DVD

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

DVD

Post autor: maydayns » 16 maja 2008, 11:43

Mam gniazdo 13pin:D a skoro je mam to w co musze ingerowac?? chce sie dobrze zorientowac w know how zanim cokolwiek zaczne bo jestem kompletnym amatorem w dziedzinie takich ingerencji:)
Seat Leon

kwiatek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: kwiatek » 16 maja 2008, 12:37

musisz podac impuls przełączający przez przekaźnik 2 wejscie RGB przeciąc dwie ścieżki synchro i właśnie ten przełączający i przez przekaźnik

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 16 maja 2008, 13:04

"kwiatek" pisze:musisz podac impuls przełączający przez przekaźnik 2 wejscie RGB przeciąc dwie ścieżki synchro i właśnie ten przełączający i przez przekaźnik
a mógłbyś jaśniej ;-) najlepiej ze zdjęciem tej ścieżki?
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DVD

Post autor: Toper » 01 gru 2008, 16:15

"kwiatek" pisze:musisz podac impuls przełączający przez przekaźnik 2 wejscie RGB przeciąc dwie ścieżki synchro i właśnie ten przełączający i przez przekaźnik
Montuję tą przejściówkę SCART -> ISC i zastanawiam się cały czas skąd ICS ma wiedzieć, żeby wyświetlać obraz z zewnętrznego źródła.
Robił to ktoś? W tych manualach włoskich nie jest to jakieś jasne tak do końca. Nie wiem czy to pin 10 z ICS z pinem 10 Scart połączyć, czy też nie...
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

kwiatek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: kwiatek » 02 gru 2008, 8:40

Witam przełączanie wejśc odbywa się ręcznie musisz zastosować przełącznik zewnętrzny odbywa się to przez odcięcie sygnału na pin 7 (VSW ) wyswietlacza - włącza się wejscie RGB2 wykorzystaj dwa styki przekażnika który trzeba zastosowac miedzy innymi do przełączenia sygnału synchro

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 02 gru 2008, 9:50

"kwiatek" pisze:Witam przełączanie wejśc odbywa się ręcznie musisz zastosować przełącznik zewnętrzny odbywa się to przez odcięcie sygnału na pin 7 (VSW ) wyswietlacza - włącza się wejscie RGB2 wykorzystaj dwa styki przekażnika który trzeba zastosowac miedzy innymi do przełączenia sygnału synchro
OOO wielkie dzięki za odzew :-) myślałem, że tu nie zaglądasz już :(

nie ma tego przecinania na włoskich schematach, korzystałem z tego manuala:
www.clublybra.it.
oraz manula "Lybra multimediale ics no navy (pdf) by jackonthenet"
Czy masz na myśli, przecięcie ścieżki na płycie głównej ICS? Nie da się inaczej?
Nic nie kumam tego włoskiego i próbuję przez automatycznego tłumacza googla, ale czasami to wychodzą takie kwiatki ;-), że nic nie kumam o co chodzi :(

W tym manualu "Guida Lybra multimediale no navy per autovetture fino al telaio nr. 24393 a cura di DR.J" jest coś o przecinaniu ścieżek, tylko ten włoski...
W tym pierwszym coś piszą o przytrzymaniu przez 4 sekundy przycisku trip, ale nie rozumiem niestety po co :(

W każdym razie jestem zdeterminowany, żeby to zrobić :-) problem tylko mam taki, że garaż mam dostępny weekendami, więc teraz w domu lutuję kabelki, a w weekend będę siedział w garażu ze stacjonarnym DVD i testował (nie chcę kupować samochodowego, dopóki nie zadziała mi przejściówka).

P.S. mam wersję ICS z gniazdem 13pin.
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Malolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Rurzyca

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Malolat » 02 gru 2008, 12:44

mozna sprobowac uderzyc z zapytaniami do tych osob ....
jak widac sobie poradzily
http://www.youtube.com/user/smakedonski
http://www.youtube.com/user/pinoserra

U pinoserra widzialem kiedys ze wlasnie jak przytrzymywal dluzej trip to mu sie wlaczalo dvd na wyswietlaczu .....
Toper daj znac jak Ci poszlo ... temat mnie tez intryguje :)
Lancia Lybra 1.9 JTD 2000r.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 02 gru 2008, 13:20

"Malolat" pisze:mozna sprobowac uderzyc z zapytaniami do tych osob ....
jak widac sobie poradzily
http://www.youtube.com/user/smakedonski
http://www.youtube.com/user/pinoserra

U pinoserra widzialem kiedys ze wlasnie jak przytrzymywal dluzej trip to mu sie wlaczalo dvd na wyswietlaczu .....
Toper daj znac jak Ci poszlo ... temat mnie tez intryguje :)
dzięki za linki, napisałem do nich, czekam na odzew. O tym tripie było coś w którymś włoskim manualu, ale nie rozumiem co ;-), wyjdzie w praniu.
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

kwiatek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: kwiatek » 02 gru 2008, 21:49

Witam ponownie zagladam na forum prawie kazdego dnia jak czas pozwoli, jeszcze jestem posiadaczem Lybry co prawda drugiej (młodszej 2004) i również mam zamontowany tym razem HDD player działa OK Proponuje wyciągnąć radio na stół i tam wszystko połączyć a następnie zamontować do sam.najprostszy sposób to zamontować dwa przełączniki koło lewarka zmiany biegów jeden do zasilania urządzenia ale przed stacyjką to ważne ponieważ podczas rozruchu będzie się wyłączało DVD i brak możliwości włączenia na postoju. drugi przełącznik będzie przełączał przekaźnik który zamontowany jest w radio przez jego styki przechodzi sterowanie wejściem RGB2 tak jak pisałem pin 7 wyświetlacza przeciąc ścieżke i ponownie ją połaczyć przez styk przekaźnika, styk zwarty gdy przekaźnik nie jest wysterowany przez przekaźnik łączymy jeszcze synchro tj. wykorzystane są trzy styki styk środkowy wyjście synchro na płytę zwarty przy niewysterowanym przekaźniku z synchrem ICS też przecięta ścieżka na styk trzeci podajemy synchro poprzez LM1881 z odtwarzacza kolory RGB 2 podłaczyć pod piny gniazda 13pin od strony druku. przekaźnik zasilany jest z 12v z radia poszukać na płycie (po włączeniu radia) minus na przekaźnik podajemy poprzez włącznik przy lewarku jest bezpieczniej - sterujemy masą. Po właczeniu radia włączając przełącznik video właczamy przekaźnik a ten z kolei przełącza nam wejscie RGB2 i synchro z zewnętrznego sródła , z tym tripem też kombinowałem ale za mało czasu i pozostawiłem tak jak jest tym rysunkom na włoskich stronach trzeba się dobrze przyjrzeć i przeanalizowac może ten opis coś pomoże, w radio z gniazdem 13 pin są inaczej ścieżki jak bez gniazda trzeba dokładnie popatrzeć Radio na stole nie będzie działało bez odpowiedniej konfiguracji. Audio chyba nie trzeba opisywać.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 02 gru 2008, 22:55

jakby Ci to powiedzieć, zrozumiałem, dziękuję, spróbuję :-) dam znać :-)
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Malolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Rurzyca

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Malolat » 03 gru 2008, 13:13

Toper ... koniecznie rob fotki ... przydalaby sie fotorelacja jak ta dot mp3 :)
Lancia Lybra 1.9 JTD 2000r.

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

DVD

Post autor: Pablo55 » 11 gru 2008, 17:22

Witam
"kwiatek" z tego co widzę to wnioskuję, że masz podłączone DVD do Lybry i doskonale znasz się na tym? Może pochwaliłbyś się nam jak tego dokonałeś? Obraz idzie poprzez kabelek din 13pin -> SCART(RGB)? Czego używałeś? Jaka jest jakość dźwięku?(audio podłączone jest prosto do głośników?) Opisz w sposób w miarę zrozumiały dla zwykłych ludzi :D

kwiatek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: kwiatek » 12 gru 2008, 13:01

Witam no niewiem jak najprościej wytłumaczyć opisywałem troche wyżej jest to trudne jak sie czyta ale jak zacznie sie stopniowo robić to póżniej okazuje sie to bardzo proste Audio podłączone jest w miejsce zmieniarki tak jak MP3 na pierwszych stronach ,dźwiek z DVD jest OK natomiast z HDD playera nie bardzo jakieś szumy musiałbym popracować nad dopasowaniem wejsc Chciałbym wam jakoś pomóc mam takie radio jak czas pozwoli to zrobie jakieś fotki z opisem. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Malolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Rurzyca

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Malolat » 12 gru 2008, 13:52

kwiatek zrobisz fotorelacje ... bedziesz wielki :)
Lancia Lybra 1.9 JTD 2000r.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DVD w Lybrze

Post autor: Toper » 13 gru 2008, 1:16

ale tu faktycznie nie bardzo jest do czego foto robić. Wszystko jest rozrysowane schematycznie na clublybra.it
Ja właśnie skończyłem lutowanie swojej przejściówki, ale to nie ma co robić zdjęć, bo co komu po zdjęciu z naćkanymi kablami w Eurozłączu ;-), ledwo wtyczkę domknąłem.
W niedzielę będę miał dostęp do garażu to zobaczę czy zadziała.
Mam nadzieję, że pójdzie mi przełączanie sygnału za pomocą przytrzymania Tripa (tak wyczytałem w którymś włoskim manualu Jackontheneta), a swoją drogą może ktoś zna włoski i przetłumaczyłby początek jego manuala?

Strasznie długo mi się z lutowaniem zeszło, upierdliwe toto... dobrze, że za młodu przesiedziałem godziny nad lutownicą, to teraz łatwiej było sobie przypomnieć ;-)
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”