Delta III 1.4 T-Jet - wymiana przewodu wodnego/uszczelki blok silnika

speede
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2016, 22:32
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Podlasie

Delta III 1.4 T-Jet - wymiana przewodu wodnego/uszczelki blok silnika

Post autor: speede » 22 lut 2017, 22:43

Witam, zauważyłem wyciek z przewodu wodnego nr 4 z uszczelka nr 5 co idzie do korpusu silnika na przeciw pompy wody. Wydaje mi się ze to ta uszczelka puszcza i pomału się sączy bo zlokalizowałem tam wyciek. Teraz mam pytanie jak tu się dostać aby odkręcić króciec i wymienić uszczelkę: zasłania turbo, tłumik itp. Czy ktoś wymieniał tą uszczelkę? Dzieki za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

speede
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2016, 22:32
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Podlasie

Re: Delta III 1.4 T-Jet - wymiana przewodu wodnego/uszczelki blok silnika

Post autor: speede » 01 mar 2017, 23:13

Czy ktoś pomoże ? Demontaż turbiny oraz tłumika przy wymianie uszczelnienia - jakie kolejności i co należy kupić przy demontażu turbiny

matfiej
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 155
Rejestracja: 27 wrz 2012, 18:51
Imię: Maciek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Delta III 1.4 T-Jet - wymiana przewodu wodnego/uszczelki blok silnika

Post autor: matfiej » 02 mar 2017, 14:06

speede pisze: 01 mar 2017, 23:13 Czy ktoś pomoże ? Demontaż turbiny oraz tłumika przy wymianie uszczelnienia - jakie kolejności i co należy kupić przy demontażu turbiny
U mnie w zeszłym roku było to robione bo cały czas było mokro w okolicach pompy wody. Naprawa była przeprowadzona w ASO i wymieniono całą to rurę ponieważ mieli już przypadki, że wymiana samego uszczelniacza nie była skuteczna (lub tylko na chwile). kosztowało mnie to jakieś 800zł, od tego czasu suchutko.
Delta T-jet
Punto Starjet
Doblo Multijet
500L Trekking T-jet

speede
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2016, 22:32
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Podlasie

Re: Delta III 1.4 T-Jet - wymiana przewodu wodnego/uszczelki blok silnika

Post autor: speede » 02 mar 2017, 22:56

Rozumiem, dzięki za poradę, hmm mam to samo już dokładnie zlokalizowałem i nie wiem jak tam się dostać, może ktoś wymieniał to samemu? Moim zdaniem trzeba demontować turbo i chyba tłumik.... może jakieś porady dotyczące demontażu oraz co należy kupić bo wiadomo z turbo, tłumik to i jakieś uszczelki trzeba będzie wymienić. Będę chciał samemu to zrobić bo jednak 800 zl to trochę dużo za wymianę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”