 20:12

używana, no w sumie może być walnięta ale żeby błędu nie pokazało a napięcia normalnie chodziły? no jutro się przekonam.

Adrian.

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Adrian. » 12 maja 2016, 20:14

u mnie nowa był oryginał boscha. No właśnie Kolego czy Ty montujesz oryginał Boscha czy jakie inne badziewie? Bo od passatów przez audi po bmw ,lancie i alfy nieoryginalna przepływka daje wiele doznań niekoniecznie pozytywnych.

Adrian.

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Adrian. » 12 maja 2016, 20:15

Toommek pisze:używana, no w sumie może być walnięta ale żeby błędu nie pokazało a napięcia normalnie chodziły? no jutro się przekonam.
nie musi błędu pokazywać - może źle wskazywać ciśnienie, temperaturę i już będzie inaczej auto reagowało

Toommek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Toommek » 13 maja 2016, 10:54

Nigdy wcześniej na zamienniku nie jeździłem, zawsze Bosch. To co dziś na podmiane wezmę to też ori. Ale w sumie jak okaże się to tylko przepływka, kupię jakiś zamiennik.

Adrian.

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Adrian. » 13 maja 2016, 13:42

nie znam nikogo kto kupił inną jak Bosch i był zadowolony. Ostatnio kolega mający Passata mówił że wymienił i jakoś trochę lepiej ale dupy nie urywa. Mówię mu oryginał Boscha dałeś, on że nie bo droższy 100 zł, to mówię mu podjedź wymień bo masz taką możliwość i zobaczysz różnicę. Dzwoni do mnie w pn po weekendzie że wymienił i że auto mu zapierydala jak szalone!!!!
Mała rzecz a cieszy......

Toommek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Toommek » 13 maja 2016, 14:34

Dobra podmieniłem przepływke np pokazało więcej niż u mnie dotychczas. Ale wywalalo sporadyczny błąd air flow meter kupiłem druga zamiennik pompuje 1150 1200 ale po 2.5 wskazania bum w dół i znowu pokazuje się sporadyczny błąd ten sam. Zakładam że jeszcze wiazka do sprawdzenia bedzie

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: FXX » 13 maja 2016, 16:21

Toommek pisze:Nigdy wcześniej na zamienniku nie jeździłem, zawsze Bosch. To co dziś na podmiane wezmę to też ori. Ale w sumie jak okaże się to tylko przepływka, kupię jakiś zamiennik.
Zamiennik to strata kasy. Jeśli się okaże przepływka walnięta to i tak kupisz Boscha ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Toommek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Toommek » 13 maja 2016, 16:25

No właśnie byłem u elektryka i powiedziałem co i jak, mówił że skoro ta stara która nie działa bo podaje złe wartości domyślnie nie wywala błędu sporadycznego przepływomierza to instalacja musi być ok. Pojechałem zareklamowałem, reklamacja jako zwrot gotówki no i już dowiedziałem się za ile nowy boscha wyłapie :D. Chytry dwa razy traci. Teraz tylko bez sensu muszę czekać czy uznają reklamację.

Adrian.

Re: Alfa 156 1.9 JTD - przepływomierz/turbina dziwne wskazan

Post autor: Adrian. » 13 maja 2016, 18:07

u mnie nówka 315 zł a zapewne mamy ten sam. Na necie najtaniej 345 zł z wysyłką był. Ale skorzystałem ze znajomego który mi po zniżkach temat ogarnął w Inter Cars.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”