Delta III - woda w samochodzie

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Delta III - woda w samochodzie

Post autor: Krzys » 19 paź 2016, 14:41

Nie wiem kto projektował to auto ale się nie popisał. Woda która spływa po szybie w drzwiach odprowadzana jest do wnętrza drzwi przez dwie rynienki. Jest z tym mały problem, kiedy samochód stoi przechylony, woda spływa po wewnętrznej stronie i dostaje się przez otwory na spinki do wnętrza auta. Jednym z moich pomysłów na rozwiązanie jest oklejenie wnętrza drzwi matą bitumiczną. Ma ktoś może inne pomysły?
Lancia Lybra Intensa 1,9 JTD + virus Ramzesa

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - woda w samochodzie

Post autor: mateusz07r » 19 paź 2016, 22:10

??

U mnie po mocnym deszczu woda zbiera się w tylnej klapie i wypływa kiedy ją otwieram, ale w drzwiach? Parkuje pod blokiem "jednym kołem na chodniku" (strony na zmiane, zależnie od kierunku przyjadu) i nigdy woda nie dostawała się do wnętrza przez drzwi...
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
OLO656
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2017, 12:57
Imię: OLO
Lokalizacja: Iława

Re: Delta III - woda w samochodzie

Post autor: OLO656 » 01 sty 2018, 16:44

Witam
A u mnie woda zaczęła dość intensywnie zbierać się w bagażniku dokładnie w miejscu wkładu styropianowego (koło zapasowe).
Wody było naprawdę sporo cała prawa strona bardzo mokra (oczywiście żona nie zwracała za bardzo uwagi :| )
Wziąłem się za rozebranie jakoś się udało. Szukałem przecieku widać było że na 100% prawy tylny róg auta. Sprawdzałem uszczelki, wyjąłem lampę i co ... nic woda się pokazuje. Okazało się że woda dostaje się przez kratki montowane w karoserii (takie z gumową luźno wiszącą zasłonką) wszystko wyglądało ok: uszczelka, mocowania a mimo to przeciek. Dojście bardzo słabe więc trzeba było zdjąć zderzak. Wszystko uszczelnione masą która ratuje nie jednemu majsterkowiczowi życie czyli silikon :lol: i po sprawie.
Lancia Delta III 1.6 JTDM MOCCA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”