Blow off

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Blow off

Post autor: Nat » 10 paź 2011, 18:40

topcio1 pisze:A więc od początku :D . . Jeśli więcej wtłoczymy powietrza to więcej i efektywniej możemy spalić paliwa.
To jeszcze dodajmy, że im chłodniejsze powietrze, tym mniejszą ma objętość (lub większą gęstość, zgodnie z wzorem: gęstość = masa/objętość , gdzie masa jest stała) czyli wtłaczając 1 litr chłodniejszego, więcej dostarczamy tlenu, więc większą moc możemy wygenerować, spalając więcej paliwa, a silnik działa sprawniej. A więc warto chłodzić powietrze przed wtłoczeniem i do tego celu służy intercooler.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

regaciarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 05 kwie 2012, 19:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Blow off

Post autor: regaciarz » 02 gru 2012, 18:38

odświeżę trochę temat
W mojej 20vt umarł oryginalny zawór dv. Mogę w to miejsce założyć zawór properfekt typ I ?? Przepływomierz nie oszaleje i nie ma żadnych efektów ubocznych w stylu wiekszego zużycia paliwa( taką teorię przeczytałem na fckp)?

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Blow off

Post autor: topcio » 02 gru 2012, 19:11

Nie. Przynajmniej nie zauważyłem nic niepokojącego.
Zużycie paliwa wzrasta tylko pośrednio z winy zaworu ;) - im więcej RPM tym lepszy syk :)
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
jaycobe
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:29
Imię: Jakub
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Blow off

Post autor: jaycobe » 02 gru 2012, 20:27

Sam mam ten zaworek, jeżdżę na nim już około pół roku i wszystko jest super. W gruncie rzeczy fajnie psyka (miny kierowców i przechodniów bezcenne :) ) ale po dłuższym czasie robi się to po prostu nudne :D Gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybrał bym oryginalnego DV, co do niego to widziałem gdzieś na necie za niecałą stówke oryginalny boscha ale to było chwile temu i w promocji.
Jest:
Lancia Kappa 5.20 turbo viewtopic.php?f=24&t=49874
Było:
Audi A6 C4 2.6
Toyota 4runner II 3.0 V6

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Blow off

Post autor: stabraf » 02 gru 2012, 21:48

Mam blow-offa i se chwalę - spalanie faktycznie troszkę podskoczyło, ale to tak jak kolega wcześniej wspomniał - pośrednio ;)

W autosklepie mają oryginał ( dv )za stówę ;)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Blow off

Post autor: topcio » 02 gru 2012, 22:37

jaycobe pisze:W gruncie rzeczy fajnie psyka (miny kierowców i przechodniów bezcenne :) ) ale po dłuższym czasie robi się to po prostu nudne :D
Kurcze, a mnie się nie nudzi :D .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

regaciarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 05 kwie 2012, 19:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Blow off

Post autor: regaciarz » 03 gru 2012, 0:05

Spóźniłem się, już w autosklepie skończyła się promocja i jest za 231 zł :P , ale ja od zawsze chciałem mieć psyk w samochodzie. To sobie kupię jeśli przepływomierz nie świruje :D

Ahned
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2013, 23:47
Imię: Adam
Lokalizacja: Kraków

Re: Blow off

Post autor: Ahned » 29 wrz 2013, 22:33

U mnie w zetce blow off jest zamontowany . Doładowanie w serii 0.7 na 1 i 2 w górę jest coraz gorzej na 5 biegu dmucha tylko 0.3 bara. Ja mam podniesione doładowanie do 1.2 bara na każdym biegu i wtedy jest zabawa . Zamontowany sportowy wałek z cat cams
i w ten sposób pozbyłem się turbo dziury. Wymienioną uszczelkę pod głowicą na wzmocnioną bo serie już wydmuchałem .Obniżyłem zawias i fele 17 cali z oponami 225/45 . Mam zamontowane zegary afr i ciśnienie doładowania abym miał wszystko pod kontrolą :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”