Musa 1.3 JTD - słabe ogrzewanie

Gość

Musa 1.3 JTD - słabe ogrzewanie

Post autor: Gość » 22 gru 2009, 20:00

Lancia musa 1,3 jtd 2006
Słabe ogrzewanie po stronie kierowcy i pasazera,wymieniono termostat/orginał/,płyn chłodzący-lipa
Po podłączeniu examinera i diagnostyce aktywnej centralki klimatyzacji/dokładniej praca przesłon i sprawdzeniu na obecność dodatkowej nagrzewnicy,zachodziło podejrzenie
1.Uszczelka pod głowicą
2.Pompa wodna bez wirnika
Uszczelka pod głowicą -wykluczone temperatura w normie 90 i ani drgnie
Ciepło pojawiało sie po przytrzymaniu silnika na kilkadziesiąt sekund na obrotach lecz po kilku chwilach znikało.Po demontażu pompy wirnik pompy wody bez łopatek
lancia musa przebieg 30kkm.

argenta67

Odp: Musa1,3jtd-słabe ogrzewanie

Post autor: argenta67 » 22 gru 2009, 20:09

jan123456 pisze:Lancia musa 1,3 jtd 2006
Słabe ogrzewanie po stronie kierowcy i pasazera,wymieniono termostat/orginał/,płyn chłodzący-lipa
Po podłączeniu examinera i diagnostyce aktywnej centralki klimatyzacji/dokładniej praca przesłon i sprawdzeniu na obecność dodatkowej nagrzewnicy,zachodziło podejrzenie
1.Uszczelka pod głowicą
2.Pompa wodna bez wirnika
Uszczelka pod głowicą -wykluczone temperatura w normie 90 i ani drgnie
Ciepło pojawiało sie po przytrzymaniu silnika na kilkadziesiąt sekund na obrotach lecz po kilku chwilach znikało.Po demontażu pompy wirnik pompy wody bez łopatek
lancia musa przebieg 30kkm.
w Kappie 3.0 24V miałem pompę wody z plastikowym wirnikiem i choć miałem płyn to łopatki tego wirnika po prostu stopiły się i nie maglowały płynu, temp non stop pod 100st a w aucie zimno. Podejrzewam, że łożysko tak się grzało i topiło wirnik, nie hałasowało specjalnie ale dość ciężko chodziło.

Gość

Odp: Musa1,3jtd-słabe ogrzewanie

Post autor: Gość » 22 gru 2009, 20:17

U mnie łopatki sie poprostu rozleciały.Co najdziwniejsze autko z małym przebiegiem i nie takie stare-jednak makaron zaczyna nawet w lancii pierd : cenzura : .Kiedys uważałem ,że lancia to brat fiata ale lepszej jakości a tu lipa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”