Delta III - spryskiwacze

maze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2012, 15:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III - spryskiwacze

Post autor: maze » 29 lis 2013, 9:23

Panowie,

Kolejny praktyczny problem. Bede wdzieczny za pomoc i sugestie. Chodzi o spryskiwacze tym razem. W czym problem. Spryskiwacz na szybe przednia nie rozprowadza plynu po calej szybie (lub wiekszosci) ale tylko na malej powierzchni z przodu. Nigdy wczesniej sie z tym nie spotkalem a mialem juz wiele samochodow. Czy mozna to jakos ustawic? Obecnie takie nakierowanie strumienia plynu jest malo efektywne.
Druga kwestia to spryskiwacze reflektorow. Zalaczaja sie zawsze nawet gdy chce spryskac tylko szybe i do tego rozpryskuja plyn po calej przedniej masce i nawet bokach samochodu co potem zostawia niepotrzebne slady (zacieki). Czy jest rowniez w tym przypadku mozliwosc wyrgulowania tych spryskiwaczy lub nawet ich calkowitego wylaczenia?
Dzieki z gory.

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: spoker » 29 lis 2013, 14:43

Teraz pytanie czy spryskiwacz nie rozprowadza płynu bo jest częściowo zatkany czy też jest ustawiony za nisko? Jeśli zatkany to ściągnij i przedmuchaj sprężarką albo kup nowy (przedmuchanie daje rezultaty na krótki czas), jeśli za nisko to z lewej strony powinna być regulacja wysokości, wsadzasz malutki śrubokręt i regulujesz.
Jeśli chodzi o spryskiwacze reflektorów to są bez regulacji i nic z tym nie zrobisz, jeśli chodzi o wyłączenie to nie wiem jak w grupie Fiata ale w Citroenie się je wyłączało programowo czyli tutaj w Examinerze, albo po prostu wyciągnij kabelek od silniczka spryskiwaczy reflektorów.
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

maze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2012, 15:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: maze » 29 lis 2013, 20:51

Dzieki.
Pokombinuje z ta wysokoscia spryskiwaczy. Natomiast spryskiwacze od reflektorow najchetniej bym odlaczyl. Zastanawiam sie tylko czy bede umial znalezc odpowiedni kabelek:(

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: spoker » 29 lis 2013, 22:24

maze pisze:Dzieki.
Pokombinuje z ta wysokoscia spryskiwaczy. Natomiast spryskiwacze od reflektorow najchetniej bym odlaczyl. Zastanawiam sie tylko czy bede umial znalezc odpowiedni kabelek:(
Pod zbiornikiem na płyn spryskiwaczy są 2 pompki, jedna wysokie druga niskie ciśnienie, jeśli rozpoznasz która jest która to odlacz kostkę i tyle.
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

maze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2012, 15:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: maze » 01 gru 2013, 18:33

Panowie, udalo mi sie znalezc rowniez inne rozwiazanie, ktore okazala sie najprostsze i bylo tuz pod moim nosem:) Podaje jakby ktos w przyszlosci rowniez mial podobny problem. Otoz, spryskiwacze reflektorow nie dzialaja gdy sa zgaszone swiatla i wtedy tez znacznie silniejszy i bardziej rownomierny strumien idzie na szybe. Nie wpadlem wczesniej na to bo zawsze jezdze z zapalonymi swiatlami:)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: Dudi » 01 gru 2013, 19:22

maze pisze:Otoz, spryskiwacze reflektorow nie dzialaja gdy sa zgaszone swiatla i wtedy tez znacznie silniejszy i bardziej rownomierny strumien idzie na szybe. Nie wpadlem wczesniej na to bo zawsze jezdze z zapalonymi swiatlami:)
No przecież we wszystkich samochodach, z którymi miałem styczność, a takie spryskiwacze miały, jest to tak samo rozwiązane.
Deltą, mając światła do jazdy dziennej, możesz jeździć w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, z wyłączonymi światłami mijania.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: szajbus » 01 gru 2013, 20:47

coś masz uszkodzone ja mam w delcie cały czas auto swiatła ( jeśli nie masz manetki na ustawienia to bida)
i na dziennych spryskuje tylko szybę a w nocy całość jak się da na postojówki to też tylko szybe moczy ale strumień na szybę zawsze jest tak samo silny i jest to mgła a nie strumyczki więc możesz mieć zapchane dysze spryskiwaczy szyby warto psiknąć powietrzem albo podziubać szpilką

42195
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:22
Imię: Janusz
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: 42195 » 15 lis 2014, 9:26

Odgrzebując temat, w MES znalazłem opcje wyłączania/włączania spryskiwaczy reflektorów.
Lancia Delta III 1.9 TwinTurbo, BICOLORE

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: spoker » 15 lis 2014, 17:56

42195 pisze:Odgrzebując temat, w MES znalazłem opcje wyłączania/włączania spryskiwaczy reflektorów.
To jak już napisałeś że znalazłeś taka opcje to może wyjaśnisz co? gdzie? i jak?
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

42195
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:22
Imię: Janusz
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Delta III - spryskiwacze

Post autor: 42195 » 15 lis 2014, 18:47

Nadwozie (BCM) - CAN SETAP/PROXI Aligment Procedure - Regulacje - Spryskiwacz reflektorów
Tylko aby zapisać zmiany trzeba wykonać procedurę PROXI
Osobiście nie sprawdzałem czy to działa.
Lancia Delta III 1.9 TwinTurbo, BICOLORE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”