CB - Kupiłem i co dalej?

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
JAKUB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 284
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: JAKUB » 14 sty 2010, 11:54

nie wrzucam tematu w "pytania i porady techniczne" nie chce zaśmiecać forum jeżeli moderatorzy stwierdzą ze temat tego wart to może i tam się znajdzie.

teraz na temat potrzebuje małej porady w kwestii CB albowiem jestem totalnie początkującym w tym temacie...
do zakupu sprzętu zmusiło mnie życie (panowie z mamy cię i nagrodą 200zł i 6pkt) radyjko już zakupiłem ale i tak proszę o opinie na jego temat, jest to DANITA 3000 MULTI teraz zastanawiam się nad anteną dodam że nie jeżdzę dużo ale nie mam zamiaru na niej oszczędzać (zostaje na stałe) myślałem nad Presidentem Missouri albo Dakota lub Ohio... i najważniejsze sprzęt będzie przekładany po między Lucynkami i zależy mi na największej jego mobilności.

1. ocena CB radia danita 3000 multi
2. antena President Missouri... Dakota... czy ohio?? + Wasze typy
3. jak to jest zestrojenie radyjka z anteną a jego częste przekładanie pomiędzy autami??

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam JAKUB
Lancia k 2.0 20VT '99, VW Transporter T3 '81, Yamaha Thunderace '00

Alan

Re: CB i czarna magia = porada i pomoc

Post autor: Alan » 14 sty 2010, 12:17

Radio w miarę dobre, choć czasem pojawiają sie problemy z wyświetlaczem. No i co ważne multiband :)
Polecam antenę Hustler IC 100 tania i niezawodna a co najważniejsze prosta w strojeniu.

Jeśli raz zestroisz antenę możesz ja dowolnie przekładać, tylko dwie sprawy: pierwsza stroisz na dachu to staraj się stawiać na dachu nie np. na klapie bagażnika w sedanie, sprawa druga, to kabel nie powinien być zwijany ani poplątany tworzy sie cewka i wzrasta SWR. No i generalnie kabel antenowy nie powinien iść w jednym miejscu z kablami np. subwoofera i wzmacniacza, będą pojawiać się sprzężenia.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: CB i czarna magia = porada i pomoc

Post autor: Dudi » 14 sty 2010, 12:24

JAKUB pisze: 1. ocena CB radia danita 3000 multi
2. antena President Missouri... Dakota... czy ohio?? + Wasze typy
3. jak to jest zestrojenie radyjka z anteną a jego częste przekładanie pomiędzy autami??
1. Radyjka nie znam, więc nie pomogę w ocenie.
2. Antena President Missouri mogę z czystym sumieniem polecić. U mnie współpracuje z radiem też President. I ta współpraca jest bardzo dobra.
Również jest bardzo prosta w dostrojeniu, ma mały magnes, nie jest za duża więc nie przeszkada w razie czego w bagażniku czy w środku na podłodze. Zasięg ok. 10km w zupełności wystarcza. Niestety trzeba jej pilnować, bo jest na nią wielu amatorów do "pożyczenia".
3. Ostatnio trochę przekładałem radio między samochodami ( u mnie nie ma stałego zasilania - mam wpięte pod zapalniczkę właśnie ze względu na konieczność przełożenia czasami - Lybra ma 3 gniazda więc jest się gdzie wpiąć :lol: :roll: ; również antenę mam na magnes na podkładce, żeby nie rysowała lakieru). Nie zauważyłem żadnego problemu po przełożeniu, tak więc nie powinieneś się przejmować tym, tylko zawsze stawiać tam gdzie ją już raz dostroisz (jak Alan napisał).
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JAKUB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 284
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: Re: CB i czarna magia = porada i pomoc

Post autor: JAKUB » 14 sty 2010, 12:30

Alan pisze:stroisz na dachu to staraj się stawiać na dachu nie na np klapie bagażnika w sedanie
i to jest właśnie to bo na codzień latam kappa SW a od święta czy tak jak teraz sezonowo dedrą w sedanie dlatego też nie za bardzo chciałem dużą antenę (1.45m) a ta polecona przez ciebie to.... ta?? http://allegro.pl/item878831018_antena_ ... owice.html

powiem tak wymiary mi odpowiadają tylko co ona jest warta (przepraszam nasłuchałem się na temat jaki to president nie jest dobry a tak naprawdę nie mam o tym pojęcia) a wiem że antena jest bardzo ważna...
Lancia k 2.0 20VT '99, VW Transporter T3 '81, Yamaha Thunderace '00

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Re: CB i czarna magia = porada i pomoc

Post autor: Dudi » 14 sty 2010, 12:34

JAKUB pisze:(przepraszam nasłuchałem się na temat jaki to president nie jest dobry a tak naprawdę nie mam o tym pojęcia) a wiem że antena jest bardzo ważna...
Zgadza się, antena jest ważniejsza niż samo radio.
A gdzie się tak nasłuchałeś o tym, że President nie jest dobry :?: Bo ja mam inne zdanie, na dodatek uważam, że do codziennego użytkowania w osobowym samochodzie jest super wygodna i naprawdę dobra jakościowo.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JAKUB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 284
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: CB i czarna magia = porada i pomoc

Post autor: JAKUB » 14 sty 2010, 12:42

Dudi pisze:2. Antena President Missouri mogę z czystym sumieniem polecić. U mnie współpracuje z radiem też President. I ta współpraca jest bardzo dobra.
Również jest bardzo prosta w dostrojeniu, ma mały magnes, nie jest za duża więc nie przeszkada w razie czego w bagażniku czy w środku na podłodze. Zasięg ok. 10km w zupełności wystarcza. Niestety trzeba jej pilnować, bo jest na nią wielu amatorów do "pożyczenia".
i to jest właśnie to president ma swoją wyrobioną już renomę ale i cenowo nie jest skromny ale jak dobrze napisałeś trochę szkoda było by ją pod blokiem stracić :!: i dalej trwam w dylemacie choć polecany Hustler jeżeli naprawdę wart (mam na myśli jakość choć tą trudno porównać do ceny a u presidenta jest cena i zastanawianie czy jakość tak naprawdę dużo lepsza) to skłaniam się ku niemu mniejszy strach i wrazie czego mniejsza strata w portfelu...
Lancia k 2.0 20VT '99, VW Transporter T3 '81, Yamaha Thunderace '00

Awatar użytkownika
JAKUB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 284
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: Re: CB i czarna magia = porada i pomoc

Post autor: JAKUB » 14 sty 2010, 12:46

Dudi pisze:A gdzie się tak nasłuchałeś o tym, że President nie jest dobry :?: Bo ja mam inne zdanie
przepraszam źle to zostało odebrane albo ja to źle ująłem mniejsza z tym miałem na myśli że presidenta każdy zachwala i że jest naprawde dobry.
Lancia k 2.0 20VT '99, VW Transporter T3 '81, Yamaha Thunderace '00

Awatar użytkownika
JAKUB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 284
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: JAKUB » 15 sty 2010, 10:24

Pomocy jaką antenę mam kupić :?: :!: od wczoraj nic tylko szukam... czytam po necie ale było by mi łatwiej jak bym choć trochę się na tym znał :|
na pierwszym miejscu biore pod uwage PRESIDENTA choc sprawdzałem i czytałem również na temat polecanej przez kolegę Alana antenki Hustler IC 100... i jestem w kropce tania nie zawsze oznacza zła, a dobra nie zawsze musi być droga. Prawda taka President każdemu znany i przez każdego polecany pytanie tylko czy nie aż nad to :?:

moje typy: do 100cm.
1. President OHIO
2. President MISSOURI

lub do 150cm.
1. President DAKOTA V-2
2. President ML 145 SM

mogł by mi ktoś wyjaśnić pojęcia częstotliwość, długość fali, zysk, moc...
i jeszcze wspomniany 1. Hustler IC 100
Lancia k 2.0 20VT '99, VW Transporter T3 '81, Yamaha Thunderace '00

Alan

Re: CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: Alan » 15 sty 2010, 10:34

ciebie interesuje zakres częstotliwośći od 26.960 do 27.410 więcej nie potrzeba,Hustler ma 4dB zysku,przy czym jest o połowę tańsza,ładnie pracuje i jest w miarę nie zawodna.President nie będzie pracował lepiej ale będzie kosztował dwa razy więcej.

Jesli ktoś dziś Ci mówi że antena którą oferuje zapewnia zasięg do 20km weż tą antene i wychłostaj dziada bo ciśnie ci bajki niczym świstak w fabryce milki... prawda jest taka że dziś przy tej ilości użytkowników,przy sprzęcie robionym w Chinach cieszyć się trzeba jak mamy zasięg 5km... to podobnie jak z dzieloną neostradą,jeden w bloku kupił wszyscy się podłączyli transfer minimalny i tu podobnie jeden kanał 19 wszyscy chcą gadać pysiać bekać puszczać muzykę....nie ma szans...

Awatar użytkownika
JAKUB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 284
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: Re: CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: JAKUB » 15 sty 2010, 10:44

Alan pisze:ciebie interesuje zakres częstotliwośći od 26.960 do 27.410 więcej nie potrzeba,Hustler ma 4dB zysku,przy czym jest o połowę tańsza,ładnie pracuje i jest w miarę nie zawodna.President nie będzie pracował lepiej ale będzie kosztował dwa razy więcej.

Jesli ktoś dziś Ci mówi że antena którą oferuje zapewnia zasięg do 20km weż tą antene i wychłostaj dziada bo ciśnie ci bajki niczym świstak w fabryce milki...
No to to ja lubie to ja rozumiem ;) prosze napisz mi jeszcze czy link który wstawiłem to ten sam Hustler o którym wspominasz...
Lancia k 2.0 20VT '99, VW Transporter T3 '81, Yamaha Thunderace '00

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: tomek » 15 sty 2010, 11:11

"President MISSOURI" ma kilku moich znajomych - bardzo sobie chwala.
Przy 145 - polecam Sirio ML145 porownywalna z Presidentem ale cena nizsza.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Alan

Re: CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: Alan » 15 sty 2010, 12:05

tak to ta antena

Awatar użytkownika
JAKUB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 284
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: JAKUB » 15 sty 2010, 12:35

no to klamka zapadła Hustler IC 100 a różnica w cenie pomiędzy presidentem dla naszej policji : cenzura : raz jeszcze mać...

Chciałbym WSZYSTKIM podziękować za pomoc i poświęcony czas :!:
postaram się na dniach pochwalić : yesyes :
Lancia k 2.0 20VT '99, VW Transporter T3 '81, Yamaha Thunderace '00

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: tomek » 15 sty 2010, 14:01

Na poczatku przygody z CB mialem Hustlera - dobra antena tylko bardzo byla podatna na wilgoc. Bylo to prawie 5 lat temu, wiec moze cos poprawili :)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Alan

Re: CB - Kupiłem i co dalej?

Post autor: Alan » 15 sty 2010, 14:08

jak będziesz zamawiał zwróć uwagę sprzedającemu że chcesz dokładnie hustlera ic 100 nie snucker elite bo często dają ten zamiennik a różnica jest tak jak w tym że fiat to też prawie lancia

i mała rada podjedz do kogoś kto ma ploter lub do firm robiącej napisy żeby ci wycieli krążek z bezbarwnej folii pod antene bo zawsze nawet z gumową osłoną porysujesz a tak nakleisz i spokój

osobiscie używam w Kappie Onwy MK3 i anteny Lemm AT900 w Temprze Onwa MK3 i Lemm AT 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”