Delta III 1.8 di turbo jet - problemy po dłuższym postoju

Awatar użytkownika
dawidlewandowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:47
Imię: Dawid
Lokalizacja: Warszawa

Delta III 1.8 di turbo jet - problemy po dłuższym postoju

Post autor: dawidlewandowski » 07 sie 2018, 21:00

Witam wszystkich,
dzisiaj odpaliłem auto po długim postoju z odłączonym akumulatorem i są problemy.
-Elektromagnes zwalniający blokadę skrzyni automatycznej nie działa, muszę przerzucać biegi używając awaryjnej zapadki pod skrzynią biegów.
-Pali się kontrolka skrzyni wraz z adnotacją skontroluj skrzynie pewnie sygnalizuje powyższy problem bo skrzynia chodzi ok, nie sprawia problemów olej wymieniany dynamicznie co 50k km.
- wraz z powyższymi usterkami przestała działać klimatyzacja oraz czujniki cofania (fabryczne)

Czy możliwe że jeden przekaźnik lub bezpiecznik odpowiada za klimę czujniki cofania oraz blokadę skrzyni?
Ostatnio zmieniony 07 sie 2018, 21:26 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytuł niezgodny z regulaminem
Lancia Y 1.2 16v 63 KW LX

Awatar użytkownika
dawidlewandowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:47
Imię: Dawid
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.8 di turbo jet - problemy po dłuższym postoju

Post autor: dawidlewandowski » 08 sie 2018, 22:05

Temat do zamknięcia, samochód ma dołożone czujniki parkowania na przód (oryginał firmy valeo, nie z allegro tylko z intercars) mimo to powodują zakłócenia.
Doszedłem do tego sprawdzając wszystkie możliwe bezpieczniki w tym aucie, gdy wyjąłem bezpiecznik od czujników i włączyłem auto wszystkie problemy ustały.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad dołożeniem czujników na przód to na moim przykładzie nie polecam. Mimo, że kupiłem jeden z droższych markowych zestawów chcąc uniknąć problemów.
Lancia Y 1.2 16v 63 KW LX

cypriot
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2016, 21:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Delta III 1.8 di turbo jet - problemy po dłuższym postoju

Post autor: cypriot » 09 sie 2018, 14:48

To u mnie działają dobrze na przedzie, choć uruchamiam je przyciskiem (ukrytym w tym małym schowku po lewej). To znaczy nie powodują zakłóceń innego sprzętu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”