Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 17 gru 2017, 12:38

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Anka
W trybie E jeździ się oszczędniej. Ale mam takie dwa skrzyżowania (w lewo z podporządkowanej wbijanie się na przelotówkę) gdzie muszę się "wtepędy" zebrać a półautomat tego nie ułatwia... Czy jak dojadę do skrzyżowania i przerzucę na chwilę z trybu E na sport (chyba) czyli nie E, a potem znów na E jak już się wygrzebię z tego nieszczęsnego skrzyżowania to bardzo szkodzę tej mojej muzyczce?

Na biegach manualnych tylko spróbowałam raz jechać czy działają, i generalnie chyba nie będę używać tej funkcji bo mi się zapomina ;);p że trzeba przerzucić bieg (błyskawiczne przyzwyczajenie do lepszego)

Jak wsiadłam do starego auta, wcisnęłam hamulec i... oprzytomniałam na szczęście;P ale po to automat kupiony żeby był automat, a ta manualna to na jakieś wykopywanie się ze śniegu ;)

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

po wyłączeniu trybu E te skrzynie po prostu dłużej piłują ( czyt. przerzuca bieg przy wyższych obrotach )

Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Nie szkodzisz.

Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Potwierdzam- nie szkodzi :) Możesz śmiało wyłączać tryb E i zdecydowanie wciskaj pedał gazu, żeby wiedziała że ma nie przeRZucać zbyt szybko biegu na wyższy.

Ostatnio zmieniony 04 sty 2014, 22:11 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Ort.

Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Zgadzam się.

Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Sprawdź sobie na jakimś odcinku wolnej drogi czy to ma znaczenie :)
W sensie:
Gaz w podłogę w trybie Eco - i przy jakich obrotach zmienia biegi.
Gaz w podłogę w trybie "nie-eco" czy tam sport - i przy jakich obrotach zmienia biegi.

Zeby się nie okazało że nic nie trzeba wyłączać bo przy depnięciu i tak i tak kręci ile się da.
(a tego też się spodziewam).

Miałaś już kiedyś automat? bo w automacie sie biegi operując gazem zmienia :)

Imię: Anka
To mój pierwszy automat - niejako "wymuszony" okolicznościami, ale jestem z tego powodu przeszczęśliwa, że automat się u mnie pojawił - w innych okolicznościach nie byłoby o tym mowy...

biegi przerzucane są na wyższych obrotach w trybie sport
Przy E to troszkę ponad dwa tysiące, przy nie-E dooohobrze ponad dwa tysiące, prawie trzy, słychać ten silnik i zbiera się lepiej. Generalnie to Musa mnie uspokoiła... ;) nie da się muzyczki nerwowo i szybko szybko, a jak próbuję po staremu to ona okoniem staje ;) i dobrze, bo tak spokojniej to zaczyna mi bardzo odpowiadać - nie żebym jechała na autostradzie 70 ;p, pojechałam kawałeczek 150 żeby zobaczyć jak wygląda wytłumienie i ogólnie (tylko ciii bo wiemy ze tam tylko 140 można)

no ale jak kiedyś "po staremu" zapodałam to wyglądało to tak: ruszałam z jedynki, błysk 2000 obrotów i to minimalne zwolnienie no to ja gaz do dechy i ten kick down mnie zszokował... lepiej mi wychodzi bez tego E ruszanie na tych dwóch krytycznych skrzyżowaniach

dziękuję ślicznie za odzew!!!

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00