Delta III - wymiana uszczelki tłoczka - przedni zacisk

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Delta III - wymiana uszczelki tłoczka - przedni zacisk

Post autor: Valdi » 14 lis 2013, 13:36

Jak miałem zdjęty zacisk hamulcowy to stwierdziłem,że uszczelka na tłoczku jest dziurawa i wpada tam woda i cały inny syf.Postanowiłem wymienić.I tu zdziwienie mnie spotkało.W serwisie reperaturki zacisku kupić nie można.Najmniejszy detal,to cały zacisk.Tak samo z podróbkami-brak danych i dostępu do takiej części.Nikt nie produkuje tej uszczelki czy całej reperaturki tłoczka do mojego modelu z silnikiem diesla 1600cm 120KM.Zmierzyłem jednak średnicę tłoczka i ta jest dość typowa tz 54mm.Uszczelka jednak po stronie zewnętrznej jest usztywniona metalowym pierścieniem i jest wbijana,a nie jak większość nakładana bez usztywnienia.Dzięki jednak uprzejmości znajomego właściciela sklepu udało mi sie ustalić,że sama uszczelka będzie pasowała z Forda - wiele modeli.Producentem reperaturki jest Autofren i posiada symbol D4259.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Delta III - wymiana uszczelki tłoczka - przedni zacisk

Post autor: OKOwiec » 14 lis 2013, 17:48

Właśnie kupiłem Delte i niedługo będę tam zaglądał więc jak coś wyjdzie to mam informację co robić...
Takie info jest na tym forum bardzo potrzebne bo z racji wieku tego modelu ciężko o cokolwiek na temat jej samodzielnej naprawy...

Paweł_Jumper
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2014, 10:13
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - wymiana uszczelki tłoczka - przedni zacisk

Post autor: Paweł_Jumper » 17 lut 2014, 10:43

Miałem ten sam problem... i kupiłem tego AUTOFRENA w Inter Casrie (ok 50 zł zestawik) i sporo już przejechałem i pod gume nic nie wchodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”