Delta III - niewyświetlana ikona otwartych drzwi/tylne prawe

jan3387
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 11 mar 2015, 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Delta III - niewyświetlana ikona otwartych drzwi/tylne prawe

Post autor: jan3387 » 04 lip 2015, 14:36

Wczoraj zauważyłem, że przy zamykaniu drzwi centralnie, tylne prawe drzwi się nie zamykają. Pojechałem do ASO- powiedzieli, że to wina zamka który trzeba wymienić. Potem, dostałem informacje, że jednak to naprawią, tylko nie będzie mi się wyświetlał komunikat o otwartych drzwiach (tylne prawe) i nie będzie się ikona podświetlać. Mam pytanie czy wymiana zamka coś pomoże jak przecież on teraz działa, a nie wyświetla się tylko informacja o ich otwarciu? Dodam tylko, że jakiś czas temu lakierowałem w tym ASO właśnie te drzwi..
Alfa Romeo Giulia 2.2 m-jet MT 180 KM '16

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III - niewyświetlana ikona otwartych drzwi/tylne p

Post autor: Valdi » 04 lip 2015, 23:56

Zbytnio nie rozumiem.Masz samochód na gwarancji i nie chcą naprawić zamka? Niby dlaczego?
Co do samego uszkodzenia.Uszkodzony jest sam zamek,siłownik,moduł sterujący siłownikami zamków,czy jeszcze coś innego???
Jak pamiętam,to czujnik informujący body co dzieje się z drzwiami znajduje się właśnie w zamku.Czyli co ASO chciało powiedzieć?
"Mamy jakiś używany sprawny zamek,ale ma uszkodzony czujnik i taki właśnie Panu wstawimy.Wszystko będzie ok ,tylko body nie będzie wiedziało,co dzieje się z drzwiami".
Nadto piszesz cytuję ".... tylne prawe drzwi się nie zamykają". Potem piszesz cytuję "czy wymiana zamka coś pomoże jak przecież on teraz działa, a nie wyświetla się tylko informacja o ich otwarciu?"
To w końcu działa ten zamek czy nie działa? Czy też może już go niby naprawili i działa,ale brak info co dzieje się z drzwiami?
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

jan3387
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 11 mar 2015, 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Delta III - niewyświetlana ikona otwartych drzwi/tylne p

Post autor: jan3387 » 05 lip 2015, 7:40

Dzięki Valdi za odpowiedz,
od początku:
1. Zamek nie działał.
2. Pojechałem do ASO, stwierdzili, że trzeba wymienić zamek, bo według nich jest zepsuty. Jednak nie zrobią tego na miejscu, bo nie mają tego zamka i muszą go zamówić,
3. Chwile później dostałem informacje, że jednak to naprawią doraźnie, iż będzie działała ale nie będzie informacji o otwartych drzwiach.
4. Samochód mam na gwarancji, tylko rozszerzonej z TWG i ta nie obejmuje zamków. Na tą chwile to dla mnie ten zamek działa, tylko nie ma informacji, że drzwi są otwarte.
Jakieś sugestie co robić dalej? Ile może kosztować taki zamek ? Wg archiwum allegro ok. 80 zł.
Alfa Romeo Giulia 2.2 m-jet MT 180 KM '16

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III - niewyświetlana ikona otwartych drzwi/tylne p

Post autor: Valdi » 06 lip 2015, 0:23

Kurde,nie wiem jaką masz gwarancję,ale generalnie jest na wszystko 5 lat jak mniemam.Twój samochód ma 4 lata ,więc nie wiem dlaczego gwarancja tego nie obejmuje.
Z tego co piszesz to wnioskuję,że w zasadzie wszystko jest sprawne prócz czujnika.Gdyby to był mój samochód,to byłbym w stanie to sobie sam naprawić,ale nie jest mój.Na aukcjach możesz szukać zamka do Fiata Bravo II ,bo to będzie raczej to samo np na tej aukcji
(5504823940),ale trzeba to dopytać i doprecyzować.Nie wiem bowiem ,czy w Twoim samochodzie to jest zamek wg starszego,czy też nowszego modelu.Najlepiej odczytać z zamka nr katalogowy,a po znalezieniu na aukcji także ustalić jego numer i porównać w katalogu ePer czy są ze sobą zbieżne.
Brak informacji o stanie drzwi ,to nie jest zasadniczo jakiś wielki problem.Ja jednak lubię,jak wszystko jest sprawne.Jeżeli też masz podobny charakter,to musisz dążyć do jego naprawy lub wymiany.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

jan3387
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 11 mar 2015, 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Delta III - niewyświetlana ikona otwartych drzwi/tylne p

Post autor: jan3387 » 07 lip 2015, 20:38

gwarancja kontraktowa wynosi 2 lata (wide: książeczka serwisowa). Niemniej dzięki za pomoc
Alfa Romeo Giulia 2.2 m-jet MT 180 KM '16

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III - niewyświetlana ikona otwartych drzwi/tylne p

Post autor: Valdi » 08 lip 2015, 23:41

Nigdy nie miałem do czynienia z taką formą gwarancji.Moja gwarancja wyglądała inaczej.Przy odrobinie znajomości mechaniki i elektrotechniki sam możesz rozebrać ten zamek i naprawić.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

jan3387
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 11 mar 2015, 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Delta III - niewyświetlana ikona otwartych drzwi/tylne p

Post autor: jan3387 » 09 lip 2015, 19:15

a to jaki masz typ gwarancji ? 5 letnia od dealera Lancii ?
Alfa Romeo Giulia 2.2 m-jet MT 180 KM '16

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”