Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra?

Codee

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: Codee » 05 sty 2010, 22:44

Ja wywaliłem zmieniarkę bo mi padła! Też bym się na to pisał w zależności od ceny!

Chyba znalazłem na stronce luodlink i powiem jedno, dla fiatów i innych cena nawet 150 EUR, a dla Lybry dowalili 200 EUR gdzie na aukcjach były po 175 EUR.

Teraz najważniejsze co mam do powiedzenia - ten sprzęt faktycznie jest na poziomie no i pomysł OK.
Ale twórcy to zachłanni nowobogaccy, którzy w rok chcą się dorobić domu i limuzyny.
Dlaczego? Wiem ile kosztują podzespoły elektroniczne, programowanie, konektory itp.
Zwłaszcza te produkowane w chinach, może składane jest to w UE, ale uwierzcie mi koszt produkcji z obudową takiej skrzyneczki nie przekracza 25 EUR.
Pracuję w branży i jak widzę nie mogę uwierzyć.

Gość

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: Gość » 05 sty 2010, 23:53

Codee pisze:Ja wywaliłem zmieniarkę bo mi padła! Też bym się na to pisał w zależności od ceny!

Chyba znalazłem na stronce luodlink i powiem jedno, dla fiatów i innych cena nawet 150 EUR, a dla Lybry dowalili 200 EUR gdzie na aukcjach były po 175 EUR.

Teraz najważniejsze co mam do powiedzenia - ten sprzęt faktycznie jest na poziomie no i pomysł OK.
Ale twórcy to zachłanni nowobogaccy, którzy w rok chcą się dorobić domu i limuzyny.
Dlaczego? Wiem ile kosztują podzespoły elektroniczne, programowanie, konektory itp.
Zwłaszcza te produkowane w chinach, może składane jest to w UE, ale uwierzcie mi koszt produkcji z obudową takiej skrzyneczki nie przekracza 25 EUR.
Pracuję w branży i jak widzę nie mogę uwierzyć.

W pewnej części zgodzę sie z Tobą.Ale pomyśl ile wart jest wsad do PIC 16.....
Ile czasu ktos poswięcił na sprawdzanie logów?Chcesz zapodam Tobie schemacik Loudlinka plus wsad do pica-zapytam się też masz czym zaprogramować?Robiła to grupa fascynatów,ale "polak chciałby miec prawie za darmo?Powiem więcej -jak rozwalisz sobie ICS to do kogo będziesz miał pretensje/bo nie wyjdzie Ci programowanie/do tego co dał tobie wsad.I ile bedzie pytan jak ustawić to lub tamto podczas programowania?Proponuję cofnij sie do moich wczesnieszych postów na temat "prośba o przetłumaczenie tej strony"-wiesz co ludzie stąd odpisali wysmiewali się.Byli /może jeszcze są kolesie którzy oferowali mi przetłumaczenie tekstu za 100PLN za stronę -tych stron było 12 co daje nam za samo tłumaczenie 1200PLN.Co ty na to?Ja mam teraz rozpowszechnić to za free/nie bądż śmieszny/Więcej co do loudlinka ma do powiedzenia kol.Szerszen.Ja tylko czytając forum na ten temat zbierałem info?Jedyne co różni mojego loudlinka od tch z allegro-to brak obudowy z anodyzowanego aluminium/chyba tak to się nazywa/druga rzecz to mi się nie ścina i moge sobie grupować utwory nie jako 6 płyt cd.Pół roku pracowałem jak udoskonalić to co inni zrobili,ale i tak mam dsp z alfy166.
Pragnę również zaznaczyć,że przy opracowywaniu mapy na polskę do thesis niedługo pojawią sie na allegro-tylko pragnę przestrzec tych co będą chcieli kupić nie do wszystkich connectów będzie pasować-dlaczego?XXXXX.Dwóch beta testerów sie wyłamało-mieli zagwarantowana mapę za free lecz nie do sprzedaży/czy odważą sie przyznać-wątpię dla mnie to ZŁODZIEJE/
Uważam ,że jak ktoś cos wymyslił /nierzadko ogromnym nakładem pracy/jest warte tej ceny.Cho ciaż cena ta powinna byc adekwatna do polskich realiów- z drugiej strony jak kogos stać na lybrę to musi się liczyć z wydatkami na gadzety w stylu loudlink
Powodzenia /przepraszam za mój ton wypowiedzi/

Rafako

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: Rafako » 06 sty 2010, 8:50

Codee pisze:Ja wywaliłem zmieniarkę bo mi padła! Też bym się na to pisał w zależności od ceny!

Chyba znalazłem na stronce luodlink i powiem jedno, dla fiatów i innych cena nawet 150 EUR, a dla Lybry dowalili 200 EUR gdzie na aukcjach były po 175 EUR.

Teraz najważniejsze co mam do powiedzenia - ten sprzęt faktycznie jest na poziomie no i pomysł OK.
Ale twórcy to zachłanni nowobogaccy, którzy w rok chcą się dorobić domu i limuzyny.
Dlaczego? Wiem ile kosztują podzespoły elektroniczne, programowanie, konektory itp.
Zwłaszcza te produkowane w chinach, może składane jest to w UE, ale uwierzcie mi koszt produkcji z obudową takiej skrzyneczki nie przekracza 25 EUR.
Pracuję w branży i jak widzę nie mogę uwierzyć.
Codee, miły z Ciebie gość i jak osobiście miałem okazję przekonać się, potrafisz bezinteresownie pomóc innym. Mam jednak małą uwagę do Twojej wypowiedzi:
Pisząc - twórcy to zachłanni nowobogaccy, którzy w rok chcą się dorobić domu i limuzyny moim zdaniem zapędziłeś się trochę i powierzchownie podchodzisz do tematu.
Loudlink to temat na tyle unikatowy i niezastąpiony, że Twoje, moje czy innych lamenty, nie spowodują, że nagle jego twórcy uderzą się w pierś i napiszą - "ok, żal nam Was, wy biedna Polaky, soł łi giw ju a speszyl prajz - łan hundred złotych bikoz wy być biedna i niewypłacalna naród"
Tak jak napisał Jan, ktoś poświęcił czas i wiedzę na stworzenie tej koncepcji (a te dwie zmienne, są przecież przeliczalne na kasę). Ty jako użytkownik systemu audio w Lybrze masz wolny wybór - chcesz kupić - albo nie. Jeśli chcesz, to godzisz się na cenę bez jęków i gadania. Jeśli nie kupujesz używaną zmieniarkę za 250 zł i HEJA.
"Nikt tu nikogo, pod pistoletem nie zatrzymuje" ;)
Z Twoim podejściem, powinieneś oskarżyć np. firmę Lancia, że sprzedaje części po bandyckich cenach, bo np. okładziny hamulcowe do Lybry mogłyby kosztować 30 zł i być analogiczne do okładzin stosowanych w Fordzie T (bo po co postęp i rozwój techniki?). Notabene, idąc do sklepu po telewizor nie kłócisz się, że jest on za drogi, bo powinien Twoim zdaniem kosztować 1500 zł a nie na przykład 2300 zł, na jaką to kwotę jest wyceniony przez sprzedawcę.


No i na koniec - szerszen wyraźnie napisał, że jeśli zbierze się więcej chętnych to cena podlega niewielkiej negocjacji.
Zbierzmy więc 100 osób chętnych i być może kupimy w hurcie i otrzymamy rabat od detalu np. 40-50%.
Osobiście rozumiem podejście wytwórców loudlinka, gdyż u mnie w firmie jak klient epizodyczny przychodzi i kupuje "komplet klocuszków do golfika czwóreczki na przód" to może albo kupić go w detalu albo iść do wszystkich diabłów, jeśli go to nie satysfakcjonuje.

Serdecznie pozdrawiam.

Codee

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: Codee » 06 sty 2010, 16:05

Mam i będę miał swoje zdanie na ten temat, jednak koszt produkcji w granicach 100 pln żeby potem liczyć sobie +500% za pomysł? Ja rozumie gdyby to był taki sprzęt że pozwalałby na ICS oglaądać film, byłby tak zaawansowany że faktycznie "miażdży pytę" ale skrzynka wielkości paczki papierosów, z czytnikiem kart, z wgranym softem, podobnym jak w zmieniarce, jednak miniaturyzacja idzie na przód i mieści się to na jednej kości!
Szacun do kogoś kto zrobił soft do tego, ale nie powala mnie to tak na kolana żeby dać za to obecnie 200EUR.

Jak ktoś ma z tego schemat proszę zapodać na PW, z chęcią zobaczę co da się "zrobić"

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra?

Post autor: Favo » 07 sty 2010, 1:46

To ja też poproszę i jeszcze ten wsad do pica który był oferowany. Przypuszczam że ta oferta to ściema i kodu się nie dostanie a pic w loudlinku jest zabezpieczony przed odczytem. Zaprogramowanie mikrokontrolera to znów nie taka filozofia, gdyby ludzie mieli schemat i kod programu to by to na pewno taniej zmontowali. Ja się zastanawiam nad mp3 ale 6*99=594 piosenki to znów nie jest aż tak dużo. Może lepiej kupić np zestaw Parrot MKI-9100 będzie zarówno mp3 jak i telefon bluetooth, choć fakt że nie na ekranie ICS.

Rafako

Odp: Re: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie d

Post autor: Rafako » 07 sty 2010, 8:20

Favo pisze: Zaprogramowanie mikrokontrolera to znów nie taka filozofia, gdyby ludzie mieli schemat i kod programu to by to na pewno taniej zmontowali.
Pewnie by tak było, w końcu to Polska właśnie, tylko że to kradzież dóbr intelektualnych, w normalnych krajach jest ścigana z urzędu. A wspomniane dobra intelektualne, to wkład pracy i myśli twórczej "ojców" loudlinka w jego powstanie.
Toteż z całego serce życzę twórcom loudlinka aby ich zabezpieczenie okazało się nie do pokonania, zaś wszystkim chcącym "kupić taniej", życzę aby opracowali konkurencyjne i porównywalnie funkcjonalne lub lepsze urządzonko i sprzedawali je nam, użytkownikom modelu Lybra, po 150 zł :!: (w końcu to koszt wytworzenia i 50% zarobku! Precz z zachłannością ;) ).
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. jak byście byli tacy chętni na zakup urządzenia jak na otrzymanie schematu, to może byśmy zbili cenę jeszcze sporo poniżej proponowanych 580 zł ale cóż...

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Re: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie d

Post autor: Krzysiek82 » 07 sty 2010, 8:29

Rafako pisze:
Favo pisze: Zaprogramowanie mikrokontrolera to znów nie taka filozofia, gdyby ludzie mieli schemat i kod programu to by to na pewno taniej zmontowali.
Pewnie by tak było, w końcu to Polska właśnie, tylko że to kradzież dóbr intelektualnych, w normalnych krajach ścigana z urzędu.
Toteż z całego serce życzę twórcom loudlinka aby ich zabezpieczenie okazało się nie do pokonania, zaś wszystkim chcącym "kupić taniej", życzę aby opracowali konkurencyjne i porównywalnie funkcjonalne lub lepsze urządzonko i sprzedawali je nam, użytkownikom modelu Lybra, po 150 zł :!: (w końcu to koszt wytworzenia i 50% zarobku! Precz z zachłannością ;) ).
Serdecznie pozdrawiam.
Mądrego warto posłuchać. Zgadzam się. Choć oczywiście i mi otwiera się scyzoryk w kieszeni jak widzę ceny różnych produktów / pomysłów / usług, to jednak mam zawsze jedną radę. Otóż to jest bardzo proste. Jeśli ktoś z was zna się na czymś do tego stopnia, że potraficie naprawić coś komuś po wielu innych "fachowcach", to znaczy że naprawdę się na tym czymś znacie. I teraz pytanie: za ile chcecie takie usługi wykonywać, skoro do was trafiają beznadziejne przypadki, gdzie inni sobie nie poradzili? No chyba nie będziecie kasować tyle, co nowicjusz. Prawda? Wiedzę i umiejętności się ceni. Tak jest niestety. Idźcie do mechanika, który mówi "hmmm, no wiem pan, taki egzotyczna marka... no ale dobra, przyjedź pan." a potem okazuje się "panie, ja tu nic nie zdziałam, gdyby to był VW", a idźcie do takiego co mówi "przyjedź pan jutro" a jutro mówi "tyle i tyle się należy. było to i to uszkodzone". Idę o zakład, że cena u jednego i drugiego znacznie się różni.

Podobnie zresztą jest z produktami. Dlaczego Topex albo TopTools kosztuje tyle ile kosztuje, a np. Proxxon ileś razy więcej? Bo Proxxon wie, na co stać ich produkty.

Wracając do sedna sprawy. Teraz są głosy "dajcie schemat, dajcie wsad, to coś pomyślimy". Proszę państwa, tak to prościzna. Każdy poczyta w googlach jak to wsadzić w układ programatorem i będzie hulało. Mi cena loudlinka też nie podoba się, ale jest DUŻE ale: oni ten wsad i schemat zrobili. Pierwsi. I na razie nikt inny. A wy chcecie gotowca...

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: Sebastian » 07 sty 2010, 8:38

Ja też jestem zainteresowany (szerszeń - wymienialiśmy jakiś czas temu emaile) - jaka byłaby ostatecznie cena?
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Rafako

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: Rafako » 07 sty 2010, 9:00

Sebastian pisze:Ja też jestem zainteresowany (szerszeń - wymienialiśmy jakiś czas temu emaile) - jaka byłaby ostatecznie cena?
Ja również podtrzymuję swoje zainteresowanie zakupem.
Może warto stworzyć oddzielny wątek z deklaracjami osób chętnych do zakupu.
Zobaczylibyśmy jaką grupę uda się zebrać?
Bo z moich obecnych obserwacji, to wśród (mniej lub bardziej) skłaniających się do zakupu, wymieniłbym:
1. inginieur
2. krupkin
3. Sebastian
4. Rafako
5. lucasvorenus
6. AromaticArt
7. Codee
To już jest jakaś ilość zainteresowanych, pozostaje przenegocjować cenę ;) i "przekuć" deklaracje na faktyczny zakup (ew. znaleźć jeszcze kilku chętnych) celem dalszej negocjacji ceny.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: pawcio1 » 07 sty 2010, 10:56

Jak wygląda cenowo sprawa Ludlinka do Alfy 166? Podobnie jak do Lybry, czy jest jakaś różnica ze względu na to, iż jak napisał w tym wątku jeden z jego twórców,jest znaczne zainteresowanie ludlinkiem do Alfy!?

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: Sebastian » 07 sty 2010, 13:48

Rafako pisze:
Sebastian pisze:Ja też jestem zainteresowany (szerszeń - wymienialiśmy jakiś czas temu emaile) - jaka byłaby ostatecznie cena?
Ja również podtrzymuję swoje zainteresowanie zakupem.
Może warto stworzyć oddzielny wątek z deklaracjami osób chętnych do zakupu.
Zobaczylibyśmy jaką grupę uda się zebrać?
Jakby co to dopisz mnie, proszę, gdzie trzeba - aktualnie mogę nie dać rady na bieżąco śledzić rozwój wypadków w tej kwestii.
Chętny do zakupu jestem - pozostaje kwestia odpowiedniej ceny.

Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Codee

Odp: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra

Post autor: Codee » 07 sty 2010, 17:09

Ja oczywiście też jestem chętny bo zrobię z tego użytek :lol: :lol: :lol:

Swoją drogą to rozumie żeby to kosztowało na powiedzmy 99 EUR, cena jak dla mnie całkiem uczciwa, ale jak podwyższyli teraz na oficjalnej stronie z 175 EUR na 200 EUR to ja nie liczę na dobrą konkurencyjną cenę.

Awatar użytkownika
-=Matys=-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 115
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:30
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Pińczów

Re: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie dobra?

Post autor: -=Matys=- » 07 sty 2010, 17:42

ja proponuję aby zamieścić jakąś informację na forach alfy wtedy będzie jeszcze więcej osób

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Re: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie d

Post autor: Sharuga » 07 sty 2010, 18:30

Favo pisze:gdyby ludzie mieli schemat i kod programu to by to na pewno taniej zmontowali.
Jakby mieli :) Ale nie mają i za to płacisz, że ktoś potrafił to stworzyć.
Zresztą co za problem - zrób własnego loudlinka i sprzedawaj za 45 pln. Kupię chętnie :)
A jak już będziesz miał schemat i wsad to rozdawaj to na forach :)
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Re: Zmieniarka Loudlink z NAVI - przyklad, czy bedzie d

Post autor: Favo » 08 sty 2010, 0:36

Krzysiek82 pisze:Wracając do sedna sprawy. Teraz są głosy "dajcie schemat, dajcie wsad, to coś pomyślimy". Proszę państwa, tak to prościzna. Każdy poczyta w googlach jak to wsadzić w układ programatorem i będzie hulało. Mi cena loudlinka też nie podoba się, ale jest DUŻE ale: oni ten wsad i schemat zrobili. Pierwsi. I na razie nikt inny. A wy chcecie gotowca...
No ale mnie chodzi o tą konkretną propozycję od nieznanej osoby "Chcesz zapodam Tobie schemacik Loudlinka plus wsad do pica-zapytam się też masz czym zaprogramować?" Więc odpowiadam: z programowaniem sobie poradzimy, to poprosimy o ten schemat i kod programu.
Oczywiście wiem że to nie była poważna oferta.
A teraz na serio: można by faktycznie pomyśleć o zrobieniu takiego urządzenia samemu, bo loudlink jak na swoje możliwości jest stanowczo za drogi. Nie wiem kto go wymyślał, może ktoś z zachodu i dla nich akurat 200 euro to jak dla nas 200 zł i wygórowana cena jest spowodowana kursem walut. Jak mielibyśmy cenę 200 zł to by nikt nie marudził, no ale co poradzić na kurs walut.
Ja pisałem programy na mikrokontroler Atmel AVR, więc z tym mógłbym coś podziałać, ale nie posiadam dokumentacji. Ale nawet program czy jakiś opis na inny mikrokontroler też by był przydatny bo przecież można się wszystkiego nauczyć. Języki programowania i sposób działania mikrokontrolerów jest podobny. Choć akurat assembler do PICa ma dziwną składnię i dziwne komendy w przeciwieństwie do tego w AVR co jest podobny do assemblera x86 i dla mnie przez to bardziej naturalny.
Jeśli ktoś ma jakąkolwiek, schematy połączeń zmieniarki, protokół transmisji danych itp to proszę się podzielić. Myślę że jest więcej hobbystów którzy mogliby coś takiego zrobić, może nawet o lepszych możliwościach. Zdjęcia loudlinka w środku też byłyby interesujące.
Znalazłem taki projekt wygląda interesująco, ale podobno do alfy 166, czy to się nada do Lybry ? Niestety nie mam na razie nawet jak sprawdzić jaką zmieniarkę mam w bagażniku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”