Lybra - jakie dywaniki wybrać?

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Krzysiek82 » 20 paź 2009, 7:37

Ja właśnie zakupiłem te:

Dywaniki gumowe - sklep Adaszo do Lancii Lybra.

tylko przez Allegro - cena ta sama. Dzwoniłem do nich w tygodniu i niby mają pasować na 100%. Czy tak będzie, to się okaże (jeszcze ich nie mam). Jak szukałem u siebie w mieście wśród uniwersalnych, to nic nie mogłem dobrać. Mają ogromny wybór niby do każdej marki, a co ciekawe ich dywaniki różnią się dla danych modeli. Np. dywaniki do Mondeo MK2 wyglądają trochę inaczej niż do MK3, a nie jak u innych producentów, że do każdej wersji Mondziaka ten sam krój. A potem się okazuje, że podłoga najnowszej wersji samochodu znacznie się różni jak te pierwsze wersje.

Awatar użytkownika
olobus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: olobus » 20 paź 2009, 7:57

Polecam te dywaniki gumowe:
>http://allegro.pl/item776349921_super_c ... ratis.html

Maja cztery podstawowe zalety:
-mają zabezpieczenie na lewą nogę po stronie kierowcy (bardzo praktyczne zwłaszcza przy jasnej wykładzinie)
-dobra i solidna guma
-nie ślizgają się
-dobra cena

Jedna wada to nie do końca spasowany wymiar na tylnych wycieraczkach - są troszkę za duże (jednak nie przeszkadza to w niczym).
Lancia Lybra 1.9jtd

lesny_83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: lesny_83 » 20 paź 2009, 16:04

potwierdzam wszystko to co pisal kolega wszystko ok cene rewelka ale smiedza straszliwie
przez pierwsze dwa tyg az w oczy szczypalo teraz im przeszlo ale i tak minimalnie je czuc
pozdr

Awatar użytkownika
olobus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: olobus » 20 paź 2009, 18:29

lesny_83 pisze:potwierdzam wszystko to co pisal kolega wszystko ok cene rewelka ale smiedza straszliwie
przez pierwsze dwa tyg az w oczy szczypalo teraz im przeszlo ale i tak minimalnie je czuc
pozdr
moje nie smierdza, moze trafiles na taką sztuke.
Lancia Lybra 1.9jtd

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: MacioBA » 22 paź 2009, 21:46

To jest 2 do 1 - bo moje też wydzielają gumową woń - pierwszym razem myślałem, że ropa gdzieś cieknie... ale z czasem smród zanika :) faktycznie, po 2 tygodniach trzeba się "wwąchiwać" aby poczuć.
Przód dopasowany zaiste bardzo dobrze - szczególnie fragment na lewą stopę. Jest ok - polecam!

kroko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2009, 16:02
Lokalizacja: Gniezno

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: kroko » 25 paź 2009, 14:40

Polecam >http://www.autostory.pl/dywaniki-gumowe ... p-533.html te są akurat w popielu są też czarne. Jak dla mnie pasują idealnie, tylne trzeba było dociąć od strony drzwi, przednie od strony pasażera nic nie trzeba robić leżą idealnie na całej powierzchni użytkowej, od strony kierowcy przyciąć prawy narożnik od strony fotela. Leżą ładnie nie przesuwają się (po drugiej stronie gęsto najeżone kolcami z gumy)
W piątek zamówienie w sobotę dostawa. Jestem zadowolony.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Krzysiek82 » 26 paź 2009, 18:02

Jak już pisałem wyżej, kupiłem dywaniki ze sklepu Adaszo poprzez Allegro. Dywaniki przyszły, pora na ocenę. Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy - na zdjęciach ze sklepu wyglądają ciut inaczej niż w rzeczywistości. Dla nas jest to na plus, ponieważ ze zdjęć sklepowych wynika, że dywaniki nie będą dość dobrze pasować do podłogi z tyłu za przednimi siedzeniami. Ale dywaniki w rzeczywistości mają w swoich narożnikach zewnętrznych taką wystającą część, która idealnie przylega do podłogi. Guma jest fajna, tzw. nie jest ciężka. Dywaniki są lekkie. Może dlatego, że nie posiadają ścianek uniemożliwiających wylewanie się z nich wody, tylko są obszyte takim czarnym paskiem (lamelką czy jakoś tak ;) ). Dla jednych może to być minut, dla innych plus. Są płaskie, od spodu mają takie rowki, które mają zapobiegać ich zsuwaniu się. Dla mnie jest bardzo dobrze. Oczywiście nic nie trzeba ciąć, docinać, przypalać, itd.

Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
olobus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: olobus » 29 paź 2009, 15:43

Wygladaja całkiem fajnie, jednak na dywaniku kierowcy brakuje kawałka gumy chroniącej wykładzine przed lewym butem. Przy jasnej wykladzince zrobi sie "syf".
Lancia Lybra 1.9jtd

Awatar użytkownika
pepe
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2009, 1:43
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: pepe » 29 paź 2009, 16:48

:link: ja jakiś czas temu kupiłem takie. Naturalnie beżowe. Śmierdziały z tydzień bądź dwa.
Lancia Lybra 2,4 JTD '01

Obrazek

Obrazek

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Krzysiek82 » 29 paź 2009, 17:11

olobus pisze:Wygladaja całkiem fajnie, jednak na dywaniku kierowcy brakuje kawałka gumy chroniącej wykładzine przed lewym butem. Przy jasnej wykladzince zrobi sie "syf".
Zgadza się, tej odnogi nie mają, ale ja nie trzymam tam nogi, więc problemu raczej nie będzie. Jedyny mały mankament to taki, że dywanik dla kierowcy ma taki pasek z materiału / zamszu / czegoś innego jak guma pod nogi, a dokładnie stopy. Ponieważ na zewnątrz deszcze, szybko to się brudzi. Mogli tego albo w ogóle nie dawać albo wykonać z gumy. Ale poza tym pasują idealnie.
pepe pisze::link: ja jakiś czas temu kupiłem takie. Naturalnie beżowe. Śmierdziały z tydzień bądź dwa.
Też szukałem beżowych, aby pasowały pod kolor. Niestety nic takiego nie było (chociaż w Mrówce były beżowe uniwersalne, ale nie pasowały) dobrze pasującego.

Olsztynianie
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 15 cze 2011, 20:50
Imię: Kasia & Łukasz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Olsztynianie » 22 sty 2012, 17:57

Witam wszystkich w tym nie odwiedzanym przez ponad 2 lata wątku. Czytałem kilka innych, gdzie pojawił się zwrot DYWANIKI GUMOWE DO LYBRY i chyba ten będzie najlepszy by do tematu wrócić...

Krótko i na temat - zima jednak przyszła i potrzebne są "gumowce" dla Lybry. Wiem, że będzie paskudnie bez względu na wzór i krój, ale... ma być SUCHO i czysto w aucie. Zima to tylko przedsmak tego co może się dziać, gdy Kasieńka pojedzie do kopalni odkrywkowej robić jakieś pomiary :!:

Przejrzałem wszystkie podawane tu i tam linki - stare i nieaktywne :-? W sklepach, o których była mowa też do lybry nic nie ma. Pozostało alledrogo, które na chwilę obecną oferuje:

GUMOWCE DOPASOWANE
Wyglądają jak do stara, ale można się na nie ładować w nieotrzepanych glanach :lol: Jedyny minus to wymiary podane mi przez jednego z allegrowiczów: prawy przód 74x46cm i lewy przód (kierowca) 72x53cm. Oryginalny welur mierzony ma ok 45-46cm w najszerszym miejscu. Gdzie tu upchnąć 53 cm??... Napiszę jeszcze do kogoś, może się gość pomylił?

GUMOWCE Z MOŻLIWOŚCIĄ DOCIĘCIA POD LYBRĘ 1
Wymiary: szerokość 41 cm - 46 cm i długość 70 cm wydają się sensowne, ale jakoś brak mi rantu... :-? Wszystko będzie się wylewać i rozpływać na boki - LIPA.

GUMOWCE Z MOŻLIWOŚCIĄ DOCIĘCIA POD LYBRĘ 2
Wymiary jak wyżej, ale niby nieco wyższy rant. Niestety nie wiem czy da się to docinaniem podpasować do podłogi. Powiedziałym raczej, że "nie ma bata..."

GUMOWCE Z MOŻLIWOŚCIĄ DOCIĘCIA POD LYBRĘ 3
Wymiary również jak wyżej. Możliwości walki nożycami znacznie bardziej obiecujące. Minus to nieco wyższa cena.

Ile Waszym zdaniem winny kosztować gumowe dywaniki? Może wybrzydzamy i 100pln to norma?

Wracając do oferty gumowych dywaników to byłoby wszystko. Jeżeli ktoś posiada inne cenne info w tym temacie, będziemy bardzo wdzięczni za pomoc : jump2 :
LYBRA SW Emblema, 2.4 20V Sto i więcej źrebaków - SreberkO z czarnym dachem

Było: UNO 1.4 - "Błękitna strzała"

Łukasz:"Między chcieć a mieć najczęściej stoi zapracować"
Kasia:"Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombi zombi zombi"

lesny_83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: lesny_83 » 22 sty 2012, 18:16

mam te pierwsze i moze idealne nie sa ale juz 3 zima im idzie i sprawuja sie ok
nie leza w 100% idealnie ale ogolnie jest ok
dobrze trzymaja wode i potrafi sie w nich spore jeziorko zrobic
pozdr

Awatar użytkownika
krzysiek.ge
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 437
Rejestracja: 27 kwie 2012, 14:43
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: krzysiek.ge » 06 cze 2013, 14:54

Czy na dzień dzisiejszy ktoś z was poleci jakieś dywaniki materiałowe z allegro?
Jest:
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa Bi-Colore/Virus by RAMZES
Były:
Alfa 156 2.0 T.S
Fiat Tempra 1.6 8v

Awatar użytkownika
plus-minus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2013, 16:39
Imię: Asia & Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Lybra - jakie dywaniki wybrać?

Post autor: plus-minus » 19 sie 2013, 23:39

Może ktoś kupował niedawno dywaniki gumowe (jasne?) i może je polecić?? Na Allegro dużo tego... co wybrać?
(wcześniejsze linki już nieaktualne w większości)
Były: Lancia Lybra 2.0 LX Berlina, Lancia Lybra 2.4 jtd SW

Coni77
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2013, 18:44
Imię: Sławek
Lokalizacja: Centum Uć / Wawa

Re: Lybra - jakie dywaniki wybrać?

Post autor: Coni77 » 23 sie 2013, 12:13

Podłączę się do zapytania, również szukam gumowych do Lybry

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”