Delta III - problem z klimatyzacją w opcji FULL AUTO

pawelj18
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 68
Rejestracja: 01 sty 2014, 18:31
Imię: Pablo
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III - problem z klimatyzacją w opcji FULL AUTO

Post autor: pawelj18 » 25 lut 2015, 8:34

Witam,

mam takowy problem z klimatyzacja w swoim deltolocie.

Od jakiegos czasu gdy przelaczam na opcje FULL AUTO to klima wlacza nawiew na nogi, sile nawiewiu ustawia tak na 5 kresek i to wszystko co sie dzieje ....

Z tego co wiem to w trakcie pracy w tym trybie klimatyzacja powinna utrzymywac ustawiona temperature i pracowac, zmieniac sile nawiewu, zmieniach nawiewy pomiedzy nogami, twarza a szyba. Po prostu pracowac automatycznie.

U mnie tak jak napisalem powyzej po wlaczeniu opcji FULL AUTO klima po prostu non stop stoi w miejscu. Wszystkie ustawienia z poczatku nie ulegaja zmienie w trakcie pracy ....

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Delta III - problem z klimatyzacją w opcji FULL AUTO

Post autor: FXX » 25 lut 2015, 16:13

pawelj18 pisze:Od jakiegos czasu gdy przelaczam na opcje FULL AUTO to klima wlacza nawiew na nogi, sile nawiewiu ustawia tak na 5 kresek i to wszystko co sie dzieje ....
A jakiej innej pracy oczekujesz od klimatyzacji przy obecnych warunkach pogodowych?
W takich warunkach jak teraz zasadniczo cały czas powietrze jest ogrzewane przez układ, a w takim wypadku na automat zawsze się będzie ustawiał na nogi ze względu na prawa fizyki. Jeśli nie masz np. czujnika zaparowania przedniej szyby, to na automacie klima tak będzie pracować.

Nie wiem jaka jest w Delcie minimalna temperatura jaką można ustawić (jakaś konkretna czy jak w wielu innych LO), ale ustaw na minimalną i sprawdź co się dzieje, zmienia się działanie nawiewów?
Drugi sposób to ogrzanie czujnika temperatury zewnętrznej w ciepłym garażu do takiej temp., żeby powietrze nie było ogrzewane, a ochładzane przez klimatyzację (czyt. żeby klima myślała, że jest upał). Wtedy praca klimy powinna się zmienić.
pawelj18 pisze:Z tego co wiem to w trakcie pracy w tym trybie klimatyzacja powinna utrzymywac ustawiona temperature i pracowac, zmieniac sile nawiewu, zmieniach nawiewy pomiedzy nogami, twarza a szyba. Po prostu pracowac automatycznie.
Jw. jeśli tylko ogrzewa wnętrze przy obecnych warunkach to zawsze będzie ustawiała nawiew na nogi.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

pawelj18
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 68
Rejestracja: 01 sty 2014, 18:31
Imię: Pablo
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - problem z klimatyzacją w opcji FULL AUTO

Post autor: pawelj18 » 26 lut 2015, 12:16

FXX pisze:
pawelj18 pisze:Od jakiegos czasu gdy przelaczam na opcje FULL AUTO to klima wlacza nawiew na nogi, sile nawiewiu ustawia tak na 5 kresek i to wszystko co sie dzieje ....
A jakiej innej pracy oczekujesz od klimatyzacji przy obecnych warunkach pogodowych?
W takich warunkach jak teraz zasadniczo cały czas powietrze jest ogrzewane przez układ, a w takim wypadku na automat zawsze się będzie ustawiał na nogi ze względu na prawa fizyki. Jeśli nie masz np. czujnika zaparowania przedniej szyby, to na automacie klima tak będzie pracować.

Nie wiem jaka jest w Delcie minimalna temperatura jaką można ustawić (jakaś konkretna czy jak w wielu innych LO), ale ustaw na minimalną i sprawdź co się dzieje, zmienia się działanie nawiewów?
Drugi sposób to ogrzanie czujnika temperatury zewnętrznej w ciepłym garażu do takiej temp., żeby powietrze nie było ogrzewane, a ochładzane przez klimatyzację (czyt. żeby klima myślała, że jest upał). Wtedy praca klimy powinna się zmienić.
pawelj18 pisze:Z tego co wiem to w trakcie pracy w tym trybie klimatyzacja powinna utrzymywac ustawiona temperature i pracowac, zmieniac sile nawiewu, zmieniach nawiewy pomiedzy nogami, twarza a szyba. Po prostu pracowac automatycznie.
Jw. jeśli tylko ogrzewa wnętrze przy obecnych warunkach to zawsze będzie ustawiała nawiew na nogi.

Hej,

dzieki za odpowiedz. Sprobuje pokombinowac tak jak doradzasz.

Temp minimalno to LO ;)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Delta III - problem z klimatyzacją w opcji FULL AUTO

Post autor: FXX » 26 lut 2015, 14:52

To przestaw na LO i zobacz co się będzie działo :)
Ew. pokombinuj tak jak pisałem wyżej. Czujnik zaparowania przedniej szyby masz?
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Michal23
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2014, 18:11
Imię: Michał
Lokalizacja: k/Bełchatowa

Re: Delta III - problem z klimatyzacją w opcji FULL AUTO

Post autor: Michal23 » 30 mar 2015, 23:03

pawelj18 pisze: U mnie tak jak napisalem powyzej po wlaczeniu opcji FULL AUTO klima po prostu non stop stoi w miejscu. Wszystkie ustawienia z poczatku nie ulegaja zmienie w trakcie pracy ....
Co to znaczy? Wentylator pracuje? Grzeje, chłodzi? Jakie temperatury są zadane?

Czujnika zaparowania nie ma w Delcie III. FULL AUTO różni się od AUTO tym, że w tym pierwszym włączona jest sprężarka, w drugim sterowanie temperaturą i rozdziałem powietrza jest automatyczny.
Lancia Delta 1.6Mjet 120KM Selectronic 2010r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”