Alfa 156 - wariująca sygnalizacja otwartych drzwi

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Alfa 156 - wariująca sygnalizacja otwartych drzwi

Post autor: FXX » 27 lip 2014, 17:38

Witam!
Dziś z rana jadąc Alfą przejechałem przez dość mocną nierówność poprzeczną, co za tym idzie samochodem dość mocno bujnęło.
W tym momencie od razu Infocenter zaczął świrować z komunikatami o otwartych wszystkich drzwiach i bagażniku, a do tego działania odmówiły kierunkowskazy - przepala się cały czas bezpiecznik.
W trakcie jazdy komunikaty o otwartych drzwiach wariowały - pojawiały się, znikały, potem się pojawiał np. od tylnych drzwi i tak w kółko... Jedynie przednie prawe drzwi były sygnalizowane poprawnie.

Miał ktoś podobną sytuację bądź wie gdzie szukać przyczyny zarówno wariujących komunikatów jak i niedziałających kierunkowskazów?
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Alfa 156 - wariująca sygnalizacja otwartych drzwi

Post autor: stabraf » 28 lip 2014, 0:05

Ja bym zaczął od porozpinania i ponownego zapięcia złącz elektrycznych i przekaźników ;)
Warto też sprawdzić aku po takim bujnięciu ;)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Alfa 156 - wariująca sygnalizacja otwartych drzwi

Post autor: FXX » 16 sie 2014, 10:02

Zawsze wiedziałem, że Włoskie samochody mają duszę :D

Lakiernik demontując nadkole i błotnik nie zabezpieczył potem tych kabli od fabrycznego alarmu (którego nota bene moja Bella nigdy nie posiadała!) i zwisały sobie swobodnie. W efekcie jeden się zaczepił o półoś i przy mocniejszym bujnięciu zawieszeniem po prostu się naderwał, a drugi szorował po asfalcie. Wywalone kostki, kable zabezpieczone, zaizolowane i Bella zaczęła znowu do mnie po ludzku gadać :)

A dwóch podobno dobrych elektryków jak to zobaczyło to rozkładało ręce i nie wiedzieli za co się zabrać... fachoFcy...
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”