Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: horses » 08 sty 2013, 10:02

Hej.

Takie pytanie, kto jakie testował i uważa za dobre.

Jako że w sumie ja jeżdżę od chyba 15 lat na żarówkach typu AllWeather (te żółto fioletowe) to się przyzwyczaiłem. Ale jakoś w Dederce nie mogę, za ciemno mimo że lampy nowe. W służbowym bełkocie mam i jest git.
Zamontowałem standardowe Philips Premium, bo na tych tez jeździłem.

A czy ktoś używał np tych wynalazków Philipsa typu
Vision Plus
XtremVision
BlueVision ultra

Hella blue

Pomijam noname blue cos tam bo to jest badziew

Adam
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: marceli » 08 sty 2013, 10:48

Ja testowałem i czytałem różne testy i teściki i wyszło,że właśnie nie ,ma co przepłacać i najlepiej wypadały właśnie owe Philipsy Premium +30%,choć w testach nie było tych 30% ale mniej mimo to wypadały najlepiej.
Dlatego nie kombinuję.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
KrissEB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 753
Rejestracja: 01 kwie 2012, 0:55
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków, Bełchatów

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: KrissEB » 08 sty 2013, 11:33

Wszystkie H4 z opisami +150%, +1000% to chwyt reklamowy i choć świecą jaśniej to nie przekłada się to widoczność i oświetlenie drogi. Philipsy wymienione powyżej wg mnie też są najlepszy rozwiązaniem cena/jakość.
Były: Skoda Favorit 1.3 92'
         Skoda Felicja 1.3 95'
         Lancia Kappa 2.0t 16v 96'
         Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 IE 82'- w trakcie remontu
  Lancia Zeta 2.0 Turbo - 147 KM 95'

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: FXX » 08 sty 2013, 11:40

Spróbuj żarówek firmy Tungsram. Stosunkiem cena jakość zdecydowanie biją wszystko na głowę, a święcą podobnie jak droższe Philipsy czy Osramy.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Rafako

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: Rafako » 08 sty 2013, 11:46

Używałem takich różnych żarówek. Głównie w Lanciach, bo mają slabe światła, niestety :(
- Phillips GT150 Power2night - bardzo drogie ale jakość świecenia w porównaniu ze standardowym Osramem powalała na kolana (miałem w Kangoo I z 2000 roku - duże lampy przednie, duża powierzchnia odbłyśnika). Wytrzymały ok. 9 miesięcy.
- Hella Blue - lepsze niż standard ale szału nie robią.
- Osram Night Braker - wyraźnie lepsza jakość świecenia w nocy ale były niezbyt trwałe, przynajmniej u mnie.
- Phillips Xtreme Power - bardzo dobra jakość świecenia w porównaniu ze standardem ale cena dość wysoka. Niedawno kupilem do Mercedesa to komplet 2 żarówek H4 w detalu kosztuje blisko 100 zł :(
To tyle z moich doświadczeń. Natomiast słyszałem, że żarówki Boscha plus 90 wypadają obecnie najlepiej w relacji cena/jakość.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: horses » 08 sty 2013, 13:27

Tungsramy to mam - Tugsragold, w Partnerze jeżdżą chyba już ponad rok i się przepalić nie chcą.

Ale jakoś w Dedrze kiepsko świecą.

Przy okazji jakoś przetestuję te droższe
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: horses » 31 gru 2014, 0:28

Edit, ot tak sobie wymieniłem, na nowe takie same. Ale stare się nie przepaliły. Tak że Tungsragold są nie do zniszczenia/przepalenia ;)

Dziś byłem tylko w FeuVert i tak oglądałem Philips X-Trem Vision i Vision White, ciekawe jak się na tym jeździ. Ale to kurcze po 100 zł za parę jest :/
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: Lukasz_TG » 31 gru 2014, 0:37

Ja mam w Punto Osram Nightbreaker plus już 2 lata świecą. Na pewno lepiej od zwykłych. Ale lampy nowsze z plastikowymi kloszami, nawet matowymi, są moim zdaniem o niebo lepsze od starych szklanych.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: Nat » 31 gru 2014, 9:01

Natka ma Colorvision Philipsa, pod kolor nadwozia. ;)
Świecą lepiej, niż zwykłe poprzedniki. Trochę lepiej.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Rapeek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 561
Rejestracja: 14 lip 2012, 10:37
Imię: Jacek
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: Rapeek » 31 gru 2014, 23:27

Rafako pisze:Używałem takich różnych żarówek. Głównie w Lanciach, bo mają slabe światła, niestety :(
W Lanciach słabe światła, w których? Kiedyś miałem Dedrę teraz mam Deltę i Kappę i wszystkie świecą dobrze, w nocy Kappą jeżdżę głównie na mijania, żona zawsze się ze mną kłóci żebym przełączył na długie.
Odnośnie żarówek to używałem głównie Osram, w Dedrze miałem H4 cool blue i świeciły bardzo dobrze, jakieś pół roku temu do Kappy kupiłem H7 night breaker i niedawno jedna się spaliła, a w dzień jeżdżę na ledach, teraz mam Hella long life świecą troszkę gorzej ale może będą dłużej. Ogólnie wszystkie żarówki + % mają krótką żywotność, chociaż znajomy w Dedrze miał Tungsramy i chodziły bardzo długo, a jeździ dużo jakieś 60-70 tyś rocznie.
Lancia Delta HPE 2.0 16v
Lancia Kappa 2.0 20vT[/color]
Lancia Kappa Coupe 3.0 V6

wcześniej:
Lancia Dedra 1.8 LS
Lancia Kappa 2.4 20v LX

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: Borek » 01 sty 2015, 13:12

Skromnie bo skromnie, ale jakimś doświadczeniem podzielić się mogę. Parę lat temu w Hondzie spaliła mi się H4 - złośliwie akurat tego dnia, jak na drodze wyśmiałem w duchu innego "cyklopa" (byłem młody i zarozumiały, teraz już nie jestem młody). Kupiłem Phillipsy Blue Vision, bo takie też siedziały w chwili zakupu miesiąc wcześniej. Świeciły ładnie bielą dość białą, by się wyróżniać na tle "plebejskich" żółtych halogenów. Niestety świeciły jakieś dwa miesiące, bo potem jedna padła...
Na pobliskiej stacji, wiedziony opiniami zapytałem o markę Tungsram - mieli, ale tylko +60% Tak Białe Że Oskarżono Je O Rasizm. Pomyślałem "trudno" i kupiłem z myślą o tym, że przed zimą je zmienię na normalne, bo mimo ładnej białej barwy (niemal chłodnej) nie wróżyłem im życia wiecznego. W rezultacie po trzech latach samochód został sprzedany z tymi samymi żarówkami na pokładzie.

Czasy się jednak zmieniły i nie jestem pewien, czy Tungsramy są dostępne jako właśnie one (szukałem H7 dla Iveco i nie mogłem znaleźć). Podobno występują jako inna marka, obiło mi się nawet o oczy chyba General Electric ale głowy za to na pieńku nie kładę. Jeśli zresztą ktoś ich wykupił to możliwe, że zmieniono tez technologię, a długowieczność produktów nie jest producentom na rękę o ile nie gwarantują bezpłatnej wymiany zużytych na nowe.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: Dudi » 01 sty 2015, 16:21

O Tunsgram pytaj na Statoil. Zawsze mieli, ale w sumie już kawał czasu nie kupowałem, bo przestała Lybra przepalać 8-O :)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: papawhiski » 01 sty 2015, 18:00

Ja do Dedry zakładałem różne, kupowałem mniej lub bardziej niebiesko świecące piloty itp, ostatecznie pozostały Bosch, klasyczne H4 , mimo upływu lat, świecą fajnie, a porównując jej światła z drugą w domu, Lybrą to jednak Dedra ma lepsze światła . Dlatego niestety polecam szwabską markę.

bzyk29
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 lip 2014, 11:57
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Żarówki H4 - różne różniste - które kto testował

Post autor: bzyk29 » 15 maja 2016, 11:54

Też potrzebuję wymienić H4. Ale jest tego sporo na rynku. Myślicie, że warto inwestować w czasami 3 lub 4x droższe Osram-y bądź Philips?

pääkäyttäjä

Post autor: pääkäyttäjä » 15 maja 2016, 16:53

Warto, dla samej jakości wykonania. Ale wolałbym jednak Osramy jak jeszcze droższe Philipsy... Ale wyczaiłem Bosch Pure Light czy cos takiego, tez dobre i znqcznie tańsze. Zwłaszcza, jak się nie ma dziennych....

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”