Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: FXX » 06 lis 2016, 12:23

Mowa tu była wcześniej o dokładanych ksenonach, a te w zdecydowanej większości są 35 watowe.
Poza tym celowo zaznaczyłem - powyżej 2000 lumenów.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
wladek-15
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 718
Rejestracja: 27 cze 2014, 23:00
Imię: Radek
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: wladek-15 » 06 lis 2016, 12:25

Co nie zmienia to faktu ze te zabawki są nielegalne w naszym porąbanym kraju :/...
Ostatnio zmieniony 06 lis 2016, 12:37 przez FXX, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisownia!
Były Dedra Turbo DS 1.9 67kw, Peugeot 405 1.9D 55kw, 2xBMW E46 2.0D 100kw ŚMIERDZIELE
Tempra SW 4x4 2.0b 83kw, Rover 416 1.6b 84kw,Golf 4 Do zadań specjalnych LPG
Jest Audi A3 1.6 8v następca Golfa 4 1.6 b 105KM BĘZIN + LPG (Pojazd użytkowy)
Jest następna zabawka BMW Z4 E86 Coupe ;)
Jest Yamaha - YZF R1, Suzuki - DR 650 RS, Honda - CR 500 AF
Dedra Integrale ;) 2.0TB 124kw JEST JAZDA

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: FXX » 06 lis 2016, 12:38

wladek-15 pisze:Co nie zmienia to faktu ze te zabawki są nielegalne w naszym porąbanym kraju :/...
Już się tak nie rozpędzaj, nie tylko u nas.
To jest nielegalne w całej UE ;)

Z resztą jestem zdania, że może to i lepiej, bo znając naszych rodowitych tunerów to byłoby mnóstwo "projektów" z światłami walącymi prosto w źrenice kierowcy jadącego z przeciwka.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: fedos » 06 lis 2016, 12:58

Tak sie serio boicie tej policji ? :D
Przerobiłem wiele pierdół w autach zabronionych i jakoś nigdy problemu nie miałem z tymi burakami. Wszystko można z głową założyć tak żeby było dobrze i nie świeciło w świat i po problemie nawet nikt nie bedzie chciał zaglądnąć pod maskę.
Temat na 4 strony niepotrzebnej jak zwykle gów...burzy. Brak homologacji lampy do używania ledowej żarówki jest jednoznaczny z nielegalnością i po co nad tym dyskutować tyle?
Montujesz na własne ryzyko i śmigasz.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: FXX » 06 lis 2016, 13:12

I oczywiście przeglądy robisz po znajomości albo u diagnostów, którzy się nie przykładają do swojej roboty ;)
Dodaj do tego, że montujesz na ryzyko własnej kieszeni :)

Przykład:
Kolizja w nocy z pojazdem z zamontowanymi takimi świecidełkami. Ktoś ogarnięty szybko się orientuje, że masz to zamontowane, wzywa Policję i twierdzi, że Cię oślepił tym czymś. I się zaczyna... W najlepszym przypadku zabranie dowodu rejestracyjnego, w najgorszym płacisz z własnej kieszeni za szkody, bo ubezpieczalnia się będzie wypierała od wypłaty z OC.

Oczywiście to raczej ekstremalna sytuacja, ale trzeba być świadomym, że montowanie rzeczy nie posiadających homologacji daje spore pole do popisu ubezpieczalniom przy ewentualnej kolizji, jak i sprawcom do zepchnięcia winy na Ciebie.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: fedos » 06 lis 2016, 13:21

Ostatnie moje zdanie w poście powyżej zawiera wszystko i nie trzeba sie nad tym tak rozwodzić ;)
Tak sie składa, że w 300m miałem zamontowane HiD tak, że nawet nie było widać przetwornic i jakoś nigdzie problemów nie miałem :D
Nie raz mnie zatrzymywali i z ciekawości oglądali auto, bo im sie podobało, a było w takim stanie, że zawsze sie błyszczało jak psu jaja to Panowie chcieli pooglądać co to jest i nigdy nawet nie zapytali o to jakie mam światła.Oglądali silnik zaglądali wszedzie i co? Nic szerokiej drogi!. Na przeglądzie też nikt sie nie dowalił, bo nie świecił w świat. Wydechy miałem w każdym aucie budzące sąsiadów i te nigdy dowodu mi nikt nie zabrał. Jak montujesz najtańsze chińskie gówno to z daleka ściągasz na siebie problemy prosta zasada. Albo jak kupisz zwieśniaczone auto to choćbyś miał wszystko ok to bedą zawsze szukać dziury w całym.
Druga sprawa czy homologowane auta z ksenonami nie oślepiają ?? To dopiero jest totalne gówno. To samopoziomowanie działa jak u kur... majtki. Jedzie taki za Tobą w nowym meśku i wali po oczach jak nie wiem, albo suv z naprzeciwka i masz popatrzone przez 5 minut, bo CI gwiazdki na oczach zostają. Według tego to każdego musieliby zatrzymywać i ładować mandaty z zabieraniem dowodów.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2016, 13:31 przez fedos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: volf » 06 lis 2016, 13:24

FXX pisze: w najgorszym płacisz z własnej kieszeni za szkody, bo ubezpieczalnia się będzie wypierała od wypłaty z OC.
Przesadzasz i to grubo, bo jednak, jeśli chodzi o OC to wyłączeń jest mało i są określone ustawą
Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych dokładnie określa zasady działania regresu nietypowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ubezpieczyciel może dochodzić roszczeń od kierującego pojazdem jeśli ta osoba:
1.wyrządziła szkodę umyślnie
2.uczestniczyła w wypadku, znajdując się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających (np. narkotyków)
3.weszła w posiadanie pojazdu na wskutek popełnienia przestępstwa (przykład: kradzież samochodu)
4.zbiegła z miejsca wypadku
5.nie posiadała wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem (uwaga: ta zasada nie obowiązuje w sytuacjach związanych z ratowaniem życia ludzkiego lub mienia, a także podczas pościgu za sprawcą przestępstwa)
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: FXX » 06 lis 2016, 13:34

Ale po co zaglądać pod maskę, żeby stwierdzić, że masz nielegalne światła?
Popatrzę na lampę i Ci powiem czy masz legalne źródło światła czy nie :)
A to, że na przeglądzie nikt się nie dowalił to znaczy tylko tyle, że diagności jeśli jakoś to świeci to przepuszczają to, ale gdyby skrupulatnie sprawdzali to by Ci tego przeglądu nie podbili.
Z doświadczenia (od kilku lat jeżdżę samochodami z ori ksenonami) powiem CI, że tylko raz, w Gdyni, spotkałem diagnostę, który sprawdzał wszystko jak Pan Bóg przykazał. W Audi A3 z fabrycznym ksenonem, oprócz ustawienia światełek od razu spojrzał sobie na homologację wybitą na lampie oraz działanie spryskiwaczy.

Kończąc, racja jest w tym, że trzeba to wszystko robić z głową tak jak mówisz. Trzeba też być świadomym ewentualnej odpowiedzialności za montowanie czegoś takiego w różnych sytuacjach.
Problem w tym, że wielu domorosłych tunerów nie wie co to znaczy robić coś z głową. I dlatego jest taka nagonka na te rzeczy.
fedos pisze:Druga sprawa czy homologowane auta z ksenonami nie oślepiają ?? To dopiero jest totalne gówno. To samopoziomowanie działa jak u kur... majtki. Jedzie taki za Tobą w nowym meśku i wali po oczach jak nie wiem, albo suv z naprzeciwka i masz popatrzone przez 5 minut, bo CI gwiazdki na oczach zostają. Według tego to każdego musieliby zatrzymywać i ładować mandaty z zabieraniem dowodów.
A wiesz, że ori ksenony też się reguluje? Oni widocznie o tym nie wiedzą.
Wiesz jak działa samopoziomowanie i kiedy? :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: fedos » 06 lis 2016, 13:49

FXX pisze:Ale po co zaglądać pod maskę, żeby stwierdzić, że masz nielegalne światła?
Popatrzę na lampę i Ci powiem czy masz legalne źródło światła czy nie :)
A to, że na przeglądzie nikt się nie dowalił to znaczy tylko tyle, że diagności jeśli jakoś to świeci to przepuszczają to, ale gdyby skrupulatnie sprawdzali to by Ci tego przeglądu nie podbili.
Z doświadczenia (od kilku lat jeżdżę samochodami z ori ksenonami) powiem CI, że tylko raz, w Gdyni, spotkałem diagnostę, który sprawdzał wszystko jak Pan Bóg przykazał. W Audi A3 z fabrycznym ksenonem, oprócz ustawienia światełek od razu spojrzał sobie na homologację wybitą na lampie oraz działanie spryskiwaczy.

Kończąc, racja jest w tym, że trzeba to wszystko robić z głową tak jak mówisz. Trzeba też być świadomym ewentualnej odpowiedzialności za montowanie czegoś takiego w różnych sytuacjach.
Problem w tym, że wielu domorosłych tunerów nie wie co to znaczy robić coś z głową. I dlatego jest taka nagonka na te rzeczy.
fedos pisze:Druga sprawa czy homologowane auta z ksenonami nie oślepiają ?? To dopiero jest totalne gówno. To samopoziomowanie działa jak u kur... majtki. Jedzie taki za Tobą w nowym meśku i wali po oczach jak nie wiem, albo suv z naprzeciwka i masz popatrzone przez 5 minut, bo CI gwiazdki na oczach zostają. Według tego to każdego musieliby zatrzymywać i ładować mandaty z zabieraniem dowodów.
A wiesz, że ori ksenony też się reguluje? Oni widocznie o tym nie wiedzą.
Wiesz jak działa samopoziomowanie i kiedy? :)
Tak wiem i wiem jak to działa. I po co znowu filozofujesz? Mam CI to rozpisać i znowu tworzyć niepotrzebną gównoburze?:D Jest, to problem i nie ma co sie kłócić czy ktoś to ustawia czy nie. Po prostu wszystkie te normy i wytyczne unijne są o dupe rozbić i zostały wymyślone tylko po to, żeby nabijać kasę.
A tak w ogóle, zaraz Dudi przyleci i nas rozgoni zaczynając pewnie ode mnie :D

Awatar użytkownika
wladek-15
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 718
Rejestracja: 27 cze 2014, 23:00
Imię: Radek
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: wladek-15 » 06 lis 2016, 16:35

Co do legalności wszelkich zabawek, typu przelotowy tłumik w moto czy też żarówki LED. Jeżdżę już ponad pół roku z yamahą R1 i nigdy nie miałem problemów, ani z policją, ani z przeglądem technicznym... Diagnosta mówił tylko że linia odcięcia światła jest prawidłowa i wszystko, a co do tłumika nawet się nie odzywał ....
Raz policja zatrzymała poprzedniego właściciela za "zbyt szybkie wtargnięcie na rondo" dali mu mandat 50F i ani słowa na temat tłumika czy też Ledów...
Polska to porypany kraj ......... ;/
Były Dedra Turbo DS 1.9 67kw, Peugeot 405 1.9D 55kw, 2xBMW E46 2.0D 100kw ŚMIERDZIELE
Tempra SW 4x4 2.0b 83kw, Rover 416 1.6b 84kw,Golf 4 Do zadań specjalnych LPG
Jest Audi A3 1.6 8v następca Golfa 4 1.6 b 105KM BĘZIN + LPG (Pojazd użytkowy)
Jest następna zabawka BMW Z4 E86 Coupe ;)
Jest Yamaha - YZF R1, Suzuki - DR 650 RS, Honda - CR 500 AF
Dedra Integrale ;) 2.0TB 124kw JEST JAZDA

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Żarówka LED H4 4000LM Philips Luxeon ZES - co z policją?

Post autor: FXX » 06 lis 2016, 16:50

fedos pisze:Temat na 4 strony niepotrzebnej jak zwykle gów...burzy.
fedos pisze: i znowu tworzyć niepotrzebną gównoburze?
Widzę, że dla kolegi każda dyskusja to "gów...burza"... W sumie się nie dziwię, bo słownictwo używane w postach też jest niewybredne...

Temat póki co zamykam.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Instalacja elektryczna”