Lancia Delta III 1.9 MultiJet 190 KM wpadł pedał sprzęgła nagle bez objawów i utrudnień we wrzucaniu biegów

J@nek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 23 maja 2013, 10:22
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lancia Delta III 1.9 MultiJet 190 KM wpadł pedał sprzęgła nagle bez objawów i utrudnień we wrzucaniu biegów

Post autor: J@nek » 23 sie 2022, 1:14

Witam nagle bez żadnych wcześniejszych domagań wpadł w podłogę pedał sprzęgła. Leciuteńko bez żadnych oporów. Żadnych kłopotów ze zmiana biegów nigdy nie było wchodziły idealnie jak zawsze a przejechane 199 tys. Płyn hamulcowy ile było tyle jest bez ubytków i wycieków pod samochodem. Co może być przyczyną wpadnięcia pedału w podłogę?.

Proszę o odpowiedź osoby które miały taki objaw i go usunęły. Nie chodzi mi o odpowiedzi typu może to to albo tamto.

Proszę też o pomoc w dobraniu wyprzęglika w serwisie twierdzą że nie mogą dostać chodzi o numery części.
Na Allegro przy jednym wysprzęgliku wymieniony 2.0 i 1.9 przy innym tylko 2.0 nie rozumiem jak jeden wysprzęglik może pasować do obu silników, a inny pasuje do 2.0 a nie pasuje do 1.9.
Janek
-------------------------------------------------
Lancia Delta III 1.9 M-JET bi-turbo TwinTurbo diesel 190KM

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Lancia Delta III 1.9 MultiJet 190 KM wpadł pedał sprzęgła nagle bez objawów i utrudnień we wrzucaniu biegów

Post autor: Tomzik » 27 sie 2022, 23:08

Miałem taką przygodę i padł wysprzęglik właśnie. Przy okazji płyn rozlał się na tarczę, więc do wymiany kpl sprzęgło i za jedną robotą dwumasik.

U mnie stało się to przy 108 tysiącach km...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

J@nek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 23 maja 2013, 10:22
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lancia Delta III 1.9 MultiJet 190 KM wpadł pedał sprzęgła nagle bez objawów i utrudnień we wrzucaniu biegów

Post autor: J@nek » 01 wrz 2022, 13:22

Dziękuję z odpowiedź u mnie okazało się to samo. Najpierw stwierdzili, że nie ma wycieku więc wymienili pompę. Nie pomogło, a po montażu pompy pojawił się wyciek to wymienili wyprzęglik i jest OK.
Też mnie namawiali na wymianę sprzęgła i dwumasy jak już się skrzynię wyciąga ale ja jestem zdania że trzeba wymieniać wtedy jak nawali. Po wyciągnięciu nagrali filmik że sprzęgło całkiem dobrze wygląda jak na taki przebieg 199 tys. a dwumasa się rusza trochę ale nie wiem czy może się ruszać czy nie. W każdym bądź razie po wymianie miałem zaraz dłuższa trasę 1200 km i wszystko jak na razie OK.
Janek
-------------------------------------------------
Lancia Delta III 1.9 M-JET bi-turbo TwinTurbo diesel 190KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”