Ypsilon - uruchomienie radia

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Recumbent
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 07 mar 2010, 5:43
Lokalizacja: Lublin

Ypsilon - uruchomienie radia

Post autor: Recumbent » 16 mar 2010, 21:02

Bardzo proszę o pomoc w uruchomieniu radia w Ypsilonie. Samochód kupiłem bez fabrycznego Blaupunkta. Siedział tam jakiś wsiowy Pioneer i... straszył. Ale grał.
Upolowałem na Allegro przyzwoite radio fabryczne i nawet dostałem do niego kod odblokowujący.
Niestety NIC Z TEGO
Po wpięciu wtyczki i włączeniu radia pojawia się na wyświetlaczu magiczne słowo "CANCHECK" i... tyle. Próba wklepania kodu nic nie daje. Czy to trzeba COŚ odblokować z poziomu sławetnego EGZAMINERA, czy istnieje jakaś inna magiczna procedura uruchamiająca?
Ćwiczył to ktokolwiek z Koleżeństwa?
Było:
SAAB Griffin 2,3T 1996 "SABENA" (Such a Bloody Experience Never Again)
Jest!
Ypsilon 2004 Rosso Gattuso

jan123456

Odp: Ypsilon - uruchomienie radia

Post autor: jan123456 » 21 mar 2010, 15:30

Proszę sprawdzic czy do złącza iso/napięciowego/dochodzą przewody sieci can/różowo-biały różowo-czarny.Jeslli na radyjku wyswietla się napis cancheck radio nie moze znależć sieci can stąd Twoje kłopoty.
Porada:
Doprowadzić przeowdy sieci can do radia np;z klimatyzacji ,licznika,body komputera.Generalnia tam gdzie masz najblizej.
Proszę schemacik radia bez bose:
RADIO.JPG
ZŁĄCZE ISO.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Recumbent
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 07 mar 2010, 5:43
Lokalizacja: Lublin

Odp: Ypsilon - uruchomienie radia

Post autor: Recumbent » 21 mar 2010, 16:55

Dzięki baaardzo za poradę.
Problem już rozwiązany. Niestety tych przewodów właśnie w kostce ISO brakuje. I, co gorsza, radio nie jest przewidziane w centralnym komputerze samochodu. Nie zostało skonfigurowane w fabryce. W takiej sytuacji, jak twierdzi Pan Janek z ASO Fiata w Lublinie próba podłączenia się do sieci CAN nie mam sensu, bo siec go i tak nie zobaczy...
Skończyło się na tzw. "zdjęciu canchecka" w wyspecjalizowanym warsztacie car-audio, za bagatelka PLN 150,-. I radio ruszyło i gra :). No i po drodze trzeba było dokupić blachę montażową, ramkę, czy jak to zwać. O dziwo - była dostępna w sieci serwisowej z dnia na dzień!
Było:
SAAB Griffin 2,3T 1996 "SABENA" (Such a Bloody Experience Never Again)
Jest!
Ypsilon 2004 Rosso Gattuso

jan123456

Odp: Ypsilon - uruchomienie radia

Post autor: jan123456 » 21 mar 2010, 17:14

Ten pan Janek to chyba od niedawna w serwisie robi lub jest na etacie montera wymieniacza.
Jego opinia jest jak najbardziej mylna -wystarczy podpiać piny w/g poniższego schematu.Nie ma żadnego problemu przy pomocy examinera obudzić wyswietlacz na liczniku aby pokazywał nazwę stacji w radyjku dołożyć kierkę z przyciskami i masz sterowanie radia fabrycznego z kierki.
Jakby pan janek z lublina potrzebował więcej danych co do Twojego autka to służe mu radą.
Wystarczyło podłączyc piny z tego co powyżej i nic więcej poza cieszeniem się muzą z fabrycznego radyjka.
Proszę zaptać sie pana janka w serwisie fiata do czego słuzy procedura osiowania proxi za pomocą examinera?I wszystko będzie jasne

Recumbent
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 07 mar 2010, 5:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Ypsilon - uruchomienie radia

Post autor: Recumbent » 21 mar 2010, 17:33

Pan Janek wzbudzał zaufanie, niemłody, trzeźwy, rzeczowy etc. I on nawet chciał pociągnąć te dwa przewody, o ktorych mówisz, i to właśnie z licznika, bo najbliżej, ale stwierdził, że to nie pomoże, bo komputer główny nie jest odpowiednio skonfigurowany. A moja wiedza o elektronice samochodowej i systemach komunikacji wewnętrznej pomiędzy centralkami w Lancii jest żadna niestety. Jakby coś sie kiedyś działo, to pozwolę sobie najpierw skonsultować z Tobą :) dzięki raz jeszcze.

BTW - w życiu się nie spodziewałem, że w samochodziku klasy budget radio może mieć tak fantastyczny bass. Można go niemal dotknąć...
Było:
SAAB Griffin 2,3T 1996 "SABENA" (Such a Bloody Experience Never Again)
Jest!
Ypsilon 2004 Rosso Gattuso

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”