Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Andrzej Wieczorek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 18 lis 2010, 14:02
Skype: arma_com
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kożuchów

Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: Andrzej Wieczorek » 07 gru 2010, 16:08

Witam! Problem w tym czy wymienia się olej w tej skrzyni i jaki to jest. A drugie to ,że w zimie (teraz) jak zimny i chcę wrzucić bieg to szarpnięcie (bardzo mocne na zimnym) a nawet zgaszenie silnika. Podobnie podczas jazdy jak nie osiągnie wyższej temperatury (głównie podczas redukcji). Jak odpalę auto rano, to wskoczą obroty na 1200 a za chwilę zaczyna szarpać (nawet kichać), a dodanie gazu nic nie daje. Po odczekaniu (ok. 5 min) można ruszać, bo wcześniej brak mocy i kichanie. Co to może być?
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 21:30 przez Andrzej Wieczorek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Automat w Lanci Musa 1,4 16V

Post autor: Pingvin » 07 gru 2010, 16:11

Witaj Andrzeju. Wypełnij proszę pole z nazwą miejscowości i nieco inaczej formułuj tematy (zgodnie z regulaminem forum powinno to być Musa - 1,4 16v - automatyczna skrzynia). Wszelkie informacje co do wymian płynów powinny znajdować się w instrukcji obsługi auta.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
teqila
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2013, 17:04
Imię: Izabela
Lokalizacja: Warszawa

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: teqila » 23 lut 2013, 17:21

Witam,
Dwa dni temu przywitałam Was jako szczęśliwa posiadaczka Muski ... teraz mi nieco mina zrzedła gdyż...
Podczas hamowania (być może mylna diagnoza) wypada mi bieg (na wyświetlaczu "N") i koniec z jazdą, po kilku odpalaniach oczywiście wciskając hamulec i po jakieś 15 minutach automat zaskakuje.
Z tego co się zorientowałam problem może tkwić w modulatorze podciśnieniowym czy jak to się tam nazywa ... :roll:
Jeśli mieliście z podobnymi objawami do czynienia proszę o pomoc i namiary na lekarza ... :lol:
Aaaa no i ewentualny koszt : beczy :
Pozdrawiam.
Lancia Musa, 1.4, 2005r

Awatar użytkownika
lysholm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: lysholm » 23 lut 2013, 20:13

Masz już chyba skrzynie DFN? To działa podobnie jak selespeed w Alfach. Sama skrzynia nie jest hydrauliczna, tylko "zwykła" z przystawką. Widzę że masz trochę daleko, ale w Poznaniu jest mechanik (ASO Nagórscy), który te skrzynie umie naprawiać. Ale zanim się zmartwisz tą skrzynią, to DOKŁADNIE przeczytaj instrukcję jak ją obsługiwać- to są generalnie skrzynie (jeśli to już DFN) które nie powinny sprawiać problemów.

Awatar użytkownika
lysholm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: lysholm » 23 lut 2013, 20:18

Andrzej Wieczorek pisze:Witam! Problem w tym czy wymienia się olej w tej skrzyni i jaki to jest. A drugie to ,że w zimie (teraz) jak zimny i chcę wrzucić bieg to szarpnięcie (bardzo mocne na zimnym) a nawet zgaszenie silnika. Podobnie podczas jazdy jak nie osiągnie wyższej temperatury (głównie podczas redukcji). Jak odpalę auto rano, to wskoczą obroty na 1200 a za chwilę zaczyna szarpać (nawet kichać), a dodanie gazu nic nie daje. Po odczekaniu (ok. 5 min) można ruszać, bo wcześniej brak mocy i kichanie. Co to może być?
Jako że to 1.4 16V- podjedź do serwisu na czyszczenie przepustnicy.

Awatar użytkownika
teqila
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2013, 17:04
Imię: Izabela
Lokalizacja: Warszawa

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: teqila » 23 lut 2013, 20:20

nie wiem jaką mam skrzynię gdyż za nic nie mogę się tego doczytać w instrukcji ...
Lancia Musa, 1.4, 2005r

Awatar użytkownika
teqila
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2013, 17:04
Imię: Izabela
Lokalizacja: Warszawa

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: teqila » 23 lut 2013, 20:23

"czyszczenie przepustnicy" - zapisałam - dziękuje :D
Lancia Musa, 1.4, 2005r

Rafako

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: Rafako » 23 lut 2013, 20:28

teqila pisze: Jeśli mieliście z podobnymi objawami do czynienia proszę o pomoc i namiary na lekarza ... :lol:
Aaaa no i ewentualny koszt : beczy :
Pozdrawiam.
Jeśli chodzi o "lekarza", broń Boże nie jedź do żadnego z warszawskich fachowców od Lancii :D Napisz PW do użytkownika jakubg, od dawna jeździ Lanciami w automacie, obecnie sam ma Musę, więc może coś pomoże / doradzi.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
teqila
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2013, 17:04
Imię: Izabela
Lokalizacja: Warszawa

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: teqila » 23 lut 2013, 20:54

Dzięki buziak
Lancia Musa, 1.4, 2005r

Awatar użytkownika
lysholm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: lysholm » 23 lut 2013, 21:01

teqila pisze:"czyszczenie przepustnicy" - zapisałam - dziękuje :D
Tequila, czyszczenie przepustnicy to dla kolegi, kolegi Andrzeja, jako lekarstwo na "kaszel" ;) Na skrzynie to nie pomaga. Ale co do skrzyni- dokładnie w instrukcji zobacz kiedy ona powinna wrzucać biegi itd. Bo rozumiem, że jak świeci Ci się N to ruszasz dźwignią w górę (na +) a ona i tak na 1 nie wskakuje?

Awatar użytkownika
teqila
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2013, 17:04
Imię: Izabela
Lokalizacja: Warszawa

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: teqila » 23 lut 2013, 21:07

lysholm pisze:
teqila pisze:"czyszczenie przepustnicy" - zapisałam - dziękuje :D
Tequila, czyszczenie przepustnicy to dla kolegi, kolegi Andrzeja, jako lekarstwo na "kaszel" ;) Na skrzynie to nie pomaga. Ale co do skrzyni- dokładnie w instrukcji zobacz kiedy ona powinna wrzucać biegi itd. Bo rozumiem, że jak świeci Ci się N to ruszasz dźwignią w górę (na +) a ona i tak na 1 nie wskakuje?

Dokładnie tak. Sytuacja się pojawia w trakcie jazdy ... wiec z 3 robi się N i ... kicha ... Po jakimś czasie jest ok. Słychać taki rowny stukot pod maska jakby coś nie mogło zaskoczyc ...
Lancia Musa, 1.4, 2005r

Awatar użytkownika
lysholm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: lysholm » 23 lut 2013, 22:10

A no to ewidentnie Lancia czegoś niestety chcę ;) Gdybyś miała problemy z tą skrzynią, to ewentualnie pamiętaj o tym ASO Nagórscy... Nie wiem na ile to kosztowna naprawa, ale wiem że takie skrzynie już z powodzeniem naprawiali.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: Nat » 23 lut 2013, 22:47

oby to było coś a la problem z tego linka

"Po zmianie softu skrzyni i silnika,kalibracji,odpowietrzeniu-skrzynia chodzi jak marzenie!!"
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
lysholm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: lysholm » 24 lut 2013, 15:37

To fakt, do tych skrzyni wychodziła aktualiza softa, do naszej Ypsilony wgrywaliśmy i była znaczna różnica.

Awatar użytkownika
teqila
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2013, 17:04
Imię: Izabela
Lokalizacja: Warszawa

Re: Musa 1,4 16V - automatyczna skrzynia

Post autor: teqila » 24 lut 2013, 16:52

lysholm pisze:To fakt, do tych skrzyni wychodziła aktualiza softa, do naszej Ypsilony wgrywaliśmy i była znaczna różnica.
Dzięki, oby tylko tyle .. Strasznie podoba mi się to autko, przegląd przeszła bez zastrzeżeń a sprowadzona z Włoch...
Trochę popsuł mi się humor ... ale mam nadzieje ze to chwilowe :D
Lancia Musa, 1.4, 2005r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”