Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: romlen » 17 maja 2009, 22:01

Witam.

Mój kolega ma za zdanie podłączyć fabryczne radio. Potrzebuje opisu pinów w kostce na dole zdjęcia - białej:

-- 21 Maj 2009, 16:07 --

Więcej informacji:

Poprzedni właściciel odciął wtyczkę od strony auta. Wystają same kable. Nie mając wtyczki na końcu nie wiem jaki przewód podłączyć do gniazda w radiu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Gość

Odp: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: Gość » 21 maja 2009, 18:39

Proponuje uderzyć do kol PAHO2 on to pozjadał wszelkie mądrości na temat car audio ,może ma cosik do powiedzenia w tym temacie :roll

Awatar użytkownika
PAHO2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Odp: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: PAHO2 » 22 maja 2009, 19:01

jan123456 pisze:Proponuje uderzyć do kol PAHO2 on to pozjadał wszelkie mądrości na temat car audio ,może ma cosik do powiedzenia w tym temacie :roll
kolego sarkazm jest zbędny, jeśli masz mi coś do powiedzenia to wal do mnie na priv albo w odpowiednim temacie, bo w tym temacie podobnie jak w poprzednim wypowiedziałeś się nie wnosząc nic konkretnego a tym bardziej pomocnego...
Obrazek DXZ948RMP
Obrazek Z4100
Obrazek ES12
Obrazek s-5c

Gość

Odp: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: Gość » 23 maja 2009, 14:43

Nie miałem na mysli sarkazmu tylko rzeczową odpowiedż na pytanie kol. Romlena i dalej nic nie posuneło się w tym temacie?Tak na marginesie to ja powyższą wtyczkę bym podłączył w/g tego
1. pin->stały plus
2.pin->masa
3.pin->plus po zapłonie
4.pin->zyżycie paliwa z centralki silnika
5.pin->sygnał /PWM/dotyczy przyciemnienia z preostatu
6.pin->transmisja szeregowa z licznika
7.pin->sygnał prędkości z licznika
8.pin->transmisja szeregowa z radia
9.pin->masa transmisji szeregowej z radia
10.pin->wybór sw czy berlina
11.pin->Rx
12.pin->Tx
Może teraz kol Paho2 mnie poprawisz,któe z powyzszych sygnałów mają wisieć na drutach?

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Odp: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: romlen » 23 maja 2009, 21:07

Koledzy, dziękuję obu. Nie kłóćcie się :) Instrukcja jest bardzo pomocna, wiem jakie sygnały już są konieczne, można drogą dedukcji patrząc na płytę podłączyć większość z nich. Jednakże nie wszystkie. Jak liczysz numery pinów? Ilość się zgadza ale czy od lewej czy od góry czy jeszcze inaczej?
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
PAHO2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Odp: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: PAHO2 » 24 maja 2009, 12:10

ze swej strony mogę ci podać objaśnienie standardowy opis kostek ISO (pierwsza i druga od góry po prawej)
Obrazek

zapewne te wyjścia znasz, reszta to napewno sterowanie z kierownicy + zmieniarka, niestety nie ogarniam tych wtyczek, ale zapraszam na >www.elektroda.pl, a tam na forum car audio, tam na 100% ktoś Ci odpowie
pozdrawiam
Obrazek DXZ948RMP
Obrazek Z4100
Obrazek ES12
Obrazek s-5c

Gość

Odp: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: Gość » 24 maja 2009, 12:53

Kol.Romlen prosił o opis pinów w białej kostce nie w kościach iso/i to w standardzie/
Tak na marginesie zaczynamy liczyć po włosku/najlepiej na odpier.../
1pin górny prawy, 5 pin górny lewy,6pin dolny prawy,12pin dolny lewy.Jeśli dobrze przyjrzysz się kostce to od strony drutów są numery pinów w kości ,natomiast jeśli spojrzysz na wtyk w ics i przesledzisz każdą ścieżkę to też można wyedukować który pin to który.
Na koniec deser nie na wszystkich pinach wiszą druty ,wszystko zależy od rok.prod i wersji jak również od softu zaimpletowanego w ics ale to już inna bajka.W załączeniu schemacik z moimi dywagacjami chyba czytekne wsio


A tobie kol.Paho2 powodzenia w szukaniu pomocy na forum elektroda : czerwona :
I jeszcze jedna mała uwaga nie zachowuj się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał na temat car audio bo jeszcze niejedno możesz spieprzyc podłączajć orginalnego makarona w/g standartowego iso : czerwona :
Ostatnio zmieniony 09 paź 2009, 18:51 przez Gość , łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: Taz » 24 maja 2009, 13:41

Panowie,
albo przenieście się na PW ze swoimi wzajemnymi docinkami,
albo przenieście się na elektrodę (a tam szybko i bezwzględnie zniszczą was moderatorzy - a ich bezwzględność jest już legendarna).
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

kali777
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 lip 2009, 19:13
Lokalizacja: Legnica

Odp: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: kali777 » 03 paź 2009, 1:34

A jak jest w przypadku złącz typu mini iso ??? Jedno to zmieniarka a 2 pozostałe ? No i jeszcze ta okrągła dziura. Jeśli jest tam kostka, to do czego jest to złącze ???
Pozdrawiam !!!

daro82zgr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 17 maja 2010, 13:18
Lokalizacja: Zgierz koło Łodzi

Re: Lybra - opis wyprowadzeń kostki

Post autor: daro82zgr » 18 cze 2010, 20:10

chlopaki ja potrzebuje schemat kostki jak jest podlaczona do wzmacniacza bose w bagazniku
dolne kable rozpracowalem i spod to prawie same glosniku prócz rozowego kabla natomiast gora nie mam pojecia o co w niej biega. planuje podlaczyc dodatkowy wzmacniacz ale nie wiem czy ktores kable zastepuja cincha i remote jak rowniez plus i minus . prosze o pomoc o ten schemat
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 15:09 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia/styl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”