DVD

Awatar użytkownika
Malolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Rurzyca

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Malolat » 13 gru 2008, 8:20

Toper z ktorego schematu robiles przejsciowke?
Lancia Lybra 1.9 JTD 2000r.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 13 gru 2008, 10:15

"Malolat" pisze:Toper z ktorego schematu robiles przejsciowke?
Jackonheta. Mam wyjście DIN 13 w moim ICS.
Jak nie, to są schematy jak wlutować się bezpośrednio na płytę główną ICS.
Dźwięk wziąłem ze schematu z tego wątku.
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 14 gru 2008, 14:07

"Toper" pisze:
"Malolat" pisze:Toper z ktorego schematu robiles przejsciowke?
Jackonheta. Mam wyjście DIN 13 w moim ICS.
Jak nie, to są schematy jak wlutować się bezpośrednio na płytę główną ICS.
Dźwięk wziąłem ze schematu z tego wątku.
zacząłem montaż. Dźwięk działa, video nie przełącza się za pomocą TRIPA, szukam zdjęcia, która to ścieżka odpowiada za przełączanie sygnału i muszę ją przeciąć.
Dam znać jak postępy.
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 14 gru 2008, 17:18

"kwiatek" pisze:pin 7 wyświetlacza przeciąc ścieżke i ponownie ją połaczyć przez styk przekaźnika, styk zwarty gdy przekaźnik nie jest wysterowany
TO znalazłem, rozciąłem, dolutowałem kabelki, ale poza wyłączeniem wyświetlacza nic nie osiągnąłem :(
"kwiatek" pisze: wyjście synchro na płytę zwarty przy niewysterowanym przekaźniku z synchrem ICS też przecięta ścieżka na styk trzeci podajemy synchro poprzez LM1881 z odtwarzacza
no i wszystko rozumiem, tylko za cholerę nie wiem co mam tutaj przeciąć i gdzie się wpiąć z moją synchronizacją w wyświetlacz :(
Możesz dać jakąś podpowiedź?
Porobiłem zdjęcia, może dasz radę mi wskazać, która to ścieżka?
To jest mój kawałek płyty ICS i chyba gdzieś tam mam zaingerować ze skalpelem i dorzucić synchronizację z zewnątrz...:
http://images42.fotki.com/v1378/photos/ ... cie-th.jpg[/img]
to co rozciąłem i zmostkowałem, to wydawało mi się, że właśnie jest to wejście 7 na LCD, ale przerwanie tej ścieżki zaskutkowało tylko brakiem obrazu na ICS. Mojego dalej nie było, bo nie wiem co jeszcze przełączyć :(
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

kwiatek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: kwiatek » 14 gru 2008, 23:53

http://images32.fotosik.pl/419/b0a72b09e2956fc3m.jpg[/img]

http://images26.fotosik.pl/305/8eb4aa6c6a0b0fd2m.jpg[/img]

jesteś na dobrej drodze to ze wyłączył Ci się wyswietlacz to jest właśnie to tylko podaj sygnał z kolorami RGB bo co ci ma wyświetlić jak brak sygnału RGB wysłałem prymitywny rysunek ale widać o co chodzi powinieneś synchronizacje z pin 19 ero podać przez układ LM 1881 do przekaźnika (snchronizacja z DVD) Powodzenia[/url]

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DVD

Post autor: Toper » 15 gru 2008, 0:17

"kwiatek" pisze:http://images32.fotosik.pl/419/b0a72b09e2956fc3m.jpg[/img]

http://images26.fotosik.pl/305/8eb4aa6c6a0b0fd2m.jpg[/img]

jesteś na dobrej drodze to ze wyłączył Ci się wyswietlacz to jest właśnie to tylko podaj sygnał z kolorami RGB bo co ci ma wyświetlić jak brak sygnału RGB wysłałem prymitywny rysunek ale widać o co chodzi powinieneś synchronizacje z pin 19 ero podać przez układ LM 1881 do przekaźnika (snchronizacja z DVD) Powodzenia[/url]
DZIĘKI!!!!
teraz już wiem o co chodzi. Zajrzałem też do manuala do LCD i tam jest pin4 tego płaskiego kabla, jako wysterowanie NTSC/PAL. Ruszałeś to, czy też masz DVD z wyjściem NTSC?
RGB mam już podane, bo mam 13 pinowe złącze, które działa (sprawdzałem omomierzem przejście aż do złącza wyświetlacza).
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 15 gru 2008, 0:21

kwiatek, dzięki!!!! żaden prymityw, to mi wystarczy :-), do tego zebrałem trochę informacji od pinoserra i smakedonski z Youtube i wiem o co biega.
Jeszcze tylko nie wiem, czy muszę pin 4 sterowanie NTSC/PAL ruszać, czy nie.
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

DVD w Lybrze

Post autor: Pablo55 » 15 gru 2008, 10:50

Czy w każdym typie radia ICS trzeba wykonywać takie operacje i bawić się na płycie głównej w przecinanie ścieżek? Bez tego nie da rady podłączyć DVD?

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DVD w Lybrze

Post autor: Toper » 15 gru 2008, 11:36

"Pablo55" pisze:Czy w każdym typie radia ICS trzeba wykonywać takie operacje i bawić się na płycie głównej w przecinanie ścieżek? Bez tego nie da rady podłączyć DVD?
nie wiem, w tym ze złączem 13 pin, jak dajesz sygnał NTSC to powinno się dać przełączyć przytrzymując klawisz TRIP na 3 sekundy. Ja nie miałem NTSC i nie chciał się przełączyć.
To cięcie i lutowanie jak się ma trochę wprawy nie jest takie straszne.
Z obrazków na clublybra.it wygląda, że prościej może być w wersji z nawigacją, ale w takie się nie wczuwałem.
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Malolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Rurzyca

Re: DVD w Lybrze

Post autor: Malolat » 15 gru 2008, 13:39

"Toper" pisze:To cięcie i lutowanie jak się ma trochę wprawy nie jest takie straszne.


Gorzej jak sie tej wprawy nie ma .... :P
Lancia Lybra 1.9 JTD 2000r.

kwiatek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: kwiatek » 15 gru 2008, 19:48

Witam pin 4 zostaw na swoim miejscu przełącz w DVD na system NTSC, można przełączyć panel na PAL ale! cały system radia jest NTSC i trzeba będzie zastosować pewnie następny przekażnik przy przełączeniu na radio Przełączenie najlepiej zrobić na przełączniku osobno zasilanie poza kluczykiem i przełącznik sterujący przekaźnikiem zaleta włączasz kiedy chcesz i przełączasz obraz z DVD i radia. Można słuchać płyt obserwując komputerek pokładowy dźwięk też przełączasz kiedy chcesz Jeżeli chodzi czy w każdym radiu z ICS trzeba to robić jeżeli jest radio z gniazdem 13pin przystosowanym do NAV to pewnie jest sposób-brak schematu bo jest tam taki scalaczek który odpowiada za przełączenie. ale ten sposób nie jest taki trudny kombinowałem pewnego czasu przystosować przyciski od magnetofonu ale nie mogłem oszukać procesora że kręci się silnik i trochę to wszystko głupiało. w radiu bez gniazda a są takie mozaika ze ścieżkami jest trochę inna ale idzie dojść

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 15 gru 2008, 23:44

"kwiatek" pisze:Witam pin 4 zostaw na swoim miejscu przełącz w DVD na system NTSC, można przełączyć panel na PAL ale! cały system radia jest NTSC i trzeba będzie zastosować pewnie następny przekażnik przy przełączeniu na radio Przełączenie najlepiej zrobić na przełączniku osobno zasilanie poza kluczykiem i przełącznik sterujący przekaźnikiem zaleta włączasz kiedy chcesz i przełączasz obraz z DVD i radia. Można słuchać płyt obserwując komputerek pokładowy dźwięk też przełączasz kiedy chcesz Jeżeli chodzi czy w każdym radiu z ICS trzeba to robić jeżeli jest radio z gniazdem 13pin przystosowanym do NAV to pewnie jest sposób-brak schematu bo jest tam taki scalaczek który odpowiada za przełączenie. ale ten sposób nie jest taki trudny kombinowałem pewnego czasu przystosować przyciski od magnetofonu ale nie mogłem oszukać procesora że kręci się silnik i trochę to wszystko głupiało. w radiu bez gniazda a są takie mozaika ze ścieżkami jest trochę inna ale idzie dojść
dzięki, z tym PALem to jasne, ale pomyślałem, że jak mam wstawiać jeden przekaźnik to mogę i dwa i jednocześnie przełączać synchronizację i NTSC/PAL, no ale mam na oku obudowę multimedialną na dysk z wyjściem SCART PAL/NTSC ARGOS to pewnie nie będzie to konieczne.
Na razie do Nowego Roku temat odpuszczam, bo nie mam kasy na obudowę i czasu na montaż.

myślisz, że z tego DVD wyciągnę sygnał NTSC na złączu Euro? Philips DVDR 3300 tylko do testów potrzebuję, a nie chcę się znowu zdziwić, że nie działa...
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

DVD w Lybrze

Post autor: Pablo55 » 16 gru 2008, 0:24

To wszystko brzmi jakby było bardzo skomplikowane...tak jest? Nie wystarczy przeciąć kilka ścieżek, zmontować i po kłopocie? W takim razie czy byłaby w ogóle możliwość wyjaśnienia co, gdzie i jak przeciąć, zaznaczyć to na zdjęciu i opisać? Powoli tracę nadzieję... :(

Awatar użytkownika
Malolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Rurzyca

DVD

Post autor: Malolat » 16 gru 2008, 8:00

nie nalezy tracic nadziei, nalezy byc cierpliwym :)
Lancia Lybra 1.9 JTD 2000r.

kwiatek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: kwiatek » 16 gru 2008, 8:16

To są dane z twojego DVD a więc możesz używać w systemie NTSC
Odtwarzanie wideo
Odtwarzane płyty : CD-R/CD-RW, DVD+RW, DVD+R, DVD-RW (tryb wideo), DVD-R, DVD-Video, MP3-CD, Video CD/SVCD
Formaty kompresji : MPEG2, MPEG1
System odtwarzania płyt wideo : NTSC, PAL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”