MG - woofer dwucewkowy zamiana na jednocewkowy/jak podpiąć?

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

MG - woofer dwucewkowy zamiana na jednocewkowy/jak podpiąć?

Post autor: Ricardus » 25 gru 2014, 19:17

Mam mały problem. W moim MG padł głośnik w fabrycznym subwooferze. Niestety głośnik jest dwucewkowy, a kupienie takiego głośnika o średnicy 16,5 cm jest trudne, więc zastanawiam się nad zmianą głośnika na jednocewkowy. Niestety nie mam pojęcia jak go podpiąć w instalację, aby nic nie spaprać. Może ktoś bardziej obeznany w car audio podpowie czy jest to możliwe i czy warto się w to bawić, czy lepiej oddać oryginał do regeneracji? Oczywiście nie chcę wydać za wiele :)
Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
https://www.facebook.com/riCARdus-Rysza ... 928513374/
Tel.669901601

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: MG - woofer dwucewkowy zamiana na jednocewkowy/jak podpi

Post autor: Lukasz_TG » 26 gru 2014, 15:03

Ile Ohm mają cewki? Co się stało z tym głośnikiem. Rozpadła się membrana czy jest spalony.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: MG - woofer dwucewkowy zamiana na jednocewkowy/jak podpi

Post autor: stabraf » 26 gru 2014, 15:12

W Kappie SW w klapie jest dwucewkowy głośnik ;)

Jak założysz jednocewkowy to podłącz po prostu tylko jeden kanał.

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Re: MG - woofer dwucewkowy zamiana na jednocewkowy/jak podpi

Post autor: Ricardus » 26 gru 2014, 22:31

Głośnik charczy :( Pianka już na wykończeniu, jak podłączyłem na kilka sekund każdą cewkę oddzielnie do innego wzmacniacza to też charczał. Niestety nie znam parametrów głośnika bo brak na nim jakichkolwiek oznaczeń. Zestaw to Harman Kardon, ale zapomniało się firmie o oznaczeniach. Obstawiam 2x2 omy, ale to raczej strzał. Nie wiem czy jutro będzie giełda na ul.Maratońskiej, ale i tak będę jechał w tej okolicy to podjadę i sprawdzę. Był tam kiedyś Pan który regenerował mi głośniki Tonsila i działają do tej pory bardzo ładnie. Może podejmie się tematu.
Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
https://www.facebook.com/riCARdus-Rysza ... 928513374/
Tel.669901601

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: MG - woofer dwucewkowy zamiana na jednocewkowy/jak podpi

Post autor: Lukasz_TG » 27 gru 2014, 1:58

Cewki sprawne, w tym przypadku regeneracja jest banalna. Sam dasz rade W firmie STX kupisz wszystko co potrzebne :link: a tu coś o regeneracji :link:

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”