Delta III - brak sygnalizacji niezapiętych pasów

42195
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:22
Imię: Janusz
Lokalizacja: mazowieckie

Delta III - brak sygnalizacji niezapiętych pasów

Post autor: 42195 » 12 lis 2014, 18:08

Witam, jako nowy użytkownik Lancii Delty chcę się przywitać.
Przy okazji mam kilka dwa pytania :D
1. Jak włączyć z poziomu samochodu sygnał akustyczny niezapiętych pasów (kontrolka się świeci, ale brak sygnału)? Przed odłączeniem akumulatora dźwięk był. W opcjach samochodu nie znalazłem pozycji dotyczących sygnalizacji pasów bezpieczeństwa, w instrukcji jest notatka, że opcja włączenia sygnalizacji pojawia się dopiero po wyłączeniu sygnalizacji przez ASO.
2. Drugie pytanie dotyczy asystenta pasa ruchu, system działa, czuć na kierownicy działanie systemu, ale brak sygnalizacji akustycznej, chyba też powinna być?
Z tego wynika, że chyba mam nieaktywny albo wyciszony sygnał akustyczny ostrzeżeń.
Proszę o podpowiedz ja to włączyć.

Lancia Delta 1,9 TwinTurbo z InstantNavi
Lancia Delta III 1.9 TwinTurbo, BICOLORE

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Re: Delta III - brak sygnalizacji niezapiętych pasów

Post autor: jenks » 13 lis 2014, 9:06

Witam,musisz podłączyć auto do kompa i za pomocą programu FES włączysz sygnalizację akustyczną.O ile dobrze pamiętam musisz wejść w ustawienia body computer lub nadwozie bmc.
pozd
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, 17:27 przez jenks, łącznie zmieniany 1 raz.

42195
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:22
Imię: Janusz
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Delta III - brak sygnalizacji niezapiętych pasów

Post autor: 42195 » 13 lis 2014, 17:14

Ok dzięki, jutro sprawdzę i dam znać czy się udało.
Lancia Delta III 1.9 TwinTurbo, BICOLORE

42195
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:22
Imię: Janusz
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Delta III - brak sygnalizacji niezapiętych pasów

Post autor: 42195 » 15 lis 2014, 15:35

Niestety nie udało mi się włączyć sygnalizacji akustycznej pasów, sprawdziłem w MES i niby sygnalizacja pasów jest aktywna. Mało tego zauważyłem, że nie mam żadnych dźwięków ostrzegawczych jak np. otwartych drzwi w czasie jazdy (komunikat ostrzegawczy jest na wyświetlaczu) a dźwięku brak. Nie mogę znaleźć opcji włączenia dźwięków ostrzegawczych ani w menu samochodu ani też w MES.
Zauważyłem też problem z zamykaniem szyb, tzn żeby zamknąć szyby do końca muszę cały czas trzymać przycisk, naciśnięcie dłuższe nic nie daje, gdy tylko zwolnię przycisk szyba nie zamyka się. z otwieraniem wszystko jest w porządku. Nie działa też otwieranie szyb z pilota. Przed odłączeniem akumulatora wszystko działało jak należy. Proszę o pomoc.
Lancia Delta III 1.9 TwinTurbo, BICOLORE

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Re: Delta III - brak sygnalizacji niezapiętych pasów

Post autor: jenks » 15 lis 2014, 16:06

Witam,szyby po odjęciu napięcia musisz zaprogramować.Otwierasz szybę cały czas trzymając przycisk,gdy szyba zejdzie do końca trzymasz nadal przycisk przez ok 3sek,następnie zamykasz szybę cały czas trzymając przycisk i po zamknięciu też trzymasz ok 3 sec.Podobnie postępujesz z pozostałymi szybami. : ok2 : Co do akustyki sygnałów może jest uszkodzony głośnik lub coś nie łączy.
pozd

42195
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:22
Imię: Janusz
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Delta III - brak sygnalizacji niezapiętych pasów

Post autor: 42195 » 15 lis 2014, 16:35

jenks pisze:Witam,szyby po odjęciu napięcia musisz zaprogramować.Otwierasz szybę cały czas trzymając przycisk,gdy szyba zejdzie do końca trzymasz nadal przycisk przez ok 3sek,następnie zamykasz szybę cały czas trzymając przycisk i po zamknięciu też trzymasz ok 3 sec.Podobnie postępujesz z pozostałymi szybami. : ok2 : Co do akustyki sygnałów może jest uszkodzony głośnik lub coś nie łączy.
pozd
Dokładnie tak postąpiłem (str. 93 instrukcji) i szyby działają. Natomiast dźwięków ostrzeżeń ciągle brak : beczy :
Wydaje mi się, że skoro przed odpięciem akumulatora wszystko było OK, to musi to być kwestia jakichś ustawień. Znalazłem coś w instrukcji, ale to się tyczy ustawień ze zwykłym radiem. Niestety nie znalazłem nic w ustawieniach z Instantnavi.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, 16:50 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort.
Lancia Delta III 1.9 TwinTurbo, BICOLORE

42195
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:22
Imię: Janusz
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Delta III - brak sygnalizacji niezapiętych pasów

Post autor: 42195 » 15 lis 2014, 19:38

Jeszcze raz sprawdziłem bezpieczniki i mimo iż bezpiecznik od sygnalizacji akustycznej był dobry, to po wymianie na nowy sygnalizacja akustyczna dział :D
Lancia Delta III 1.9 TwinTurbo, BICOLORE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”