Delta III - Fotelik samochodowy

Insomnia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Insomnia » 11 gru 2017, 15:49

Witam,

Jakie macie sprawdzone foteliki samochodowe dla niemowlaka ? Kazdy pasuje, czy sa z jakimis markami problemy?

Awatar użytkownika
dawidlewandowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:47
Imię: Dawid
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: dawidlewandowski » 25 sty 2018, 20:11

Ja polecam tylko Maxi Cosi, jedyna wada isofix bardzo niszczy odkształca siedzisko przy skórze + alcantara.
Ja posiadam baze isofix family fix. Ważna sprawa kup nowy, nie masz gwarancji czy używany nie był powypadkowy, bardzo to wpływa na dalsze bezpieczeństwo pociechy.
Lancia Y 1.2 16v 63 KW LX

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: aiu » 25 sty 2018, 20:55

Recaro privia evo , przyjemny w dotyku materiał i się sprawdza , używam bez isofixa tzn mój syn używa .
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

picek87
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 cze 2017, 17:00
Imię: Piotr

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: picek87 » 25 sty 2018, 21:48

Wybierz coś z Recaro bo sprawdzony producent, co prawda jeden z droższych ale jakościowo pierwsza klasa. Ja posiadam również Privia Evo i polecam, a jeżeli martwisz się o siedzenia to ja kupiłem jeszcze ochraniacz siedzenia pod fotelik.
Podtrzymywanie przy życiu wyeksploatowanych elementów a jednoczesne dbanie o czystość kabiny i czystość nadwozia naszych wózków wygląda tak jak by iść na randkę w garniaku Armaniego a pod spodem mieć przetarte gacie, dziurawe skarpety i brudną koszulę...

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: aiu » 26 sty 2018, 8:30

Nie wspominając ogwarancji przy wypadku , recaro wymienia po wypadkowe foteliki na nowe , ja na szczęście nie musiałam ale mój kolega i owszem , nie było problemu z wymianą. Uważam to za duży Plus dla producenta .
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: mikee72 » 26 sty 2018, 13:12

Nawet nie chcę myśleć, co by musiało się stać żeby uszkodził się fotelik dla dziecka : olaboga :
gwarancja wymiany na nowy jest w takiej sytuacji sprawą chyba mało istotną..
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Gooray » 26 sty 2018, 13:54

A czy ktoś szalony próbował z RWF-em w Delcie? :P
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: aiu » 26 sty 2018, 20:40

mikee72 pisze: 26 sty 2018, 13:12 Nawet nie chcę myśleć, co by musiało się stać żeby uszkodził się fotelik dla dziecka : olaboga :
gwarancja wymiany na nowy jest w takiej sytuacji sprawą chyba mało istotną..
Uszkodzeń nie było przynajmniej nie było ich widać , ale nie wiesz jak się zachowa przy kolejnej kozji czy wypadku . Fotelikipo wypadku czy kolej powinno się wymieniać na nowe nie ważne czy są widoczne oszkodzenia czy nie(wiem że nie każdy to robi ale ja bym nie zaryzykował ), a jeśli producent robi to za darmo to nie trzeba dwa razy kupować, dlatego napisałem że jest to fajny bonus ze strony recaro .
Ostatnio zmieniony 27 sty 2018, 7:47 przez aiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: mikee72 » 26 sty 2018, 21:14

aiu, zgodzę się że fajnie coś starego wymienić gratisowo na nowe..
Kwestia jeszcze - po jakim wypadku? Po zgnieceniu, pęknięciu, rozerwaniu fotelika - to nie mam pytań.. Ale po stłuczce, czy nawet dachowaniu - w prawidłowo zamocowanym foteliku nie ma się co uszkodzić.. Fotelik - to tylko plastik, jakieś styropiany, obicie, zaczepy i pasy.. Ma być nieruchomo zamontowany w aucie i posiadać pewnie trzymające wielopunktowe pasy. To oczywiście moje zdanie. Jeżeli ktoś czuje się lepiej wsadzając dziecko w nowy, najlepiej drogi fotelik z bajeranckimi systemami bezpieczeństwa i wierzy, że to daje dziecku większe szanse na wyjście bez szwanku z wypadku - to oczywiście, warto. Mi w zupełności wystarczy dobrze zamontowany markowy fotelik używany teraz (z nowymi pokrowcami) przez czwarte już dziecko: moje, znajomej, kumpla, i znowu moje.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: aiu » 27 sty 2018, 8:01

mikee72 pisze: 26 sty 2018, 21:14 aiu, zgodzę się że fajnie coś starego wymienić gratisowo na nowe..
Kwestia jeszcze - po jakim wypadku? Po zgnieceniu, pęknięciu, rozerwaniu fotelika - to nie mam pytań.. Ale po stłuczce, czy nawet dachowaniu - w prawidłowo zamocowanym foteliku nie ma się co uszkodzić.. Fotelik - to tylko plastik, jakieś styropiany, obicie, zaczepy i pasy.. Ma być nieruchomo zamontowany w aucie i posiadać pewnie trzymające wielopunktowe pasy. To oczywiście moje zdanie. Jeżeli ktoś czuje się lepiej wsadzając dziecko w nowy, najlepiej drogi fotelik z bajeranckimi systemami bezpieczeństwa i wierzy, że to daje dziecku większe szanse na wyjście bez szwanku z wypadku - to oczywiście, warto. Mi w zupełności wystarczy dobrze zamontowany markowy fotelik używany teraz (z nowymi pokrowcami) przez czwarte już dziecko: moje, znajomej, kumpla, i znowu moje.
Możliwe że tak jest, każdy ma swoje zdanie na ten temat. Najważniejsze żeby dziecku się nic nie stało.
Ja polecam Recaro , mój drugi syn jeździł w maxicosi i nie byliśmy zadowoleni z jakości materiału (nie przyjemny w dotyku) recaro uważam że ma lepszy materiał a cenowo wypada bardzo podobnie jak nie tak samo . Ale tak jak wcześniej napisałem to tylko moja opinia .
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Dorian » 27 sty 2018, 10:11

Gooray pisze: 26 sty 2018, 13:54 A czy ktoś szalony próbował z RWF-em w Delcie? :P
Ja mam od wczoraj rwf. Zobaczymy jak to będzie się spisywać

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Gooray » 28 sty 2018, 23:54

I jak z miejscem? Jest za fotelem pasażera?
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Dorian » 29 sty 2018, 14:36

Z przodu osoba o wymiarach 193cm jedzie wygodnie. Ja fotelik wstawilem za pasażera ale z tego co widzę to i za mną by się zmieścił. Zrobię zdjęcie w wolnej chwili

picek87
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 cze 2017, 17:00
Imię: Piotr

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: picek87 » 29 sty 2018, 21:37

Kolego Dorian gdybyś mógł wrzucić zdjęcie z fotelikem i przesuniętą kanapą to będę mega wdzięczny bo jestem na etapie kupna Delty i chciałbym zobaczyć jak wygląda z tyłu kanapa z zamontowanym fotelikiem.
Z góry dzięki ;)
Podtrzymywanie przy życiu wyeksploatowanych elementów a jednoczesne dbanie o czystość kabiny i czystość nadwozia naszych wózków wygląda tak jak by iść na randkę w garniaku Armaniego a pod spodem mieć przetarte gacie, dziurawe skarpety i brudną koszulę...

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Dorian » 30 sty 2018, 9:08

Ja m ma ten fotelik co w linku
https://dino.sklep.pl/nowy/fotelik-obro ... D_BwE#grey

Siedzenie pasażera do maksymalnego cofnięcia brakuje 2 zęby ale z zamontowanym tak fotelikiem ja na tym miejscu siedzę wygodnie A mam 195cm i 130 kg wagi
Niżej zdjęcia ustawienie tylnej kanapy i przedniego fotela pozwalają na swobodny obrót fotelika 360 stopni
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”