lancia delta III 1.4 t jet 120 km dziwne spalanie ?

Serioussam
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 05 maja 2015, 12:14
Lokalizacja: Wypełnij to pole

lancia delta III 1.4 t jet 120 km dziwne spalanie ?

Post autor: Serioussam » 26 paź 2018, 22:59

Witam wszystkich, wjeżdżam z tematem dotyczącym dziwnego spalania w mojej Delcie. Ostatnimi czasy zaobserwowałem że spalanie jest za duże, na wyświetlaczu spalania chwilowego a mianowicie w momencie toczenia się auta na 1 biegu lub 2 auto pokazuje spalanie na poziomie 11, 15 litrów oraz w momencie puszczenia auta na luz z wciśniętym np sprzęgłem spalanie wzrasta do maksimum 25 l wiem że nie powinno się jeździć na luzie ale chyba to nie jest normalne ? no chyba że jest ! a mi coś umknęło. Auto tankowane jest benzyną 98,
a podczas jazdy np z prędkością ok 95 km/h jazda na 5 biegu spalanie jest na normalnym poziomie ok 6 l , ale niestety muszę bardzo ale to bardzo delikatnie nim operować, jazda na biegu np z górki pokazuje wtedy normalnie stałe 2 l . Wymiana oleju i filtrów zbliża się niebawem czyli tak co ok 15 tyś to robię. Szanowni koledzy czy ja jestem jakiś przewrażliwiony czy ten typ tak ma czy ja może nie umiem jeździć ! że już tak powiem! albo rzeczywiście się coś
pie : cenzura : li , ale wydaje mi się że nie było tak wcześniej.

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: lancia delta III 1.4 t jet 120 km dziwne spalanie ?

Post autor: mikee72 » 27 paź 2018, 0:27

Auto na 1 czy 2 biegu jedzie bardzo wolno, więc nawet toczenie się bez gazu daje bardzo wysokie spalanie na 100km.
Dla niskiego spalania optymalnie jest jechać ok. 80km na najwyższym biegu. Jazda wolniej czy szybciej oznacza większe spalanie.
Wskazania komputera są przydatne, ale trzeba je rozumieć.
Pomiar na 100km przy jeździe 'na luzie' to absurd - powinno być w tym momencie wskazanie spalania na godzinę pracy silnika.

Pytasz, czy jesteś przewrażliwiony.. specjalistą to ja nie jestem,
ale powiem Ci, że tak - jesteś z całą pewnością!
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

slider2002
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 09 mar 2019, 11:41
Imię: Przemek

Re: lancia delta III 1.4 t jet 120 km dziwne spalanie ?

Post autor: slider2002 » 17 mar 2019, 9:33

Pewnie pokazuje km/l a nie l/100km. Da się to przestawić w menu zegarów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”