czym usunąć olej silnikowy z wykładziny bagażnika?

Boorek

czym usunąć olej silnikowy z wykładziny bagażnika?

Post autor: Boorek » 26 kwie 2007, 9:20

witam! mam straszny problem mianowicie wylał mi sie olej na wykładzine bagażnika próbowałem go usunąć wszelkimi sposobami ale nie da rady :evil: czy zna ktoś jakiś sposób?

Awatar użytkownika
viruskill
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 335
Rejestracja: 15 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: niebocko

czym usunąć olej silnikowy z wykładziny bagażnika?

Post autor: viruskill » 26 kwie 2007, 9:40

JA tez przerabialem taki problem u mnie sie wylal przerobiony juz olej i niczym niemoglem go usunac probowalem wiele srodkow ( rozpuszczalnik, benzyna, proszki do prania, do tapicerek) nic ale ostatnio dostalem plyn do mycia silnikow samochodowych spryskalem dobrze plame spienilo sie poczekalem 10 min i z myjki samochodowej poczestowalem ta plame i o dziwo zeszlo wszystko.
DEDRA INTEGRALE
rok 1992, skóra, przebieg 200 tys
180 pajacyków pod maska :D
STAG 300
661315659

Oli
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 05 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Chojnice

czym usunąć olej silnikowy z wykładziny bagażnika?

Post autor: Oli » 26 kwie 2007, 10:36

"viruskill" pisze:JA tez przerabialem taki problem u mnie sie wylal przerobiony juz olej i niczym niemoglem go usunac probowalem wiele srodkow ( rozpuszczalnik, benzyna, proszki do prania, do tapicerek) nic ale ostatnio dostalem plyn do mycia silnikow samochodowych spryskalem dobrze plame spienilo sie poczekalem 10 min i z myjki samochodowej poczestowalem ta plame i o dziwo zeszlo wszystko.
miałem dokładnie tak samo...
wyjąłem wykładzine - spryskałem płynem do mysia silników (ARVA - teraz chyba K2) szczota szusru buru - ciepła woda .... szczota szuruburu... potem myjką ciśnieniową spłukałem i wykładzina po wyschnięciu wygląda jak nowa :-)

Awatar użytkownika
marcin_cz15
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 26 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Włocławek

czym usunąć olej silnikowy z wykładziny bagażnika?

Post autor: marcin_cz15 » 26 kwie 2007, 12:24

Tak jako kolega napisal najlepszy do takich zabrudzeń najlepszy jest plyn do mycia silnokow albo proszek do prania tapicerek firmy "KARCHER".
Lancia Lybra 2.4 JTD KOMBI 2000r.

Awatar użytkownika
kleyo24
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 445
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Chełm / woj. lubelskie

czym usunąć olej silnikowy z wykładziny bagażnika?

Post autor: kleyo24 » 26 kwie 2007, 21:28

Jak macie kogoś znajomego na stacji benzynowej to zapytajcie-pracownicy maja dostęp do specjalnych środków czyszczących (tak przynajmniej było na Orlenie jakiś czas temu).
Artystyczna Fotografia Profesjonalna 0606 65 32 66. ZaPrAsZaM!i!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”