Kamerka w samochodzie

slawko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2017, 14:20

Kamerka w samochodzie

Post autor: slawko » 20 lis 2019, 19:27

Stosujecie w swoich autach kamerki?? Jaki model możecie polecić?? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu urządzenia?

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5036
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: Bichoń » 21 lis 2019, 0:00

Ja jeżdżę z Yanosikiem, on ma opcję nagrywania. Jeżeli masz dobrego smartfona to nie trzeba ci nic więcej, no może poza odpowiednim uchwytem żeby tak zamocować telefon, alby miał odpowiednią "widoczność" na drogę.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: Jam_Belfegor » 21 lis 2019, 9:15

Ja jeżdżę od dwóch lat z Mio C320 i jestem zadowolony. Nie mniej nie wiem czy można ją jeszcze kupić. Najlepiej pooglądaj na YT testy kamerek - jak nagrywają. Zobacz jakie są nagrania przy słabym oświetleniu bo to tak de-fakto odróżnia je od siebie. Oczywiście nagranie co najmniej Full HD. Wystrzegaj się marketówek i chińczyków z Ali czy Allegro tym to nawet jak najedziesz na naczepę od Stara to z nagrania nie będzie wiadomo czy to osobówka czy ciężarówka :lol: Moim zdaniem nie warto też ładować dożo kasy w jakieś drogie modele bo różnica między "zwykłą" kamerką za 250-300zł będzie nie wielka. Ale za to różnica pomiędzy budżetową kamerką za 59,99-99,99zł a właśnie 250-300zł przepaść. Pamiętaj że większość kamerek nie ma pamięci, a slot na kartę microSD, która jest dość droga, więc na sama kartę co najmniej 50zł trza wydać. Pojemność od 32GB i klasa min. CL10. Zwróć też uwagę na uchwyt żeby było można łatwo zdjąć kamerkę. Kamerkę w duże upały i mrozy należny wrzucić do schowka lub w zimie zabrać ze sobą. Ja sobie tak załatwiłem jedną kartę. W duże mrozy w aucie na metalowych elementach kondensacje się wilgoć dla małej elektroniki to zabójstwo. W lecie temperatury za przednią szybą są takie że można ugotować z kolei sprzęt. Kardy SD i dyski SSD nie cierpią wysokich temperatur padają jak muchy. Przerabiałem to w urządzeniach zewnętrznych, które w lecie w upały wypluwały tego typu dyski jak pestki. Trzeba było wracać z powrotem do magnetyków.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2019, 12:29 przez Jam_Belfegor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: Sebastian » 21 lis 2019, 11:36

Ja w obydwóch autach mam Mio. Od wielu lat. W jednej w tym roku musiałem już wymienić baterię (wyszło coś ok. 60 PLN z przesyłkami). Działają nadal, jakość nagrań b. ok (nie pamiętam modeli, ale obydwie z GPS i jedna z fotoradarami, jakość pozwalająca odczytać tablice rejestracyjne w nocy), zupełnie o nich nie pamiętam do momentu gdy mi się coś przed maską nie wydarzy.


jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: FXX » 21 lis 2019, 15:52

Jako, że stosuje również kamerki to dodam nieco od siebie.

1. Telefon z Yanosikiem ew. inną aplikacją

Takie rozwiązanie wg. mnie nie ma żadnej zalety poza brakiem dodatkowych kosztów, ponieważ:
- musisz dokupić odpowiedni, a do tego stabilny uchwyt;
- pamiętać, żeby za każdym razem włączyć aplikację, a telefon podłączyć do ładowarki;
- zaśmiecanie pamięci telefonu;
- jeśli używasz w telefonie w trakcie jazdy nawigacji, BT czy internetu to trzeba się również zaopatrzyć w porządną ładowarkę.

2. Kamerka samochodowa
Rozwiązanie mające znacznie więcej zalet, z zasadniczą jedną wadą - trzeba wydać pieniądze. Jak już przedmówcy wspomnieli, z czym się w zupełności zgadzam, nie kupuj najtańszych sprzętów, a raczej coś za 3-4 stówki, a do tego dobra karta microSD. Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość nagrania w nocy - jeśli w nocy będzie dobrze, to można być niemal pewnym, że w dzień będzie tylko lepiej.
Na Youtubie jest sporo filmików z recenzjami, czy przykładowymi nagraniami, ale zawsze oglądając testy takich kamerek trzeba wziąć pod uwagę, że YT w wielu przypadkach przycina jakość filmików.
Bajery typu GPS, ostrzeganie o fotoradarach to już wg. własnego uznania.

Ja używam kupionej ponad 2 lata temu XBlitz Night, bardzo dobrze nagrywa w nocy, ale niestety, chyba nie jest już dostępna w sprzedaży.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: goldixll » 21 lis 2019, 16:06

Ja ze swojej stronu mogę polecić produkty Xiaomi 70mai. Mały, bez wyświetlacza ( co dla mnie jest zaletą) działa po wi-fi i można nim sterować głosem ( co tak średnio działa IMHO) a jakość nagrań bardzo dobra ( w nocy również) ... do 200 zł nie znalazłem póki co konkurencji. Można jeszcze pokusić się o 70mai pro ( ma wyświetlacz i tryb parkingowy)
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: solarzmr » 21 lis 2019, 22:03

goldixll pisze: 21 lis 2019, 16:06 Ja ze swojej stronu mogę polecić produkty Xiaomi 70mai. Mały, bez wyświetlacza ( co dla mnie jest zaletą) działa po wi-fi i można nim sterować głosem ( co tak średnio działa IMHO) a jakość nagrań bardzo dobra ( w nocy również) ... do 200 zł nie znalazłem póki co konkurencji. Można jeszcze pokusić się o 70mai pro ( ma wyświetlacz i tryb parkingowy)
Mam taką i jest z nią jeden problem, często się nie włącza automatycznie podczas uruchamiania samochodu. Jak zobaczę że się świeci czerwona dioda to ją uruchomię, ale że mam ją umieszczoną tak że lusterko zasłania to często pozostaje wyłączona. Jakość nagrania jest ok, ale przez to jej dziwne działanie do drugiego samochodu na pewno takiej nie kupię

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: goldixll » 21 lis 2019, 22:25

solarzmr pisze: 21 lis 2019, 22:03
goldixll pisze: 21 lis 2019, 16:06 Ja ze swojej stronu mogę polecić produkty Xiaomi 70mai. Mały, bez wyświetlacza ( co dla mnie jest zaletą) działa po wi-fi i można nim sterować głosem ( co tak średnio działa IMHO) a jakość nagrań bardzo dobra ( w nocy również) ... do 200 zł nie znalazłem póki co konkurencji. Można jeszcze pokusić się o 70mai pro ( ma wyświetlacz i tryb parkingowy)
Mam taką i jest z nią jeden problem, często się nie włącza automatycznie podczas uruchamiania samochodu. Jak zobaczę że się świeci czerwona dioda to ją uruchomię, ale że mam ją umieszczoną tak że lusterko zasłania to często pozostaje wyłączona. Jakość nagrania jest ok, ale przez to jej dziwne działanie do drugiego samochodu na pewno takiej nie kupię
czegoś takiego niezaobserwowaniem ... może masz za duży spadek napięcia podczas odpalania i w momencie jak kamera startuje napięcie spada i odczytuje to jako odłączenie zasilania. Spróbuj przed odpaleniem poczekać te 2 sekundy aż zakomunikuje "start recording" i wtedy odpalić : ok2 :
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: FXX » 21 lis 2019, 22:49

Dlatego kamerka powinna mieć opcję opóźniającą start urządzenia - u mnie to jest 10s po podaniu zasilania.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: solarzmr » 21 lis 2019, 23:00

goldixll pisze: 21 lis 2019, 22:25
solarzmr pisze: 21 lis 2019, 22:03
goldixll pisze: 21 lis 2019, 16:06 Ja ze swojej stronu mogę polecić produkty Xiaomi 70mai. Mały, bez wyświetlacza ( co dla mnie jest zaletą) działa po wi-fi i można nim sterować głosem ( co tak średnio działa IMHO) a jakość nagrań bardzo dobra ( w nocy również) ... do 200 zł nie znalazłem póki co konkurencji. Można jeszcze pokusić się o 70mai pro ( ma wyświetlacz i tryb parkingowy)
Mam taką i jest z nią jeden problem, często się nie włącza automatycznie podczas uruchamiania samochodu. Jak zobaczę że się świeci czerwona dioda to ją uruchomię, ale że mam ją umieszczoną tak że lusterko zasłania to często pozostaje wyłączona. Jakość nagrania jest ok, ale przez to jej dziwne działanie do drugiego samochodu na pewno takiej nie kupię
czegoś takiego niezaobserwowaniem ... może masz za duży spadek napięcia podczas odpalania i w momencie jak kamera startuje napięcie spada i odczytuje to jako odłączenie zasilania. Spróbuj przed odpaleniem poczekać te 2 sekundy aż zakomunikuje "start recording" i wtedy odpalić : ok2 :
Nie wiem, ale miałem ten problem w Lybrze i teraz w Alfie jest tak samo. Oba to diesle, więc i tak zawsze odczekuję chwilę przed odpaleniem.
Poza tym w Alfie napięcie idzie już w momencie otwarcia drzwi i wtedy się uruchamia. Czasami uruchamia się normalnie, czasami nie. Może wadliwy egzemplarz i do tego jeszcze gada po chińsku :lol: :lol: :lol:

slawko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2017, 14:20

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: slawko » 15 gru 2019, 18:54

troszkę kamer wymieniliście. Miał ktoś z Was styczność z kamerkami Mikavi?? Ostatnio w pracy kumpel kupował i polecał.
Yanosik spoko aplikacja ale ona na pewno nie ma funkcji parkingowej. A większość lepszych kamerek ma taką a to na pewno przydatna sprawa.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: Jam_Belfegor » 16 gru 2019, 9:19

slawko pisze: 15 gru 2019, 18:54 troszkę kamer wymieniliście. Miał ktoś z Was styczność z kamerkami Mikavi?? Ostatnio w pracy kumpel kupował i polecał.
Yanosik spoko aplikacja ale ona na pewno nie ma funkcji parkingowej. A większość lepszych kamerek ma taką a to na pewno przydatna sprawa.
Na funkcje parkingową raczej się nie napalaj. Musiał by być duży dzwon żeby ją włączyć (i to pomimo regulowanej czułości - u większości można ustawić) drobna stłuczka czy obcierka a takich najwięcej na parkingu nie uruchomi rejestratora.

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: wiesiu » 16 gru 2019, 12:34

Funkcja parkingowa to też nagrywanie małej liczy klatek na sekundę, nie tylko detekcja uderzenia. Warto takich szukać.

Tak samo dobrze jest wiedzieć jak kamery zachowują się pod wpływem temperatury. Przykłady:

https://youtu.be/aredYQSzLgw
https://youtu.be/pEmuZ9boyy8
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: prezesjm » 17 gru 2019, 20:09

Ja polecam Viofo A119 lub dwukanałową A129. Świetna jakość obrazu także w nocy, kondensator zamiast baterii, obsługa wifi, GPS, bardzo dobre tryby parkingowe i masa innych przydatnych rzeczy.

slawko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2017, 14:20

Re: Kamerka w samochodzie

Post autor: slawko » 19 gru 2019, 21:56

kamerka Mikavi w samochodzie się sprawdziła. Jakaś menda wyrywała albo łamała wycieraczki w autach na parkingu. Kamera nagrała wyraźnie jego twarz :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”