Tipo 1.8ie - komputer 8F.5K - zakup z Allegro a immobiliser

Solaris
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:03
Lokalizacja: Lublin

Tipo 1.8ie - komputer 8F.5K - zakup z Allegro a immobiliser

Post autor: Solaris » 13 gru 2011, 13:46

Chcialbym podmienic komputer w moim Tipo 1.8ie 8V MPI 103km z IAW 8F-52 na Lanciowski IAW 8F.5K (jak rozumiem bedzie kompatybilny?), z racji wchodzenia ciagle w tryb awaryjny. Wykluczylem juz wiekszosc potecjalnych problemow - pozostaje jeszcze podmianka sterownika silnika.

W zwiazku z powyzszym mam kilka pytan.

1. Czy w tych modelach/rocznikach immobiliser wystepowal fabrycznie i obligatoryjnie?
2. Jak wyglada sprawa zdjecia immobilisera z tego komputera?
Ostatnio zmieniony 13 gru 2011, 14:49 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy umieszczać posty w odpowiednich działach i tytułować zgodnie z zasadami/Poprawione i przeniesione

Awatar użytkownika
aquarius01
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komputer 8F.5K - Zakup z Allegro a Immobiliser

Post autor: aquarius01 » 13 gru 2011, 14:02

Solaris pisze: 1. Czy w tych modelach/rocznikach immobiliser wystepowal fabrycznie i obligatoryjnie?
Masz na desce rozdzielczej ikonkę CODE z kluczykiem, która gaśnie w kilka sekund po włączeniu zapłonu ? Z tego co pamiętam wszystkie Fiaty/Lancie/Alfy z tego okresu miały immobilizer w wersji CODE I a to oznacza, że oprócz komputera wymienić musisz jeszcze skrzynkę immo oraz stacyjkę z kluczykiem. Nie muszę chyba dodawać, ze całość powinna pochodzić z jednego auta. Niestety o kompatybilności takiego rozwiązania nic nie jestem w stanie powiedzieć.
Solaris pisze: 2. Jak wyglada sprawa zdjecia immobilisera z tego komputera?
Sprawdzona przez wielu alfistów jest forma KO-CAR z Tychów. Załatwiają te sprawy szubko i zdalne i wcale nie straszą cenami - w porównaniu z ASO oczywiście. Ostatnio jeden z moich kolegów za usunięcie immo ze sterownika jeden z moich kolegów z forum alfaholicy zapłacił 300 zł ;)
Pozdrawiam
Zbyszek

Solaris
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:03
Lokalizacja: Lublin

Re: Komputer 8F.5K - Zakup z Allegro a Immobiliser

Post autor: Solaris » 13 gru 2011, 14:21

Moj Fiat nie ma tej kontrolki. Co wiecej nie mam w ogole immo i zadnej elektroniki od niego - tak go kupilem, albo ktos usunal przez te lata albo tak wyszedl z fabryki.

Wedlug tej strony http://www.promotron.com/list/lancia.htm komputer powinien pasowac, tak jak kilka innych wersji do 1.8 8V.

Chodzi mi o ewentualne samo zdjecie immo z kompa bo w aucie nie ma juz zadnej od niego elektroniki.

Awatar użytkownika
aquarius01
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komputer 8F.5K - Zakup z Allegro a Immobiliser

Post autor: aquarius01 » 14 gru 2011, 10:37

Solaris pisze: Chodzi mi o ewentualne samo zdjecie immo z kompa bo w aucie nie ma juz zadnej od niego elektroniki.
Podałem w moim poście namiar na firmę, która robi takie modyfikacje w sposób profesjonalny. Są sprawdzeni i warto z nimi na ten temat pogadać. O kupnie komputera również, gdyż to ich działka ;)
Pozdrawiam
Zbyszek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”