Uderzenia rozrządu podczas odpalania

Bartnadia
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 92
Rejestracja: 15 gru 2009, 19:14
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Uderzenia rozrządu podczas odpalania

Post autor: Bartnadia » 25 cze 2018, 11:56

Od kilku dni mam takie obiawy w silniu lancia delta 1,9 tt podczas odpalania mam walniecie na rozrzadzie wymieniany był w zeszłaym roku i zrobione 45 tyś,zaznaczam że silnik i rozrząd pracuje cicho jak na diesla i myślałem na początku że to jest poducha ale jest w stanie idealnym, czy ktoś już się spodkał z takimi objawami i pomysły co to może być.

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Re: Uderzenia rozrządu podczas odpalania

Post autor: ceva » 25 cze 2018, 13:12

Jak rozumieć pojęcie "walnięcie na rozrządzie"? Jak jesteś w stanie tak precyzyjnie umiejscowić ten odgłos? A jakim dźwiękiem jest to walnięcie? Metaliczny, głuchy itp?
A może to po prostu dwumasa mówi pa pa?
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

Bartnadia
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 92
Rejestracja: 15 gru 2009, 19:14
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Re: Uderzenia rozrządu podczas odpalania

Post autor: Bartnadia » 25 cze 2018, 13:54

jest to pukniecie daje takie same odgłosy jak by była walnieta poducha,ale juz odwiedziłem 2 znajomych mechaników. Pierwszy stwierdził ze to może być w rozrzadzie ale trzeba to rozebrać a drugi że to napinacz paska alternatora pada i daje takie dzwieki. Dwumasa raczej odpada bo to sie dzieje tylko przy rozruchu a dwumasa daje troche inne dzwieki.

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Re: Uderzenia rozrządu podczas odpalania

Post autor: ceva » 25 cze 2018, 15:13

Jeżeli bym usłyszał diagnozę, że to hałasuje rozrząd, cokolwiek to znaczy, to mechanik by już grzebał w silniku. Hałas z rozrządu nie kojarzy się z niczym dobrym, a wręcz przeciwnie. Nie znam konstrukcji silnika 1,9 więc się nie wypowiem co tam może się dziać.
Napinacz paska alternatora? Hmmm, jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak on mógłby generować stuknięcie, przecież tam jest co najwyżej prosty mechaniczny napinacz i ułożyskowana rolka. Aż takie szarpnięcie chyba przy rozruchu nie występuje żeby pokonać nawet lekko zmęczoną sprężynę napinacza i wywołać stuk napinacza w skrajnej pozycji.
Koło pasowe na wale z wkładką elastyczną? A może to ono, chociaż stukać to ono nie powinno, chyba że się rozwarstwiło w tak oryginalny sposób że jednak.
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

Bartnadia
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 92
Rejestracja: 15 gru 2009, 19:14
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Re: Uderzenia rozrządu podczas odpalania

Post autor: Bartnadia » 25 cze 2018, 15:24

zaznaczam ze to stukniecie jest tylo podczas startu silnika a podczas pracy i gaszenia silnika nic takiego ne wystepuje nawet podczas dodawania gazu. Dowiem sie w czwartek jestem juz umowiony i zobaczymy co to jest.A jezeli to rozrząd to przy starcie by dawał takie objawy jak uszkodzona poduszka.

Bartnadia
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 92
Rejestracja: 15 gru 2009, 19:14
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Re: Uderzenia rozrządu podczas odpalania

Post autor: Bartnadia » 28 cze 2018, 13:30

takie odgłosy dziwne dawał napinacz paska alternatora dziwna sprawa ale jednak. Sprawdzilismy z mechanorem ściagajac pasek i nie było już takich odgłosów.Wieczorkeim jade wymienić.

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Re: Uderzenia rozrządu podczas odpalania

Post autor: ceva » 28 cze 2018, 14:55

A jednak napinacz, cóż człowiek uczy się całe życie...
Najważniejsze, że usterka zdiagnozowana i problem będzie rozwiązany.
: ok2 :
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”