Delta III - "choinka" na desce

Frogger
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 03 lut 2014, 20:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Delta III - "choinka" na desce

Post autor: Frogger » 24 mar 2014, 13:26

Witam
Wczoraj po uruchomieniu samochodu na desce ukazała sie choinka, podobny objaw co u kolegi Rob_W, z tym że wspomaganie pracuje normalnie, zegary (prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik poziomu paliwa, temperatury) nie pracują, na komputerze po kolei pokazują sie ikonki ostrzeżenia, na radiu komunikat "ERROR CODE", mimo włączonych świateł oraz kierunkowskazów na desce brak informacji, silnik pracuje normalnie, za trzecim razem uruchomiony samochód powraca do normalności, czyżby jakiś czujnik szalał, a może immobilizer?
pozdr

Awatar użytkownika
BootError
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 08 mar 2014, 7:36
Imię: Tomek
Lokalizacja: WL - Mazowieckie

Re: Delta III - "choinka" na desce

Post autor: BootError » 24 mar 2014, 21:06

Podejrzewałbym słaby akumulator (ewentualnie za mały). Podobne objawy były w Grande Punto - Fiat z oszczędności montował na pierwszy montaż za małe akumulatory do multijetów. Nie pamiętam dokładnie ale ja miałem chyba 360A i zdarzało się, że jeszcze w pierwszym roku użytkowania wywalało mi jakieś błędy typu "ESP nie do użycia" "ABS nie do użycia" itp. Po zgaszeniu motoru i ponownym uruchomieniu było już OK. Niekiedy zimą podczas rozruchu przy mocno ujemnych temperaturach potrafił krzyknąć, że "temperatura silnika za wysoka! Wyłącz silnik!" :lol: Po prostu miał za mało prądu i odłączał najmniej potrzebne czujniki. Po zmianie aku na 600A problemy zniknęły raz na zawsze. Może u Ciebie jest ta sama przyczyna?
Były:
Seicento Sporting Abarth (1999)
Grande Punto Sport (2007)

Są:
Fiesta MK7 EcoBoost-Turbo 125KM (2012) <<<link
Delta III MOMO 1,9TT 223KM DPF ON / EGR OFF by Cinek (2013) <<<link
Seicento 1,1MPI (2006)

Rob_W
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 16 sty 2014, 23:08
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - "choinka" na desce

Post autor: Rob_W » 27 mar 2014, 0:35

Raportowanie błędów ESP w przypadku słabego akumulatora to swego rodzaju normalka - przerabiałem temat w poprzednim aucie.
Ale jeżeli nie działają kontrolki, to nie łączy coś co ma cokolwiek wspólnego z układem napędowym - podłącz najlepiej pod komputer. I od razu dobra rada - jeżeli nie będzie widać jakiegokolwiek modułu, to niech sprawdzą najpierw połączenia w kostce zasilającej zamiast sprawdzać wszystko wokół lub co gorsza próbując ją wymienić.... :)
X-Type 3.0 AWD '05 High -> Delta III 2.0 JTD

Frogger
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 03 lut 2014, 20:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Delta III - "choinka" na desce

Post autor: Frogger » 27 mar 2014, 8:33

Na razie wszystko jest ok, może był to "jednorazowy strzał" na zasadzie złośliwości rzeczy martwych, jak znowu się pojawi wtedy uderzę do serwisu i jakby co to dam znać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”