nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
comrat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Ustroń

nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Post autor: comrat » 10 sie 2009, 10:52

Witam
Mam pytanko.
Rozglądam się za alufelgami do kappy na allegro. Widzę dosyć atrakcyjne ceny za komplet 5x108 17 cali (od 1100 zł wzwyż).
Zastanawia mnie jednak to, czy takie felgi (nowe) są coś warte (bo z wyglądu są fajne niektóre modele).
Czy opłaca się kupować takie tanie czy jednak trzeba się liczyć z wydatkiem ponad 2500 za komplet?

Jaka jest wytrzymałość takich alufelg? nie będą się giąć albo pękać po 10 tyś kilometrów? Miał ktoś doświadczenia z takimi felgami?

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Post autor: wega » 10 sie 2009, 12:27

comrat pisze:Witam
Mam pytanko.
Rozglądam się za alufelgami do kappy na allegro. Widzę dosyć atrakcyjne ceny za komplet 5x108 17 cali (od 1100 zł wzwyż).
Zastanawia mnie jednak to, czy takie felgi (nowe) są coś warte (bo z wyglądu są fajne niektóre modele).
Czy opłaca się kupować takie tanie czy jednak trzeba się liczyć z wydatkiem ponad 2500 za komplet?

Jaka jest wytrzymałość takich alufelg? nie będą się giąć albo pękać po 10 tyś kilometrów? Miał ktoś doświadczenia z takimi felgami?
Ale jakimi, konkretnie? Podstawą dobrej felgi nie jest cena. Cena podyktowana jest m.in. modą. Krótko mówiąc: modele felg "wychodzących z mody", nie koniecznie wiekowe są tańsze. Wyjątek stanowią oryginalne "białe kruki".
Przede wszystkim najważniejszy jest producent felg!!!
Odradzam jakąkolwiek chińszczyznę!!! to podstawa.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6296
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Odp: nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Post autor: vanisch » 10 sie 2009, 12:42

wega pisze:
comrat pisze:Witam
Mam pytanko.
Rozglądam się za alufelgami do kappy na allegro. Widzę dosyć atrakcyjne ceny za komplet 5x108 17 cali (od 1100 zł wzwyż).
Zastanawia mnie jednak to, czy takie felgi (nowe) są coś warte (bo z wyglądu są fajne niektóre modele).
Czy opłaca się kupować takie tanie czy jednak trzeba się liczyć z wydatkiem ponad 2500 za komplet?

Jaka jest wytrzymałość takich alufelg? nie będą się giąć albo pękać po 10 tyś kilometrów? Miał ktoś doświadczenia z takimi felgami?
Ale jakimi, konkretnie? Podstawą dobrej felgi nie jest cena. Cena podyktowana jest m.in. modą. Krótko mówiąc: modele felg "wychodzących z mody", nie koniecznie wiekowe są tańsze. Wyjątek stanowią oryginalne "białe kruki".
Przede wszystkim najważniejszy jest producent felg!!!
Odradzam jakąkolwiek chińszczyznę!!! to podstawa.
Znajomy ma w audi podrobki felg z RS4 pochodzace oczywiscie z Chin.
Po roku jazdy "zahaczyl" przy duzej predkosci o kraweznik, polamal 2 sztuki, w zakladzie w ktorym spawali te felgi gosc stwierdzil ze juz dawno nie spawal tak twardych felg, wiec moze nie tak zle jest z jakoscia chinskich felg? :roll:
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Post autor: wega » 10 sie 2009, 13:01

vanisch pisze:
wega pisze:
comrat pisze:Witam
Mam pytanko.
Rozglądam się za alufelgami do kappy na allegro. Widzę dosyć atrakcyjne ceny za komplet 5x108 17 cali (od 1100 zł wzwyż).
Zastanawia mnie jednak to, czy takie felgi (nowe) są coś warte (bo z wyglądu są fajne niektóre modele).
Czy opłaca się kupować takie tanie czy jednak trzeba się liczyć z wydatkiem ponad 2500 za komplet?

Jaka jest wytrzymałość takich alufelg? nie będą się giąć albo pękać po 10 tyś kilometrów? Miał ktoś doświadczenia z takimi felgami?
Ale jakimi, konkretnie? Podstawą dobrej felgi nie jest cena. Cena podyktowana jest m.in. modą. Krótko mówiąc: modele felg "wychodzących z mody", nie koniecznie wiekowe są tańsze. Wyjątek stanowią oryginalne "białe kruki".
Przede wszystkim najważniejszy jest producent felg!!!
Odradzam jakąkolwiek chińszczyznę!!! to podstawa.
Znajomy ma w audi podrobki felg z RS4 pochodzace oczywiscie z Chin.
Po roku jazdy "zahaczyl" przy duzej predkosci o kraweznik, polamal 2 sztuki, w zakladzie w ktorym spawali te felgi gosc stwierdzil ze juz dawno nie spawal tak twardych felg, wiec moze nie tak zle jest z jakoscia chinskich felg? :roll:
No właśnie połamał. Dobre felgi się nie łamią i nie pękają. Co najwyżej krzywią.

Awatar użytkownika
comrat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Ustroń

Odp: nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Post autor: comrat » 10 sie 2009, 13:29

>http://www.allegro.pl/item710577486_now ... _2009.html

chodzi mi o felgi z tego przedziału cenowego (niewiele ponad 1 tyś za nowe).
Przypuszczam, że to chińszczyzna skoro jest ich taka masa do wyboru i to po takich cenach.

Zasadniczo chodzi o wygląd. Ja nie jeżdzę szybko i generalnie dwupasmówkami.
Jeśli macie doświadczenia z felgami z allegro to proszę o komentarz.

(albo coś do wyboru u tego sprzedawcy: >http://www.allegro.pl/item703998383_now ... oyota.html)

Bo jeśli faktycznie to się nie opłaca bo np. szybko się wyginają nawet "normalnie" jeżdżąc albo szybko tracą blask bo matowieją i odpryskują same z siebie - to nie będę sobie głowy zawracał śmieciami. Jak wiadomo oszczędny traci 2 razy więcej.
Więc jeśli macie doświadczenia w montażu takich felg w lanciach to dajcie znać.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6296
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Odp: nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Post autor: vanisch » 10 sie 2009, 14:18

wega pisze:No właśnie połamał. Dobre felgi się nie łamią i nie pękają. Co najwyżej krzywią.
Przy tej predkosci to dziwne ze dalo sie z nich cos jeszcze poskladac...
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
comrat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Ustroń

Odp: nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Post autor: comrat » 12 sie 2009, 19:13

jakoś słabo z dyskusją na temat opłacalności takiego zakupu

ma ktoś doświadczenia?

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Odp: nowe felgi z allegro do kappy - czy to się opłaci????

Post autor: szerszen » 22 wrz 2009, 15:14

Nie wiem, czy cokolwiek wart jest jakikolwiek produkt, jeżeli nawet producent nie chce się pod tym podpisać...
Z niższej półki to kiedyś miałem fele Dezent - coś koło tysiaka za cztery sztuki 15" do Astry II. Kupiłem w jakiejś firmie w Częstochowie na Warszawskiej. Naprawdę były niezłe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”