Opony - jakie marki polecacie?

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Flyman » 31 gru 2016, 18:37

Nie wspominając już o 220 zł. :-)

pääkäyttäjä

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: pääkäyttäjä » 31 gru 2016, 18:52

To się rozleci jak moje "pumy" kupione na chińskim bazarze w Brnie :D

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Maniak » 31 gru 2016, 18:53

Tylko, że w tej cenie to stare zje : cenzura : bane używki premium można nabyć. A cena czyni cuda :lol:
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Tomzik » 01 sty 2017, 1:33

I pewno nadal będą bezpieczniejsze dla użytkownika :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Maniak » 01 sty 2017, 1:48

W 2006r. kupiłem chińskie opony ,, sunny,, zima i daj wiarę nie miałem problemu nawet na lodzie czy błocie pośniegowym. To nawet nie chodzi o to że cena nijaka za nowe. Tylko kwestia nowe a stare niewiadomego pochodzenia, jak sezonowane a może nawet ujeżdżane latem.........no nie przekonujesz mnie tym.
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: luka » 01 sty 2017, 9:41

Czyli co roku nowe? :)Jak tak to tak.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: FXX » 01 sty 2017, 14:20

Maniak pisze:Tylko, że w tej cenie to stare zje : cenzura : bane używki premium można nabyć. A cena czyni cuda :lol:
Maniaku, nie wiem jakie portale przeglądasz i skąd bierzesz ceny, ale za cenę niewiele wyższą (w okolicy 1000-1100zł za komplet) można znaleźć bez problemu roczne używki premium, więc nie wiem o jakich starych piszesz :)

W przypadku tych Imperiali na oponeo są też komentarze, że jedną z wad tych opon jest ślizganie się na mokrym oraz słabe hamowanie na mokrym. Zatem nie widzę sensu kupowania opon o których wiadomo, że na mokrym będą słabe i będę musiał z góry zakładać poprawkę na prowadzenie czy hamowanie. Wolałbym kupić 1-2 letnie używane premium za tą samą kasę.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6288
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: vanisch » 01 sty 2017, 20:34

pääkäyttäjä pisze:Chińczyki - producent tych opon, do których należy marka Imperial, robi też zimówki, które aktualnie posiadam (Wanli). Mocno średnio...
Miałem letnie opony Wanli, już kilka lat temu- na suchym było ok, po deszczu- dramat.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: fedos » 03 sty 2017, 2:52

Maniak pisze:Co sądzicie na ich temat? :roll:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/imperia ... #127730146

....png
Znajomy kupił audice i były w niej te opony. Jak się przejechałem to myślałem, że łożysk to w ogóle niema, a właściwości jezdne to był dramat. Strach tym na zakrętach jeździć nawet na suchym. Opony były praktycznie nowe i sprzedał to od razu za grosze, bo się bał na tym żonę wypuścić na drogę.

Awatar użytkownika
wojtek50510
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:03
Imię: wojtek
Lokalizacja: żyrardów

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: wojtek50510 » 06 sty 2017, 9:01

NOKIAN jesli letnie to nokian line, zimowe nokian WR D4 lub WR D3
rewelacyjne opony w przyzwoitej cenie

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Ricardus » 06 sty 2017, 9:12

Miałem na Alfie 156 Crosswagon nowe zimowe Nokiany D4 i tyłka nie rwały. Lepiej się sprawowały Bridgestone blizzak, były cichsze, lepiej też było na mokrym asfalcie i na luźnym śniegu miały mniejszy problem poruszaniem. Na lodzie nie ma żadnego znaczenia jaką oponę mamy.
Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
https://www.facebook.com/riCARdus-Rysza ... 928513374/
Tel.669901601

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: goldixll » 06 sty 2017, 11:07

Jako że dosypało śniegiem i zrobiło się ślizgawo mogę coś więcej powiedzieć o oponach wielosezonowych Vrederstein Quatrac 5 ... generalnie jestem bardzo zadowolony, auto pewnie się prowadzi, trzeba mocno depnąć w hamulec żeby załączyć abs, ruszanie również bez problemu. No i co najważniejsze - opony są ciche : ok2 : Osobiście uważam że dobry wybór : ok2 :

Dokładnie takie
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6288
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: vanisch » 06 sty 2017, 23:31

goldixll pisze:Jako że dosypało śniegiem i zrobiło się ślizgawo mogę coś więcej powiedzieć o oponach wielosezonowych Vrederstein Quatrac 5 ... generalnie jestem bardzo zadowolony, auto pewnie się prowadzi, trzeba mocno depnąć w hamulec żeby załączyć abs, ruszanie również bez problemu. No i co najważniejsze - opony są ciche : ok2 : Osobiście uważam że dobry wybór : ok2 :

Dokładnie takie
Też od 2 miesięcy używamy opon wielosezonowych- Goodyear Vector 4 seasons, spisują się naprawdę dobrze, zobaczymy co będzie dalej ;)
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
BootError
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 08 mar 2014, 7:36
Imię: Tomek
Lokalizacja: WL - Mazowieckie

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: BootError » 22 sty 2017, 0:39

To i ja dodam coś od siebie.
Nie wypowiem się na temat opon wielosezonowych bo nigdy nie byłem na tyle odważny żeby je kupić. Zawsze uważałem, że "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" i od czasów swojego pierwszego auta tj. od 1999 roku zmieniam opony sezonowo. W ciągu tych niespełna 18 lat przerobiłem wiele marek opon i jeśli chodzi o letnie (cały czas szukam ideału) to jestem pozytywnie zaskoczony kupionymi jeszcze przed końcem lata Vredestein Vorti. W porównaniu do Bridgestone Potenza RE050A na których jeździłem przez ostatnie kilka lat (również w poprzednim aucie) są bardziej komfortowe i cichsze. Jeszcze nie wiem jak z trwałością - to dopiero się okaże. O Bridgestonach też nie mogę złego słowa powiedzieć, może poza zbytnią twardością chociaż niektórzy mogą to uznać właśnie za zaletę. Jeżdżę na niskim profilu więc różnicę komfortu czuć na kręgosłupie ;) No i mają większy rant ochronny niż Bridgestony. Jeśli chodzi o zimówki to polecam zdecydowanie Dunlop Winter Sport 4D na których przejeździłem dwie poprzednie zimy i sprzedałem w bardzo dobrym stanie (zmiana felg z 16 na 17"). Aktualnie mam w Delcie Continental Winter TS860 - są świetne (chyba znalazłem swój ideał). Również w pierwszej Fieście miałem Continentale tylko w bieżniku TS800 - miały chyba największy rant ochronny na felgę jaki w życiu widziałem. Też miały bardzo dobrą przyczepność. Fiesta już dawno sprzedana ale została w rodzinie więc mogę powiedzieć, że są naprawdę trwałe. Po 5 zimach mają się naprawdę dobrze (jeździ szwagierka, przebieg 120tyskm współdzielone z letnimi).

Jakich opon nie kupię ponownie? Może zacznę od zimówek: W Grande Punto miałem Pirelki Sottozero 2 z których nie byłem do końca zadowolony. Na pewno lepszą przyczepność miały NOKIANY WRD3 którymi je zastąpiłem ale też były bez szału. Nie kupię też Kleberów Krisalp HP2 - wg mnie słabiutkie. Dostałem je przy zakupie pierwszej Fiesty i od razu odsprzedałem po przejechaniu kilkuset kilometrów. Słaba przyczepność, wyjątkowo głośne. Z kolei w drugiej Fieście dealer nie był tak hojny żeby sprezentować mi opony więc musiałem kupić sam. Wybrałem ze względu na cenę TOYO Snowprox s953. NIESTETY. Też nie trzymają idealnie na śniegu, do tego jedna już wymieniona bo dostała guza na rancie po wjeździe w dziurę w asfalcie wcale nie jakąś super dużą. Bardzo chętnie zmieniłbym je na inne.

To teraz letnie: nie kupię na pewno ponownie UNIROYALI. Stare czasy - jeszcze w Seicento miałem komplet 195/45R14 RAIN SPORT 1. Na prawdę efektownie wyglądały ale jedna po 24 miesiącach rozwarstwiła się (tak jakby bieżnik zaczął odchodzić od reszty). Oddałem na gwarancji - reklamacja uznana ale dostałem tylko rabat na zakup nowej. Do 24 miesięcy wymieniliby oponę na nówkę a później patrzą na stopień zużycia bieżnika i partycypują w kosztach (spóźniłem się ze dwa tygodnie!). Poza tym były bardzo miękkie i wjazd w jakąkolwiek dziurę kończył się guzem na rancie - tak pozbyłem się kolejnych dwóch sztuk.

To tyle. Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję, że może komuś to może się przyda przy wyborze
Były:
Seicento Sporting Abarth (1999)
Grande Punto Sport (2007)

Są:
Fiesta MK7 EcoBoost-Turbo 125KM (2012) <<<link
Delta III MOMO 1,9TT 223KM DPF ON / EGR OFF by Cinek (2013) <<<link
Seicento 1,1MPI (2006)

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: bassooner » 22 sty 2017, 18:38

zamówiłem już sobie dwie letnie szesnastki Hankooki, zobaczymy, klasa A,C, 91 V... 240 zł/szt u miejscowego oponiarza z założeniem itd...
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”