Narzędzia

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Narzędzia Tivoly

Post autor: adamM20 » 19 sty 2013, 19:31

Z Tivoly to mam tylko kilka wierteł i ostrzarkę Drill Doctor. Z jednego i drugiego jestem zadowolony. Może trafiłeś jakąś felerną partię albo wręcz podróbę???
.... być może to były jednak podróby chociaż wszędzie było napisane made in france. Właśnie udało mi się "wydłubać" wykrętak wraz ze śrubą przy użyciu "dremelowskiego frezu" a w otworze "siedzi" już szpilka na epoksydzie (dwie godziny roboty). Generalnie ja używam Boscha, "Dremela", Stanley-a, Yato itp a z narzędzi precyzyjnych takich jak gwintowniki staram się kupować te "stare polskie, socjalistyczne" bo były zrobione z dobrej stali narzędziowej i w zasadzie są niezniszczalne.
Pozdrawiam! :D

P.S.
z kluczy płaskich i oczkowych dobre są: schneider+klein

dawidson

Odp: Narzędzia

Post autor: dawidson » 11 lut 2013, 16:07

Kondziu pisze:Ostatnio coraz więcej dłubię przy aucie i zacząłem poważnie myśleć o zakupie jakiegoś dobrago zestawu kluczy (płaskie, oczka i nasadki) na razie bez jakiś specjalnych kluczy tylko takie podstawowe. Kluczami chciałbym trochę pokręcić, żeby były przyzwoitej jakości nie wyrabiały się, gięły i łamały. Jakie firmy polecacie?
Na razie z konieczności zakupiłem płaskie+oczka firmy Dedra a nasadki Proxxon, czy to są dobre firmy?
Od kilku lat używam nasadek firmy Connex i mogę polecić. Mam też trochę narzędzi Proxxona, ale używam ich zbyt krótko abym mógł wyrobić sobie jednoznaczną opinię.

"... I guess it's just the way I'm wired."

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Narzędzia

Post autor: adamM20 » 29 wrz 2015, 21:15

... w ramach dosprzętowiania warsztatu żona kupiła mi (zapłaciła, ja zamówiłem) prasę do wyciskania i wciskania łożysk, silentblock-ów itd. Proste i nieskomplikowane, wręcz prymitywne urządzenie made in PRC ale w miarę dobrym wykonaniu materiałowym (stal konstrukcyjna). Nacisk prasy 12 T co w zupełności wystarcza, osobowe i dostawcze "obsłuży" bez problemów a jelcza czy też "ogórka" nie zamierzam nabywać ani teraz ani w przyszłości. W ramach warsztatowego rozruchu prasa "załatwiła" 4 silentblock-i drążków reakcyjnych poloneza/pf125p, które wycisnęła i wcisnęła bez najmniejszych problemów. : yesyes : : ok2 :
Polecam wszystkim zainteresowanym.
Serdecznie pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Narzędzia

Post autor: topcio » 30 wrz 2015, 11:53

Fajna prasa, ciągle się na takową czaję. Za to kupiłem ostatnio kpl płaskich grzechotek Magnussona z podobno :roll: dożywotnią gwarancją

Obrazek
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Narzędzia

Post autor: Sebastian » 30 wrz 2015, 12:29

Właśnie: grzechotki tego typu wytrzymałe są? Czy to tylko do małych obciążeń, jak już np. śrubę po prostu mocno poluzujesz i tylko dalej odkręcasz? jak to z praktyki wychodzi?
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Narzędzia

Post autor: topcio » 30 wrz 2015, 12:38

Sebastian pisze:Właśnie: grzechotki tego typu wytrzymałe są? Czy to tylko do małych obciążeń, jak już np. śrubę po prostu mocno poluzujesz i tylko dalej odkręcasz? jak to z praktyki wychodzi?
Jeszcze nie używałem, więc z doświadczenia się nie wypowiem ;) , ale dlatego wybrałem Magnussona aby nie martwić się wytrzymałością.
Na potrzebę tej wypowiedzi pobiegłem szybko do garażu i wypróbowałem klucz 17 - na dokręcenie wytrzymał wiszące na nim moje :roll: 73 kg.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Narzędzia

Post autor: Sebastian » 30 wrz 2015, 12:48

:)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Narzędzia

Post autor: Gruby007 » 30 wrz 2015, 19:20

Dziwi mnie, że nie padły takie marki kluczy jak:
Nasadki i grzechotki HONITON - większość warsztatów i serwisów w moim małym mieście ich używa, ja też, w pracy i uważam że są świetne i nie do zajechania!
Oczkowo płaskie - firma COVAL. Akurat tych używam w domu i chwalę je pod niebiosa :D mam jeszcze też S&R i też świetnie się spisują.
Jestem też zwolennikiem firm które już padły czyli YATO i Jonnesway.

Jest jeszcze jedna zapomniana firma którą każdy szanujący się mechanik i majsterkowicz powinien znać.
Mam także kilka w domu i kilka w pracy, kluczy płasko-oczkowych firmy KUŹNIA. Stare jak świat, ale dobre, bo stare i Polskie :D Z tego co wiem można jeszcze chyba nawet kupić klucze KUŹNI, kiedyś widziałem na alledrogo
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Narzędzia

Post autor: topcio » 30 wrz 2015, 19:58

:lol: żeś się nadziwował ...
Pisze tu o narzędziach nowo nabytych a nie posiadanych ;) bo z takowych .
Honitona mam grzechotkę i kpl nasadek - mocna, ma już z 10 lat, ale ... do szału doprowadza mnie obrotowy przełącznik kierunku.
Covala mam przedłużki do nasadek.
Yato też coś mam ... torx - dobre, mimo, że nie cenię tej marki zbyt wysoko.
Neo - lubię, mam pokrętło przegubowe do nasadek i kilka nasadek.
Jonnesway - moim zdaniem przereklamowany, aczkolwiek mam klucz morsea (jest naprawdę dobry), jedną nasadkę - bodajże 36 do przegubów w Kappie i Ribe.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Narzędzia

Post autor: Bichoń » 30 wrz 2015, 23:00

Trafiłem ostatnio na ciekawe rozwiązanie: dwustronna grzechotka. Z jednej strony na 1/2, z drugiej na 3/8. Zamówiłem sobie taką, zobaczymy jak się sprawuje w praktyce.
Obrazek

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Narzędzia

Post autor: s0krates » 30 wrz 2015, 23:15

adamM20 pisze:... w ramach dosprzętowiania warsztatu żona kupiła mi (zapłaciła, ja zamówiłem) prasę do wyciskania i wciskania łożysk, silentblock-ów itd. Proste i nieskomplikowane, wręcz prymitywne urządzenie made in PRC ale w miarę dobrym wykonaniu materiałowym (stal konstrukcyjna). Nacisk prasy 12 T co w zupełności wystarcza, osobowe i dostawcze "obsłuży" bez problemów a jelcza czy też "ogórka" nie zamierzam nabywać ani teraz ani w przyszłości. W ramach warsztatowego rozruchu prasa "załatwiła" 4 silentblock-i drążków reakcyjnych poloneza/pf125p, które wycisnęła i wcisnęła bez najmniejszych problemów. : yesyes : : ok2 :
Polecam wszystkim zainteresowanym.
Serdecznie pozdrawiam.
Też sobie sprawiłem niedawno ten sprzęt. Szybko się zwrócił :). Proste i działa, jedyna niedoróbka to te podkładki bo są za śliskie. Ja zamiast tego używam starych tarcz hamulcowych :).

Co do kluczy - używam proxxona, bo ma cienkie i mocne klucze płaskie, także grzechotki są ekstra - chodzą bardzo lekko i dużo potrafią znieść, a zestawy nasadowe są bardzo dobrze spasowane - troche gorzej z bitami, które łatwo padają.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Narzędzia

Post autor: adamM20 » 29 lis 2015, 13:11

... tym razem od mikołaja-żony dostałem dremela, małe a cieszy :D . Koniec z "chińszczyzną", która po 15 min. blokowała ręce :!: .
Serdecznie pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Narzędzia

Post autor: topcio » 07 sty 2016, 22:21

Mikołaj krąży po wsi :D dziś przyniósł ...

Obrazek


a jeszcze kilka fantów w worku zostało :D .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Narzędzia

Post autor: Bichoń » 07 sty 2016, 22:28

No to niezłego wora musi mieć ten mikołaj.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Narzędzia

Post autor: LUKIThesis » 07 sty 2016, 22:29

To zmodernizowane sanie kolego :roll: :-P ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”