Opony - czy ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Opony - czy ktoś coś wie?

Post autor: sloneczna » 19 kwie 2008, 22:41

Pytam co to za opony a jednocześnie w poniedziałek je dostanę .

Cena szok 179zł za 205/50/17 orginalne chińskie :D
http://www.oponytanio.pl/start.html

http://img208.imageshack.us/img208/6906/oponyxl8.jpg[/img]
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2008, 22:53 przez sloneczna, łącznie zmieniany 1 raz.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Tomzik » 19 kwie 2008, 22:46

Nie bardzo się model opony wyświetla, raczej strona startowa.

Ale jesli to chińszczyzna to mam nadzieję, że nic Ci się nie stanie, ani żadnemu innemu uzytkownikowi dróg.. Już choć koreańce byś mógł sobie sprawić (Hankooki ostatnio w testach dobrze wypadają).. :roll:
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Nat » 19 kwie 2008, 22:50

Ostatnio był temat o opnoach chińskich w tych rozmiarach- poszperaj!
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Sixt

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Sixt » 19 kwie 2008, 22:57

Na bezpieczeństwie raczej nie warto oszczędzać bo to przynosi z reguły z goła odmienny skutek. Ja się o tym przekonałem parę razy i więcej nie zamierzam choć wiadomo - boli kiedy trzeba wydać więcej pieniędzy; na szczęście raz na jakiś czas..

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: sloneczna » 19 kwie 2008, 23:15

Jeżli jest to nowa, to ktoś ją dopuścił do obrotu.

Ważne ,że na dupie mam bardzo dobre .Przkonam się, czy jest wielka różnica (niech ABS popracuje),ach ostatnio nie rozwijam wielkich prędkości ,prowadzę zazwyczaj przepisowo i to raczej nazywam ośczędzaniem na bezpieczęstwie.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2008, 23:30 przez sloneczna, łącznie zmieniany 1 raz.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: wega » 19 kwie 2008, 23:28

"sloneczna" pisze:Jeeżli jest to nowa to ktoś ją dopuścił do obrotu.

Ważne ,że na dupie mam bardzo dobre .Przkonam się, czy jest wielka różnica (niech ABS popracuje),ach ostatnio nie rozwijam wielkich prędkości ,jade zazwyczaj przepisowo i to raczej nazywam oszczędzaniem na bezpieczęstwie.
Ja bym się zbytnio nie przejmował miejscem gdzie te opony wyprodukowano. W dzisiejszych czasach wszystko jest wyprodukowane w "taniej Azji". Jeżeli chodzi o te opony, to nie jest z nimi tak źle. Obecnie jestem na etapie zakupu właśnie 17" i również rozważałem zakup tych oponek. Na stronach internetowych sprzedających opony piszą dość przychylne komentarze na ww. temat.
Na allegro niektórzy sprzedawcy piszą:
"Opony Goodride produkowane są od 1958 roku. Firma produkuje rocznie około 100 mln. opon osobowych, dostawczych, terenowych, ciężarowych, rolniczych i rowerowych. Jej produkty sprzedawane są niemal na całym świecie. Opony Goodride posiadają homologację europejską ECE", więc jest dobrze. Po za tym widziałem je również na zachodnich stronach sprzedających opony.
A po drugie posiadają także gwarancję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piszczyk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 915
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Imię: Rafał
Lokalizacja: opole lubelskie

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Piszczyk » 20 kwie 2008, 1:24

to że opona jest sprzedawana na zachodzie nic nie znaczy
kupiłem kiedyś w niemczech nowe opony WANLI (ChRL) w zakładzie oponiarskim
katastrofa : cenzura : jego mać!!!
(zderzak lampy chłodnica maska w dedrze + klepanie dupy astry)
opona nienadawała się na mokry asfalt
moim zdaniem duże ryzyko...
...niewykonalność jakiegoś zadania jest tymczasowa i spowodowana jedynie złym doborem narzędzi...

jest :
DELTA I 1.6 GTi.e.`1992   w remoncie
AR166 2,5 V6 `2000   holownik
HiLux 3.0d `2007   służbowy
Thesis 3,0V6 `2002   żony
Thema 2,8 PRV   powrót do przeszłości

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: wega » 20 kwie 2008, 9:26

"Piszczyk" pisze:to że opona jest sprzedawana na zachodzie nic nie znaczy
kupiłem kiedyś w niemczech nowe opony WANLI (ChRL) w zakładzie oponiarskim
katastrofa : cenzura : jego mać!!!
(zderzak lampy chłodnica maska w dedrze + klepanie dupy astry)
opona nienadawała się na mokry asfalt
moim zdaniem duże ryzyko...
Myślę, że ważny jest kształt bieżnika w takiej oponie. Niejednokrotnie przypomina bieżnik drogich, markowych opon i według takich kategorii należy dokonać zakupu. Wystarczy poczytać komentarze, bądź też przeznaczenie opony (opisane przez producenta).
Obrazek

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Aras » 20 kwie 2008, 9:36

"wega" pisze:
"Piszczyk" pisze:to że opona jest sprzedawana na zachodzie nic nie znaczy
kupiłem kiedyś w niemczech nowe opony WANLI (ChRL) w zakładzie oponiarskim
katastrofa : cenzura : jego mać!!!
(zderzak lampy chłodnica maska w dedrze + klepanie dupy astry)
opona nienadawała się na mokry asfalt
moim zdaniem duże ryzyko...
Myślę, że ważny jest kształt bieżnika w takiej oponie. Niejednokrotnie przypomina bieżnik drogich, markowych opon i według takich kategorii należy dokonać zakupu. Wystarczy poczytać komentarze, bądź też przeznaczenie opony (opisane przez producenta).
to że bieznik przypomina markowy to tylko jeden ze składników zachęcający do kupna , ale sam kształt to nie wszystko żeby opona była dobra , patrząc na przykładzie mojej siostry i jej "chińskich opon" zakładając że jst demonem prędkości bo po autobanie smiga co najwyżej 130 to własnie te opony przyczyniły sie ze na małym łuku na mokrym asfalcie wyleciała z niego fokusem przy 40 na godzine gdzie normalnie na pirelkach ten sam łuk przejeżdzała spokojnie 60-70 na mokrym . taaa bieznik był ładny taki sportowy ............... a fokus był funkiel nówka bezwypadkowy............:|
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Orsya » 20 kwie 2008, 9:37

Jurek,

jak dla mnie to już lepiej kupić Barumki albo Maloya - cena prawie ta sama a oponka sprawdzona
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: dunin » 20 kwie 2008, 10:00

kształt bieżnika ma akurat znaczenie trzeciorzędne w oponie. najważniejsza jest mieszanka, a potem konstrukcja. i nie jest prawdą, że europejskie i japońskie marki są produkowane w Chinach lub pochodnych. Dunlop, Uniroyal, Pirelli, Michelin - mają fabryki w europie. a co do Goodride'ów.. zobaczymy, zobaczysz, oby było dobrze. życzę szerokiej i prostej drogi

aha, a że na tyle masz dobre gumy a z przodu do ***, to daje tylko jedno - że jak wylecisz z drogi, to w ewentualną przeszkodę uderzysz tak, jak pan Bóg przykazał i konstruktorzy: czołowo. ale nie będziesz miał możliwości uratowania się przed tym.
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Torell007 » 20 kwie 2008, 10:06

heh...Panowie...pirelli produkuje w afryce,indiach, miechelin energy robi ?????? ... dzis to norma ... ja polecam opony Nexen badz Syron :)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: karol1125 » 20 kwie 2008, 10:14

Witam. 2 lata temu miałem opony goodride w kadecie. Również zakupiłem nówki. Musze powiedzieć że spisywały się nadzwyczaj dobrze, były dość ciche i trzymały dobre na mokrym. Często paliłem na nich gumę, więc co do bezpieczeństwa to raczej nie należy się obawiać, nie rozleci się przy normalnym użytkowaniu. A chińskie nie znaczy złe. Wiele firm markowych przeniosła swoje firmy na azjatyckie rynki skąd są eksportowane do europy.
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Aras » 20 kwie 2008, 10:22

"Torell007" pisze:heh...Panowie...pirelli produkuje w afryce,indiach, miechelin energy robi ?????? ... dzis to norma ... ja polecam opony Nexen badz Syron :)
co innego jak jest cos produkowane na terenie Chin czy innego państwa a co innego jak jest to chińska myśl techniczna wg ich norm:)
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Kojak » 20 kwie 2008, 10:44

Panowie a opona 215/55R16 to wejdzie do Kappy, czy już tu potrzebne są jakieś kombinacje, w postaci dystansów czy cuś...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”