Piszczące hamulce...

mariusz76

Piszczące hamulce...

Post autor: mariusz76 » 24 lip 2007, 7:04

Polecam nacinane tarcze Zameto, powinny rozwiązać problem.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Piszczące hamulce...

Post autor: kartonik » 26 lip 2007, 13:12

A ja mam troche inny problem. Strasznie mi piszcza hamulce, ale niestety nie gdy hamuje, ale podczas jazdy. Wydaje mi sie, ze to z osi tylnej, najczesciej na zakretach lub gdy buja samochodem. Rzadzej na prostej, choc tez sie zdarza. A i ostatnio bez powodu zaxwiecala sie i gasla lampka od hamulca recznego. Ki diabel? Macie jakies pomysly, co z tym zrobic? Czy zmiana klockow pomoze, choc te zmieniane byly z 50 tys. km temu.

pzdr,

m

Awatar użytkownika
DeviLL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 356
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Piszczące hamulce...

Post autor: DeviLL » 26 lip 2007, 16:58

50tys km na 1 kpl klockow ? : yesyes : ja w czasie 50tys km zmienialem z 4 kpl :twisted:

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Piszczące hamulce...

Post autor: Egon » 26 lip 2007, 22:13

"kartonik" pisze:A ja mam troche inny problem. Strasznie mi piszcza hamulce, ale niestety nie gdy hamuje, ale podczas jazdy. Wydaje mi sie, ze to z osi tylnej, najczesciej na zakretach lub gdy buja samochodem. Rzadzej na prostej, choc tez sie zdarza. A i ostatnio bez powodu zaxwiecala sie i gasla lampka od hamulca recznego. Ki diabel? Macie jakies pomysly, co z tym zrobic? Czy zmiana klockow pomoze, choc te zmieniane byly z 50 tys. km temu.

pzdr,

m
jeśli piszczą bez naciskania pedału trzeba oczyscic z rdzy a następnie nasmarować wszystkie miejsca gdzie dotyka klocek z jarzmem (to co trzyma klocek) i zaciskiem smarem miedzianym który jest odpory na wysokie temperatury
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”